Nádej sa rozplynula v posledných sekundách

Sportnet|20. okt 2008 o 00:00

Tatran podľahol šampiónovi z Kodane o gólTatran Prešov siahal v zápase skupinovej fázy Ligy majstrov s dánskym šampiónom z Kodane FCK Handbold A/S

Tatran podľahol šampiónovi z Kodane o gól

Tatran Prešov siahal v zápase skupinovej fázy Ligy majstrov s dánskym šampiónom z Kodane FCK Handbold A/S minimálne na bod. V ten prešovskí hádzanári v kútiku duší pred zápasom verili. Keď však rozohrali súboj s Dánmi, celý polčas viedli, najviac o päť gólov, to šance na prekvapenie len umocňovalo.

PREŠOV. Mužstvo švédskeho trénera Magnusa Anderssona v službách Dánov ale ukázalo svoju avizovanú silu. V druhom polčase FCK Handbold zamiešal kartami. Hostia náskok vyrovnali, šli do vedenia. Domáci, hoci uťahaní náročným programom v dvoch národných súťažiach, znovu vstali z popola.

Opustila ich šťastena

Deväť minút pred koncom viedol Tatran Prešov 28:26. Mal výhodu pokutového hodu. Kozlov ho nepremenil. Dáni sa chopili príležitosti a na zápas nakoniec dotiahli do najtesnejšej výhry. "Nádeje aspoň na bod sa nám rozplynuli v posledných sekundách," rozhovoril sa tesne po zápase jeden z najväčších prešovských bojovníkov, sedemgólový strelec v súboji, Radovan Pekár. "Mať ak trošku viac športového šťastia, určite by sme dokázali uhrať aj viac. Bol to dobrý zápas. Aj mne osobne sa v ňom hralo dobre. Mužstvo ako celok podalo výborný, kolektívny výkon. Škoda len, že nemáme aspoň bod."

Pozberali všetky sily

Škoda, lebo východiskovú pozíciu si prešovský Tatran vypracoval nad očakávanie. "Určite. Vložili sme sa do úvodu, vypracovali náskok. Napriek nabitému programu sme sa dokázali na zápas so silným súperom pripraviť, pozbierať všetky sily. Ja nám veľmi ľúto, že v konečnom dôsledku sme bodovo vyšli naprázdno. Taký je už ale šport. Myslím si však, že diváci v zaplnenom hľadisku si prišli na svoje. Iste, nie všetko bolo z našej strany ideálne. Snažili sme sa ale vydať zo seba všetko, nešetriť sa, hrať čo najlepšie. V závere sme nejaké šance nedali, nepremenili sedmičku. Spôsobil to aj fakt, že na konci zápasu sa už hlásila únava. Nemožno však opomenúť ani skutočnosť, dánsky tím disponuje podstatne väčšími skúsenosťami ako náš. Hlavne z podobných zápasov ako bol tento. Aj to rozhodlo. Nič z hľadiska postupu ale stratené nie je. Pred nami je Belehrad. Ak aj proti Srbom zaberieme ako proti Dánom, postup z tretej priečky ba nám ujsť nemal."