Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Kravany utekajú svojim prenasledovateľom

Najvyššia okresná futbalová súťaž PFZ pokračovala včera zápasmi 13. kola.I. TRIEDASp. St. Ves - Kravany 1:3 (1:3)Vedúce mužstvo súťaže malo na

Najvyššia okresná futbalová súťaž PFZ pokračovala včera zápasmi 13. kola.

I. TRIEDA

Sp. St. Ves - Kravany 1:3 (1:3)

Vedúce mužstvo súťaže malo na Zamagurí raketový úvod, keď už v 1. minúte po prvej akcii nacentroval Gajan loptu Lešundákovi a ten otvoril skóre. Domáci sa síce snažili o odpoveď, ale v 10. minúte znova inkasovali, keď Gajan z priameho kopu z 35 metrov rozvlnil sieť. V týchto chvíľach boli Kravanci individuálne lepšie disponovaní a mali viac z hry. V 24. minúte sa však domácim podarilo znížiť Fuchsom po samostatnej akcii. V 39. minúte však hostia pridali tretí gól a ten sa ukázal ako rozhodujúci. V druhom polčase síce hostitelia zatlačili svojho súpera, no nedarila sa im streľba. Najväčšiu šancu spálil Bieľak, ktorého pokus tiež smeroval mimo bránu. Vo vyrovnanom zápase Zamagurčania svoju prevahu nezúročili.

Góly: Fuchs - Lešundák, Gajan, Šavel. Pred 120 divákmi rozhodoval Rusnák, ŽK: Kovalčík - Lipták, Lešundák, Jarabák.

Sp. Štvrtok - Žakovce 2:0 (2:0)

V obojstranne svižnom začiatku mali domáci miernu prevahu, ale hostia umne bránili. V 25. minúte si však hosťujúci J. Novák nešťastne zrazil loptu za chrbát svojho brankára a domáci so šťastím viedli. Dezorientovaní hostia inkasovali onedlho aj po druhýkrát a Spišiaci boli na koni. Po obrátke sa obraz hry ešte viac vyrovnal. Šance boli na oboch stranách, ale brankári boli pozorní. Žakovce sa mohli dostať späť do zápasu po strele Jankuru, ten však z 30 metrov trafil iba do žrde. Na veľmi dobrom teréne akoby hosťom nebolo súdené skórovať a aj preto si domáci víťazstvo udržali.

Góly: J. Novák (vlastný), Mi. Biskup. Pred 100 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Toporcer, Kukura - Petrila.

Jánovce - Vernár 1:2 (1:1)

Vo veľmi slušnom stretnutí pôsobili hostia futbalovejším a dravejším dojmom. V 6. minúte však brankár Vernára zbytočne fauloval v rohu šestnástky domáceho kapitána Gajdoša a T. Slebodník nariadenú jedenástku bezpečne premenil. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú, pričom viac striel mali Jánovčania. Hostia však mali hernú prevahu, ktorú zúročili v 42. minúte na vyrovnanie. Aj po obrátke bol obraz hry podobný prvému polčasu. Vernár mal fyzicky navrch a v 75. minúte po centri Orolin z otočky prízemnou strelou k žrdi zabezpečil nováčikovi tri body. V závere sa domáci snažili vyrovnať, ale to sa im už nepodarilo.

Góly: T. Slebodník (z 11 m) - Dziviak, Orolin. Pred 60 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: Knurovský - Dziviak.

Vikartovce - Lučivná 3:2 (2:1)

Hra mala od začiatku až do konca rýchly spád. V 12. minúte domáci brankár podcenil center do šestnástky a lopta skončila v sieti. V 18. minúte sa však začínalo akoby odznova a vyrovnávajúci zásah nováčika posmelil natoľko, že o dve minúty už vyhrával. Aj po zmene strán pokračovala dobrá hra z oboch strán. Útoky a pekné akcie sa prelínali z jednej strany na druhú. Keď domáci pridali tretí gól, zdalo sa byť rozhodnuté. Lučivná sa však nevzdávala a kontaktným gólom zdramatizovala vývoj. Šťastnejší domáci si však už víťazstvo ustrážili.

Góly: Barilla, Šebest, Jakubčák - Kečka, Marton. Pred 150 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Lavko, Jakubčák - Michalík, Diabelko.

V. Lomnica - T. Lomnica 3:2 (2:1)

V lomnickom derby mali domáci od začiatku herne navrch, čo pretavili v dvojgólové vedenie Bellerom. Hostia pôsobili ťažkopádnym dojmom a ich súper bol herne lepší. Napriek tomu sa hosťom v 40. minúte podarilo po štandartnej situácii znížiť a všetko bolo otvorené. Druhý polčas bol herne ešte slabší a dlho sa nič nedialo. Až v 70. minúte po akcii hosťujúceho Kavku Kester vyrovnal. Keď to už vyzeralo na remízu, v 88. minúte Tribula rozhodol o tom, že zo zaslúžených troch bodov sa predsa len radovali hráči Veľkej Lomnice.

Góly: Beller 2, Tribula - Fasinger, Kester. Pred 150 divákmi rozhodoval Gaduš, ŽK: Tribula, Bojňanský, Kall - Neupauer 2, Kapsdorfer, Pirhala, ČK: Neupauer.

V. Slavkov - Hranovnica 0:0

Vo Veľkom Slavkove sa hralo stretnutie nadpriemernej úrovne, ktorému nechýbalo nasadenie, ale ani herná kvalita. Ako sa neskôr ukázalo, chýbalo mu iba gólové korenie. Do prvej veľkej šance sa dostal domáci Josko v 14. minúte, ale samostatný nájazd nepremenil. V 28. a 30. minúte ho napodobnil hosťujúci Pačan, ktorý rovnako neskóroval. Aj druhý polčas bol zaujímavý a herne kvalitný. Šancí už ale bolo pomenej a mali ich iba hostia. Hrdinom duelu sa mohol stať Martin Palguta, no v 58. minúte trafil iba do žrde, v 75. z voleja len do náručia brankára a v nadstavenom čase loptu zle usmernil. Aj preto sa zrodila bezgólová remíza.

Pred 120 divákmi rozhodoval Kurňava, ŽK: Dovalovský, Stankovič, Z. Gaj - Ma. Palguta.

Mlynčeky - Stráže 2:1 (1:1)

V obojstranne veľmi korektnom stretnutí to v úvodnej štvrťhodine bolo vzájomné oťukávanie. V 15. minúte sa hosťujúci Czerwik rútil sám na domáceho brankára, ale tutovku nepremenil. Strážania hrali dobre a v 29. minúte po ďalšom brejku sa im zásluhou Ďugasa podarilo dostať do vedenia. Tesne pred odchodom do kabín, v 42. minúte sa ale Mlynčekom podarilo vyrovnať. V druhom polčase mali viac z hry hostia, ale nakoniec si vypili kalich horkosti až do dna. V 75. minúte Ďugas po brejkovej situácii vyloženú šancu nevyužil a v poslednej minúte najlepší hráč zápasu, hosťujúci Michálek si dal nešťastného vlastenca, po ktorom domáci zaknihovali šťastné víťazstvo.

Góly: Šľachtič, Michálek (vlastný) - Ďugas. Pred 100 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Pavličko - Sasák.

Batizovce - Sp. Belá 2:1 (0:1)

Favorizovaní Beľania začali od úvodu s dôrazom, no napriek tomu boli úvodné minúty dosť rozhárané. V 8. minúte mali prvú šancu domáci, ale nepremenili ju. Hostia vyťažili v prvom polčase z minima maximum a po presnom centri kanonier Podolinský hlavou rozvlnil sieť. V 43. minúte letela prudká strela domácich nad. Po obrátke začali Batizovčania náporom a po faule v šestnástke sa im z bieleho bodu podarilo vyrovnať. Zaskočení hostia inkasovali rýchlo aj po druhýkrát, keď Paločko trafil presne k žrdi. V 65. minúte mohol ten istý hráč rozhodnúť, ale samostatný nájazd nepremenil. O päť minút neskôr mohli hostia vyrovnať, ale Zacherovi sa to nepodarilo.

Góly: Renner (z 11 m), Paločko - Podolinský. Pred 80 divákmi rozhodoval Ohalek, ŽK: Levocký, Hudák - Solus, Tomas, Barnáš.