Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Sedem statočných zo Spišského Hrušova

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY SPIŠ. Jedenáste kolo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže veľa zmien v čele tabuľky neprinieslo. Vedúca

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY

SPIŠ. Jedenáste kolo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže veľa zmien v čele tabuľky neprinieslo. Vedúca trojica bodovala naplno, zvlášť tretí Chrasťania odchádzali z Olcnavy poriadne vysmiatí.

Program 12. kola: Sp. Hrušov - Hnilčík. Letanovce - Markušovce 10.30 hod.. Odorín - Bystrany. Chrasť n/H - Gelnica. Poráč - Olcnava. Iliašovce - Mníšek n/H 10.30 hod.. Kluknava - Jamník.

Kluknava - Sp. Hrušov 4:0 (2:0)

Bolo to jednoznačné víťazstvo domácich. Gólový účet otváral v 10. min. M. Belej a na polčasových 2:0 upravil Hadry. Po zmene strán M. Lisý pridal tretí úspech svojho mužstva a P. Belej uzavrel skóre zápasu, ktoré ešte mohol v závere prikrášliť striedajúci Zahuranec, ale nevyužil výhodu pokutového kopu. Za zmienku ešte stojí fakt, že Hrušovčania dohrávali v poli len so siedmimi hráčmi, plus bránkár. Niektorí hráči to zabalili už o niečo skôr. Pred 100 divákmi rozhodoval Jendral. KLUKNAVA: Kožar - P. Belej, Hoppej, Lisý - Glova, Richnavský, Hadry, Cifra, Papcun - M. Belej, M. Lisý, striedali: Hvizdoš, Zahuranec. SP. HRUŠOV: Tatarko - Kunzo, Braz, Švač - Olejník, Filip, Samoľ, Kunzo, Slamený, Hockicko.

Jamník - Iliašovce 5:1 (1:0)

Po prvom polčase to na nejaké gólové hody nevyzeralo. V 35. minúte prekonal Farkašovského Pavlík - 1:0. Po zmene strán na ťažkom teréne sa hostia nevzdávali a v 58. min. Kolcun vyrovnal. Od 68. min hrali hostia o desiatich, keď červenú kartu videl Bartko. V 75. minúte dostal Jamníčanov do vedenia Kočiš a o dve minúty zvyšoval na 3:1 M. Farkašovský. Dve minúty pred koncom pridal štvrtý úspech domácich Pavlík a vysoké víťazstvo pečatil Ľ. Farkašovský.

Pred 100 divákmi rozhodoval Jasečko. JAMNÍK: Ruman - Grzyb, J. Čuj, Pavlik - Kavulič, Farkašovský, M. Čuj, M. Farkašovský, Kočiš - Koňak, S. Čuj, striedali: Jančár, Farkašovský, Kuchár. ILIAŠOVCE: Farkašovský - Soták, J. Kočiš, R. Kočiš - Bartko, Gonda, Kľučár, Kolcun, Frankovič - Merkovský, Franko, striedali: Novák, Juhazy.

Správa JPP: Skôr otázka pre pána Strebera - ako zdôvodníte ekonómke, že rozhodcovia a delegát po zápase dostali v nedeľu vyplatené "stravné"??? Veď pred dvoma týždňami ste po prehre s Chrasťou n/H vehementne tvrdili, že na to nemajú nárok a ani ho nedostali? Nejde o tých 98 korún, ale o princíp.

Mníšek n/H - Poráč 1:0 (1:0)

Bolo to typické banícke derby - viac sa kopalo, ako hralo. Prvých tridsať minút sa prakticky nič na ihrisku neudialo. Až neskôr domáci pridali a vytvorili si päť - šesť dobrých šancí a do polčasu ešte stihli skórovať. Z 30 metrov kuriózne z priameho kopu zakončil Köhler za pomoci slnečných lúčov - brankár hostí proti slnku vôbec nevidel a tá skončila v sieti. Druhý polčas bol kópiou prvého. Opäť sa toho veľa na ihrisku neudialo a hostia ešte v závere prejavili snahu urobiť niečo s výsledok, ale k bráne sa dostali dvakrát. Pred 150 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. MNÍŠEK n/H: Gajdoš - Plachetka, Opremčák, Štrompf - Marcinko, Grega, Gajdoš, Svitana, Malik - Köhler, Imrich, striedali: F. Plachetka, Rešovský. PORÁČ: Hrebenár - Gabriš, Širila, M. Antal - Kinik, Šmelko, T. Antal, Chovanec, Dunka - Liška, Kukič, striedali: Volčko.

Olcnava - Chrasť n/H 0:1 (0:0)

Futbal nemá logiku. Naozaj. Počas celého zápasu boli Olcnavčania lepší, futbalovejší, mali loptu na svojich kopačkách, v úvode druhého polčasu mali aj dve sľubné príležitostí. Bolo len otázkou času, kedy prekonajú dobre chytajúceho M. Šefčíka. Gól však neprichádzal. Hostia hrali na rýchle protiútoky a v 81. min. ušiel po krídle nestarnúci Sopkovič. Z úctyhodnej vzdialeností to starý lišiak Cyril zavesil Horváthovi pod brvno - 0:1. Bolo to možno jediná poriadna strela do priestoru olcnavskej brány. Futbal nemá logiku. Pred 150 divákmi rozhodoval Petruška. OLCNAVA: Horváth - Salaj, Gardošík, Pavlík - Pollák, Dolnačko, Pastucha, RUsnák, Gonda - Rusnák, LEsňák, striedali: Kožár, Uhrín. CHRASŤ n/H: Šefčík - P. Šefčík, Jančár, Oreško - Celec, Filip, SOpkovič, J. Šefčík, Vojtila - Chovanec, Tokarčík, striedal: nemal kto.

Gelnica - Odorín 2:1 (1:0)

Stovka divákov videla dobrý futbal. Pod dobrú úroveň sa podpísal aj kvalitne hrajúci celok Odorína. V 30. min. išli Gelničania do vedenia po presnom zásahu Tomaška. Ten istý hráč na začiatku druhého polčas sa po druhý raz zapísal do listiny strelcov, keď sa nemýlil zo značky pokutového kopu. Hostia strelili kontaktný gól Čujom v 72. min., ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Pred 100 divákmi rozhodoval Regec. GELNICA: Dudra - Tomaško, Mikluš, Wolf - Hamrák, Kuchár, Drajna, Farkašovský, Kysel - Demčák, Farkaš. ODORÍN: Maľak - M. Majko, Fabian, Ľ. Majko - Kavulič, Bednár, Boroš, Hudzik, Maďar - Zekucia, Čuj.

Bystrany - Letanovce 2:1 (0:1)

Úvod zápasu bol zo strany domácich nervózny a na pohode im nepridal ani gól Pechu po zaváhaní obrany - 0:1. Obrat nastal až v druhom polčase. Bystrianci mali celý rad streleckých možností, ale hostia mali v bráne najlepšieho hráča zápasu Jochmana. V 60. min. strelou z hranice brat prekonal brata - Milan vyrovnal, Rado inkasoval. Po vyrovnávajúcom góle si domáci vypracovali tlak ukážkovou strelou z 25 metrov do šibenice Klešč rozhodol o tom, že tri body ostanú doma. Od vyššieho gólového prídelu zachránil hostí vynikajúci brankár Jochman. Pred 100 divákmi rozhodoval Legát. BYSTRANY: Pavol - Timčík, Brajerčík, Pavol - Jochman, Šefčík, Klešč, M. Brajerčík, Ján Suchý - Jozef Suchý, Gonda, striedali: Smik, Forgač, Lipovský. LETANOVCE: Jochman - Kubičár, Longa, Marko - Olejník, Longa, ŽOldák, Slamený, Pecha - Gavalier, Toporcer, striedali: KLempara, Šarišský.

Markušovce - Hnilčík 1:0 (1:0)

Necelé dve minúty stačili domácich na dosiahnutie prvého gólu. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Antony a nechytateľnou delovkou prekonal Novottu. V prvom polčase mal hostia dve výborné príležitostí na vyrovnanie, na druhej strane sa dvakrát vyznamenal gólman Hnilčíka. V 46. min. Jozef Andraši po Dunkovej prihrávke z dobre príležitostí netrafil bránu. V 60 min. Kozák trafil žrď. Domáci si tesné víťazstvo nakoniec ubránili. Pred 100 divákmi rozhodoval Macala. MARKUŠOVCE: Duľa - Kozák, Stoličný, Hozza - Olekšák, Antony, Šteiner, Andraši, Jarab - Dunka, Hodnický, striedali: Ján Andráši, Kalafut. HNILČÍK: P. Novotta - Jakuba, Repaský, Loja - Čarnický, Varga, Fabian, Matiašovský, Džerenga - Štrauch, Soveľ.