Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Pykali za nepremenené príležitosti

MARIÁN ŠKUBA, Eugen Magda, JAROSLAV ČÚRNYZ východniarov domáce ihrisko naplno využili iba MichalovčaniaV zápasoch 12. kola I. futbalovej ligy z

MARIÁN ŠKUBA, Eugen Magda, JAROSLAV ČÚRNY

Z východniarov domáce ihrisko naplno využili iba Michalovčania

V zápasoch 12. kola I. futbalovej ligy z východoslovenského tria, ktoré sa predstavilo na domácej pôde, plný bodový zisk zaznamenali len Michalovčania. Tí pokorili Lučenec. Novohradčania však mali paradoxne v prvom polčase viac z hry, napokon ale podľahli rozdielom triedy. Humenčania hostili interistov a duel sa skončil bezgólovou remízou, i keď viac streleckých pokusov i možností mali hostitelia. Na neprememené šance doplatili aj futbalisti košického béčka, ktorí nestačili na nového lídra z R. Soboty a ten im uštedril trojgólovú porážku.

Najlepší strelci

10 gólov: Števko (Ružomberok B)

9 gólov: Gašpar (Michalovce), Hlohovský (Trenčín)

8 gólov: Depetris (Trenčín)

6 gólov:Hricov (Humenné)

4 góly: Majtán (Inter), Škutka (Košice B), Vencel (Šaľa), Gergel (Trenčín), Ondráš

(Lučenec), Viskup, Kozár (obaja Michalovce), Maruniak (Prievidza), Lačný (Ružomberok B)

Program 13. kola

Sobota 25. októbra - o 10.30: Inter- D. Streda B, o 14. hod.: Lučenec - Humenné,

Šaľa- Ružomberok B, R. Sobota- Michalovce, Podbrezová- Trenčín, Prievidza- Košice B.

Šaľa - Prievidza 0:1 (0:1). Gól: 4. Maruniak (z 11 m), ŽK: Anda, S. Cissé -

J. Pekár, Kubík, R. Mihálik, Pastva, Furka, rozhodoval Matúš, 685 divákov.

Ružomberok B - Trenčín 3:1 (2:1). Góly: 14. a 84. R. Števko (druhý z 11 m), 27. Lačný - 31.

Hlohovský, ŽK: Mahút, Sivčevič, Kukoľ - Godál, Križko, Knapp, Szórád, rozhodoval Hádek

, 357 divákov.

Dunajská Streda B - Podbrezová 1:1 (0:1). Góly: 48. Dragičevič - 32. Kožička, ČK: 69. Bartalos (D. Streda B), rozhodoval Fajčík 350 divákov.

Košice B Rimavská Sobota 0:3 (0:1)

LIČARTOVCE. Za premárnenú šancu sa draho platí. A mnohonásobne za takú, akú zahodil už v úvode zápasu útočník Goga. Sám pred prázdnou bránou zasiahol loptu tak, že putovala mimo troch žrdí a nie do hosťujúcej siete. Tento moment postavil R. Sobotu na nohy, pretože presne o desať minút neskôr z rohového kopu strelil Gibala hlavou vedúci gól hostí. Po ňom sa domáci ešte nevzdávali, lebo J. Majoroš opečiatkoval brvno Kuciakovej brány a aj ďalšie možnosti prezrádzali, že túžia po vyrovnaní. V týchto fázach obrana na čele s Bašistom, ktorý sa po dlhej prestávke vrátil na ihrisko, bol pre stred obrany prínosom, ale vpredu sa nevedel nik presadiť. Lekciu Košičanom zo streleckej efektivity dali hostia v 55. min., keď aj s prispením brankára Brudňáka dali po ďalšom rohovom kope gól hlavou. Pre zmenu jeho strelcom bol Líška, ktorý kedysi hrával v drese MFK. Po hodine hry zvýšil tento útočník na 3:0, čo je o to zaujímavejšie, že pôvodne ani nefiguroval v základnej zostave a dostal sa do nej až po zranení Siheľského pri rozcvičke. Do tretieho gólu bol zápas v chlade a za silného vetra dosť vyrovnaný a až po ňom sa ukázali skúsenejší hostia na čele s 37-ročným kapitánom mužstva Pisárom herne a kombinačne lepší. Darmo, premenené šance sa výrazne podpisujú nielen pod výsledok, ale zvyčajne aj pod predvedenú hru.

Góly: 55. a 66. J. Líška, 17. M. Gibala. ŽK: Hovančík, J. Majoroš, Čobík-Ferčík. Rozhodca: Šimon. Divákov: 50. KOŠICE B: Brudňák R. Šimko, Adamica, Bašista (60. Rosič), M. Adam Čobík-Ferčík, J. Majoroš, Hovančík, Šoltís (69. Oros), Pačinda (62. Gál-Andrezly) Goga. RIMAVSKÁ SOBOTA: Kuciak Mujkoš, Rubint, Geri, Mráz Pisár, I. Adam, Filo (86. Vargic), Lazúr J. Líška (90. Morháč), J. Gibala.

Humenné - Inter 0:0

HUMENNÉ. Prvú dobrú príležitosť si vypracovali hostia, keď si na center Burzu nabehol Majtán, ale jeho hlavička napla bočnú sieť. Priamy kop Horvátha zastavil múr a postupne boli viac nebezpeční v ofenzíve východniari. V 26. min. Lišivka vysunul uličkou Leška, ktorý spätnou prihrávkou hľadal Ljubarskeho, no pred útočníka 1. HFC predskočil Ševela a nebezpečenstvo zažehnal. Z následného rohu lopta po trme- vrme smerovala do brány, ale Krnáč pohotovo zasiahol. Líder hrozil najmä strelami zo strednej vzdialenosti, ale pokusy Sedláka, Majtána i Burzu zneškodnil pozorný Pillár. Na druhej strane vyskúšal Leško z 18 m Krnáča a po rohovom kope Hanc na päťke vo výskoku iba tesne hlavou nedočiahol na loptu.

Po zmene strán už mali východniari viditeľne viac z hry. V 62. min. Burza pri odkope z voleja trafil "opačne", L. Hricov postupoval v brejku stíhaný Čikošom, ktorý ho vkĺzačkou zrazil (i zranil), lopta sa dostala k Leškovi, ale jeho dorážku stačil Burza v páde tečovať na roh. Po pase Ljubarskeho našiel Cicman na hranici šestnástky Leška, ktorý volejom mieril vedľa. V 74. min. Opiela priklepol loptu na hranici šestnástky Bačíkovi, ktorý sa obtáčal okolo Ševelu, ten ho podrazil a nasledoval pokutový kop. Loptu si postavil na biely bod Ljubarskij, no bránu minul. V 82. min. mal dobrú pozíciu Majtán, no Pillár sa prekvapiť nenechal, rovnako i Krnáč, ktorý kryl vkĺzačku Bačíka z rohu päťky. Keď sa neujala ani bomba Ljubarskeho z 25 m, výsledkom bola bezgólová deľba bodov.

ŽK: J. Lukáč - M. Tomčák. Rozhodoval: K. Horváth. Divákov: 750. 1. HFC: Pillár - D. Pyrka, J. Lukáč, Hanc, Ma. Pyrka - P. Cicman, Opiela (86. Paraska), Lišivka, Leško - Ljubarskij (90. Poljak) - L. Hricov (63. M. Bačík). Inter: Krnáč - Čikoš, Šedivý, Ševela, Polgár - Burza, V. Horváth, Sedlák, Čirik - Hodek (65. M. Tomčák), Majtán (83. Kuba).

MICHALOVCE - LUČENEC 3:0 (1:0)

MICHALOVCE. Michalovce vyhrali síce rozdielom triedy, ale v prvom polčase mali prevahu hostia. Už v 4. minúte sa rútil sám z pravej strany na Ferenca hosťujúci Vaculčiak, ale brankára domácich neprekonal. Lučenec mal možnosť aj o tri minúty, ale s akciou Lendvaya si Ferenc poradil. MFK Zemplín prvýkrát ohrozil bránu LAFC až v 33. minúte a hneď bol z toho gól, po centri Krakovského sa presadil stopér Vajda. Aj v druhom polčase mali prvú šancu hostia, po centri Koiša z pravej strany sa ocitol sám pred bránou domácich Kamendy, jeho strelu zastavil až na bránkovej čiare obetavým zákrokom Vajda. Až po tomto momente sa v ofenzíve prebrali aj domáci. V 58. minúte po rohu Krakovského mieril Jevľanov hlavou nad a v 68. minúte mieril Ruskovský zblízka tiež nad bránu. Michalovce vykúpili z trápenia až dve vylúčenia hostí. Najprv v 69. minúte videl červenú kartu Golian za napadnutie Kozára a zanedlho sa predčasne po druhej žltej karte porúčal aj M. Baran. Dvojnásobnú presilovku využili Michalovce už zakrátko, najprv po skrumáži skóroval zblízka Jevľanov a potom po ďalšom centri Krakovského sa hlavou presadil aj Šitov. Michalovce vyhrali podľa výsledku presvedčivo, ale herne neoslnili.

GÓLY: 33. Vajda, 81. Jevľanov, 85. Šitov. ŽK: Čavojský - M. Baran 2. ČK: 69. Golian, 75. M. Baran (obaja Lučenec). ROZHODOVAL: A. Somolányi - 756 divákov. MFK ZEMPLÍN: Ferenc - Čavojský, Kovalík, Vajda, Krakovský - Ruskovský (80. E. Seman), Šitov, Hreško (46. Jevľanov), Viskup (85. Šuster) - Kozár, Gašpar. LAFC: Pahulyi - Koiš, M. Baran, Golian, Ondráš - Vaculčiak, Lendvay, Drugda, Kamendy (76. Boháčik) - Očovan, Rohovský (59. Masár).