Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Derby na Spiši pre Podtatrancov

Vlastná pôda našim druholigistom v 12. kole príliš nesedelaV zápasoch 12. kola II. futbalovej ligy sa zrodili zauijímavé výsledky. V derby Spišiaci

Vlastná pôda našim druholigistom v 12. kole príliš nesedela

V zápasoch 12. kola II. futbalovej ligy sa zrodili zauijímavé výsledky. V derby Spišiaci podľahli prekvapivo doma s Popradom, ale i tak si udržali 2. priečku v tabuľke. Vranov do prestávky prehrával doma s béčkom B. Bystrice, napokon vybojoval bod. Lipany zase v dueli s Čadcou prišli o víťazstvo v poslednej fáze a nakoniec remizovali. Aj rezerva Prešova na vlastnej pôde iba remizovala s s Liptákmi a St. Ľubovňa podľahla pred vlastnými fanúšikmi Bánovej. Neúspešne sa skončilo i vystúpenie Trebišova u lídra v Žiari.

NAJLEPŠÍ STRELCI

8 gólov: Páleník (Žiar)

7 gólov: Kostúrik (Podbrezová B), Dlugoš (St. Ľubovňa)

5 gólov: Orávik (Žiar), Sninský (Trebišov), Savič (D. Kubín), Šamo (Vranov)

4 góly: Kočiš (Poprad), Ľ. Jacko (Lipany), Kubáni (D. Kubín), Stadník (Sp. N. Ves)

3 góly: L. Balluch, Kaplán, Olejár, T. Bartoš (všetci L. Mikuláš), M. Toth, Štuber, V. Gajdoš, T. Pančík (všetci B. Bystrica B), Gajdoš, Horváth, Riapoš (všetci Sp. N. Ves), Eliaš (Prešov B), Lukáč (Trebišov), Pitoňák, Bendík (obaja Poprad), Karoglan (Žilina B), Mariančík (St. Ľubovňa), Matej (Lipany), Koleno (Tur. Teplice), Karakačanov (Žiar).

(jb)

PROGRAM 13. KOLA

Sobota 25. októbra o 14. 00 hod.: Bánová Lipany, L. Mikuláš St. Ľubovňa , Trebišov Vranov, Poprad Tur. Teplice, nedeľa 26. októbra o 10.30 hod.: B. Bystrica B Prešov B, Žilina B Žiar, Podbrezová B D. Kubín, o 14. 00 hod.: Čadca Sp. N. Ves,

16. T. Teplice1212915:435

Žiar nad Hronom - Trebišov 2:0 (1:0). Góly: 38. Karakačanov, 84. Šlavka, rozhodoval: Jaška, 350 divákov.

Turčianske Teplice - Podbrezová "B" 1:1 (0:1). Góly: 77. P. Koleno - 35. Minčič, rozhodoval: Debnár, 200 divákov.

Dolný Kubín - Žilina B 2:0 (1:0). Góly: 31. a 66. Z. Savič, rozhodoval: Ihring, 350 divákov.

Vranov - B. Bystrica B 1:1 (0:1)

VRANOV. Už v 2. min. hosťujúci zadáci zblokovali strelu Barana vo výhodnej pozícii, na čo hostia odpovedali hlavičkou Fila po rohovom kope, ktorú Zorič na bránkovej čiare kryl. V 22. min. centroval z ľavej strany Šamo a pred Jenčkom zachránil brankár hostí. O 2 min. Jenčko hlavičkoval po rohu Vožného vedľa a to isté zopakoval aj hosťujúci Štuber. V 28. min. si na Vožného centrovanú loptu nabehol Fedor, no z piatich metrov nedokázal trafiť súperovu bránu. Skóre otvoril v 32. min. Štuber, keď si najvyššie vyskočil na centrovanú loptu a proti jeho hlavičke bol Zorič bezmocný. Druhý polčas patril jednoznačne domácim, hostia sa zamerali na bránenie výsledku a do útoku sa príliš nehrnuli. V 50. min hlavičkoval Vukanac iba do rúk brankára a strelecké pokusy Ovšianika a Šama obetavo zblokovali zadáci hostí. V 72. min. zahodil čistú gólovku striedajúci Kulich, ktorý po Šamovom priťuknutí prekopol zo 7 metrov bránku. Ten istý hráč mal šancu na reparát o 3 min., keď ho ideálne v pokutovom území uvoľnil opäť Šamo, no jeho strela z 6 metrov trafila padajúceho brankára. Gól visel vo vzduchu a blízko k nemu mal Baran, no to by musel z 8 metrov sám pred brankárom trafiť bránu. Vykúpenie priniesla 90. min., keď si Šamo v pokutovom území zasekol obrancov hostí, z 9 metrov vystrelil a jeho strelu zblokoval

obranca Štuber rukou, za čo nasledoval pokutový kop, ktorý Šamo premenil a zabezpečil domácim aspoň bod, s ktorým však po takomto zápase určite nemôžu byť spokojní.

Góly: 90. Šamo (z 11 m) - 32. Štuber. ŽK: Šamo, Pribula - Levický 2, Vician, Štuber. ČK: Levický. Vranov: Zorič - Šimko, Vukanac, Jenčko, Pribula - Gombár (76. Stojilkovič), Vožný (81. Slavkovský), Ovšianik, Fedor (71. Kulich) - Šamo, Baran. B. Bystrica: Petrík - Klučiar, Jarabica, Štuber, Herda - Podstavek, Levický, Polka, Vician (89. Bušík) - Bobor (68. Vajda), Filo (81. M. Libič).

M. BUJKO

Lipany - Čadca 1:1 (1:0)

LIPANY. Zápas bol pre obe mužstvá veľmi dôležitý, nakoľko ich posledné výsledky boli veľmi mizerné. Už v 4. min. po peknej akcii Pončáka strieľal Ľubomír Jacko zo 7 metrov iba rovno do brankára hostí Timeka. V 7. min. po faule Kavuliaka na Angeloviča nasledoval pokutový kop, ktorý domáci Matej premenil a domáci viedli 1:0. Aj v ďalších minútach boli iniciatívnejší domáci hráči a znova po peknej akcii Pončáka v 29. min. Štefan Jacko strelil zo 7 metrov vedľa bránky Timeka. Hostia v poli dobre kombinovali, no do gólových šancí sa nedostávali. Aj v druhom polčase boli iniciatívnejší domáci, ktorí sa snažili zvýšiť stav stretnutia no dobrá strela Pončáka tesne minula ľavú žrď bránky hostí. Hostia aj naďalej vyčkávali a po chybe domácej obrany a brankára v 83. min. vyrovnali Kuricom na 1:1. V 86. min. mal znovu gólovú šancu domáci Ľubomír Jacko no zaváhal a obrancovia mu odkopli loptu na roh. V 88. min. znovu pekná strela Pončáka išla iba tesne vedľa bránky hostí. Nakoniec sa stretnutie skončilo výsledkom 1:1.

Góly: 7. Matej (z 11 m) - 83. Kuric. ŽK: Janič, Jacko - Timek, Kavuliak, Škornik, Planéta. Divákov: 300. Rozhodca: Weis. LIPANY: Križalkovič - Ján Angelovič, Komoľa, Š. Jacko, Bodnár - Turok-Heteš, Pončák, Kizák (80. Varecha), Matej (66. Bartoš)- Ľ. Jacko, Janič. ČADCA: Timek - Novotný, Kavuliak, Radič, Pecko (66. Šidlo) - Jakubec, Dávid, Škornik, Planéta (74. Kaličak)- Vnuk (60. Kuric), Gavlák.

P. ŠUHAJ

Sp. Nová Ves Poprad 1:3 (0:0)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V 20. minúte mal šancu Kandráč, no s jeho strelou si brankár hostí poradil. Popradčania mali tak isto dobrú šancu na strelenie gólu v 22. minúte, keď po rohu lopta prešla celým pokutovým územím, ale hosťujúci Dinis nedočiahol. V 31. minúte to skúšal domáci Horváth, no lopta z jeho hlavy nebola dobre umiestnená. Najväčšiu šancu v prvom polčase mali hostia v 41. minúte, keď po úniku Maťaša z prázdnej brány vykopával domáci Čomič. Dobrá šanca na strelenie vedúceho gólu sa naskytla domácim v 43. minúte. Lopta z priameho kopu trafila opečiatkovala žrď. Popradčania začali druhý polčas útočne a v 49. minúte zaskočil domácich Bendík - 0:1. Spišiaci sa snažili čo najskôr vyrovnať. V 55. minúte strieľal na bránu hostí Čomič, Vernarský jeho pokus kryl. V 67. minúte už bolo 0:2 po presnom zásahu Maťaša. Domáci sa ani nestihli spamätať z druhého gólu Popradčanov a lopta z kopačky Žifčáka skončila na žrdi. Od 72. minúty už hostia viedli trojgólovým rozdielom. Strelcom tretieho gólu bol Michlík. Domácim sa ešte podarilo skorigovať na konečných 1:3 v 85. minúte zásluhou Stadnyka.

Góly: 85. Stadnyk - 49. Bendík, 67. Maťaš, 72. Michlík. Rozhodoval: Havíra. Divákov: 1000. SP. NOVÁ VES: Kobr Petruš, Sirko (69.Riapoš), Čomič - Stadnyk, Stanislav, Kandráč, Kováč, Furman Savič (58.Čekovský), Horváth. POPRAD: Vernarský Daško, Rams, Maťaš - Pitoňák, Sovič (82.Tropp), Michlík (75.Vitkaj), Žifčák (88. Hoššo), Dinis - Ondruš, Bendík.

L. KOTRADY

Prešov B - L. Mikuláš 2:2 (2:1)

PREŠOV. V zaujímavom zápase dosiahli hostia prvú remízu v tomto ročníku. Úvod duelu vyšiel domácim. V 1. min. brankár hostí Chovan fauloval v 16-tke Kirňaka a Haničák z pokutového kopu otvoril gólový účet stretnutia. Hostia sa potom snažili privodiť zvrat, vážnejšiu príležitosť si však nevypracovali. Až v 30. min. Bartoš po rohovom kope zblízka vyrovnal stav zápasu. Tatranci dokázali ihneď odpovedať - o 2 minúty neskôr Kirňak po prihrávke Haničáka dostal svoj tím opäť do vedenia. Aj v druhom polčase sa Liptáci prezentovali dobrým a húževnatým výkonom. Presadiť sa v útoku nedarilo ani zelenobielym. V 69. min. sa dobrým zákrokom prezentoval brankár Al Rashidi, v 71. min. prekopol bránku hostí v sľubnej pozícii Eliáš. V 83. min. sa hostia dočkali - ich vyrovnávajúci gól dal Tufegdič. V 86. min. odvrátil loptu z bránkovej čiary J. Novák a v nadstavenom čase zachránil pred Kentošom brankár Chovan.

Góly: 2. Haničák (z 11 m), 32. Kirňak - 30. Bartoš, 83. Tufegdič. ŽK: Keresteš - Chovan. Divákov: 70. Rozhodca: Bucko. PREŠOV B: Al Rashidi - Aštari (72. J. Novák), Biroš, Baka, Keresteš - Haničák, Janev, Kentoš, Vargoško - Kirňak (42. Mrúz, 82. Lipták), Eliáš. L. MIKULÁŠ: Chovan - Budvesel, Tufegdič, Supej, Kandera - Bezák, Bella, Olejár (63. Balluch) Blaščík - Kapláň (76. Savič), Bartoš.

J. JACOŠ

St. Ľubovňa - Bánová 0:1 (0:1)

STARÁ ĽUBOVŇA. Domáci už v 4. minúte mohli ísť do vedenia, keď tečovanú loptu po rohovom kope Galika zastavila ľavá žrď. V 13. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Dlugoš, no v obkolesení brániacich hráčov nedokázal presne zakončiť. Po jednom z faulov zahrával v 23. minúte priamy kop hosťujúci Frátrik, ktorého centrovaná lopta na prekvapenie všetkých skončila až v sieti domácej brány. Pred koncom prvého polčasu mohli domáci predsa len vyrovnať, to by však musel Dlugoš skrotiť neposlušnú loptu, ktorá mu v gólovej pozícii odskočila. Úvod druhej časti sa odohrával na polovici Bánovej. Z územnej prevahy ale domáci nič nevyťažili, keď ani raz nedokázali priamo ohroziť hosťujúceho brankára. V 72. minúte mal najväčšiu príležitosť na vyrovnanie Turčík, no Škorbák predviedol reflexívny zákrok. V 82. minúte sa presadil Kucko, avšak jeho hlavička nemierila do priestoru troch žrdí. V 85. minúte mal poslednú šancu hosťujúci Kubovich, hlavičkoval však nad.

Gól: 23. Frátrik. ŽK: Turčík Ondráš, Hýll. Divákov: 650. Rozhodca: Vlčej. Stará Ľubovňa: Orlovský - Mi. Pyda (59. Kupec), Turčík, Kucko, Sivuľka Krajňák, Galik, Kosturko, Mitura (64. Ma. Pyda) Dlugoš, Mariančík (75. Sekelský). Bánová: Škrobák Li. Ďuratý, Kubovich, Ondráš, Du. Ďuratý Frátrik, Hýll, Padala (90.+ Sulovský), Mano (74. Labuda) Tabák (46. Stalmašek), Minárik.