Lok. Košice Krásna 4:1 (3:0)

KOŠICE. Súboj dvoch rozdielnych polčasov - takto by sa dalo charakterizovať košické derby v Nižnej Myšli, kde proti sebe nastúpili štvrtý a piaty

celok treťoligovej tabuľky. Hneď prvá trela do priestoru bránky znamenala gól. Po rohovom kope Lipnického nedal Tkáčovi žiadnu šancu vyniknúť Kurinčák hlavou. Na ihrisku sa trocha aj zaiskrilo, veď oba celky chceli vyhrať. Prvý polčas bol jasne v réžii domácich, ktorý hrali pekný kombinačný futbal a po ukážkovej akcii na jeden dotyk padol druhý gól v 23. minúte. Železničiari zahodili do prestávky štyri tutovky, keď sa vyznamenal Tkáč. Hostia pohrozili Matiom, Bálint z hranice 16-ky mieril vedľa a nepresadil sa ani Človečko. Po zmene strán hostia nastúpili s väčším nasadením a Matia využil zaváhanie obrany na strelenie gólu. Ten ich naštartoval, vycítili šancu zdramatizovať duel, no Surgent zahodil v priebehu dvoch minút dve tutovky. Hralo sa vo svižnom tempe a útoky sa prelievali na obe strany a domáca obrana sa neraz dostala do úzkych po aktivite hostí. Tí v závere vrhli všetky sily do útoku čo využil striedajúci Gedeon, ušiel obrane obišiel i brankára a ponúkol gól na podnose Zajacovi, ktorý stanovil skóre.

Góly: 5., 23. a 35. Kurinčák, 88. Zajac 54. Matia. ŽK: Chalúpka, Jurek, Kurinčák Kičura, Bálint. Rozhodca: Čiták. Divákov: 400. LOKOMOTÍVA: R. Bálint Jurek, Chalúpka, Borza, Grunvaldský Lipnický, Ivan (74. Kakaščík), Mišenčík (64. Chmelo), Molnár Kurinčák (81. Gedeon), Zajac. KRÁSNA: Tkáč Korfanta, Kaššai, Kičura, Hanzuš Človečko (46. Harda), Beregsási (76. Golenya), F. Bálint, Surgent (79. Mičák) Matia, Chitava.

J. GLOVIČKO

Barca - Bardejov 1:3 (1:2)

KOŠICE. Favorit začal vo veľkom štýle a hneď z prvého útoku mohol otvoriť skóre Hanuščák. V 2. min. ho napodobnil Pisarík, ale obrana domácich ešte stihla odvrátiť hroziace nebezpečenstvo. Pisarík sa však v 6. min. presunul do stredu šestnástkového polkruhu a pohotovou strelou rozvlnil sieť za M. Kováčom. Po štvrťhodine hry mohli hostitelia vyrovnať. No Pástor namiesto namiesto zakončenia zvolil prihrávku ešte lepšie postavenému Markovičovi, ale loptu mu poslal na dlhú nohu a bolo po šanci. O pár minút prišla odpoveď Bardejova. Adamišin prevzal loptu po faulovanom Kundrovi a na ukazovateli skóre svietilo 0 : 2. Fanúšikovia hostí svoju radosť prejavili aj dymovnicami a tak mali barčianski usporiadatelia prácu navyše. Nespratníkov vyprevadili za brány štadióna. Blízko ku gólu mal aj hráč Partizána Kendra, avšak M. Kováč zachraňoval na čiarew. A tak prišla odveta na druhej strane. To Pástorov center usmernil za váhajúceho Molčana Markovič. Aj po obrátke sa Bardejovčania viac tlačili pred súperovu bránu a demonštrovali svoje technické aj herné kvality. Svoj tlak zavŕšili tretím úspechom v 56. min. , keď úplne voľný Kendra zakončil peknú útočnú akciu . Barca sa už k vážnejšiemu odporu neprinútila a tak si Hornošarišania tri body vcelku pohodlne ukočírovali.

Góly: 33. Markovič - 6. Pisarík, 22. Adamišin, 55. Kendra. ŽK: Durbák, Kollár, Voroňák - Pisarík. Pred 100 divákmi rozhodoval Onofrej. BARCA: M. Kováč - Pipta, Kozák, Kollár, Ľ. Kováč - Brunovský (28. Čižmár), Lesniak (64. Voroňák), Valkučák, Durbák (81. Giba) - Markovič, Pástor. BARDEJOV: Molčan - Hanuščák, Kerbčár (46. Javorský), Adamišin, Koscelník - Kendra, Kuhajdík, Kundra, Carasec - Pisarík, Bučko (75. Bellák) .

R. RONDZIK

Šaca-Brekov - V. Tatry 0:1 (0:0)

ŠACA. Domáci po katastrofálnom výkone v Sabinove nastúpili aj keď v pozliepanej zostave s oveľa väčším odhodlaním. To vyústilo v štyri vyložené šance v prvom polčase, ktoré mohli domácim zabezpečiť 3 body. Veľkú príležitosť nevyužil Tačár, ktorý zbytočnou kľučkou prestrelil bránku hostí. V podobnej príležitosti sa ocitol domáci Domanič a Grác, ktorí podobne ako Tačár zle vyriešili situáciu, keď išli sami na brankára. Opak sa stal pravdou. Hostia využili jednu z mála šancí a po chybe domáceho obrancu v 59. min. sa ujali vedenia gólom Buca. Zápas sa hral v slušnej atmosfére bez zbytočných faulov a žltých kariet. Šaca tak zostala jediným mužstvom, ktoré nezískalo tri body, aj keď v tomto zápase mali k tomu veľmi blízko.

Gól: 59. Buc. Divákov: 150. Rozhodca: Kosturová. ŠACA-BREKOV: Šurín - Roth, Uhliarik, Petrík (71. Kovács), Tačár - Teč, Grác, Leško, Domanič - Šproch, Frajkor. V. TATRY: Hájovský - Ševc, Cehula, Buc, Fabuľa - Palguta (46. Zorský), Porochnavý, Kakaščík, Renér (65. Regitko) - Šimšaj, Verešpej (84. Malinovský).

M. REŠTEI

Veľký Šariš - Sabinov 1:1 (0:1)

VEĽKÝ ŠARIŠ. Pod Šarišským hradom sa hralo zväčša v strede poľa, domáci nastúpili len s jedným hráčom v útoku a hostia veľmi na útočenie nemysleli. Medzi šestnástkami si hráči oboch mužstiev prihrávali veľmi nepresne, a tak čistých gólových šancí bolo ako šafranu. V prvých dvadsiatich minútach domáci ako-tak pohrozili strelami P. Beliša, Eliáša a Lacka. Hostia mali prvú šancu v 36. minúte, ale hlavičku ich najagilnejšieho útočníka Martausa vyrazil domáci gólman na roh. O minútu na to pri podobnej akcii po rohovom kope sprava však už nemal šancu proti dorážke hlavou Luptáka. Domáci proti bývalému účastníkovi II. ligy, ktorý vôbec nepresvedčil, nezložili zbrane a v 65. minúte po lišiackom trestnom kope hrajúceho trénera Vasiľa sabinovský brankár neudržal loptu pri bližšej tyči a Jendruš ju v trme-vrme dorazil do siete. Hostia odpovedali dvomi nemastnými-neslanými akciami Kubánku a v 73. minúte asi zo 7 - 8 metrov vysoko prestrelil osamotený D. Dlugoš. Vyrovnaný zápas mohol v prospech domácich rozhodnúť v poslednej minúte Bandžuch, ale strelu zľava v šestnástke poslal nad bránu.

Góly: 65. Jendruš - 37.Lupták. ŽK: Jaco, P. Beliš, Máthe, Lacko, Macák - Sochovič, Andraščík. R: Svat. D: 200. V. ŠARIŠ: Lukáč - Halčák (61. Macák), M. Beliš, Lacko, Juraško - Máthe, Eliáš (53. Jendruš), Pribiš (31. Jaco), P. Beliš, Vasiľ - Bandžuch. SABINOV: Eliaš - Kontroš, Demko, Bystroň, Lupták - D. Dlugoš (77. Štefánik), Andraščík, J. Dlugoš, Sochovič - Kubánka, Martaus (83. Jačišin).

J. JURČIŠIN

Nižný Hrušov - Sobrance 2:0 (1:0)

N. HRUŠOV. Od prvej minúty sa domáci zahryzli do súpera. Aktivitou hýril hlavne domáci kapitán Horňák, ktorý je rodák zo Sobraniec. Prvú šancu si domáci vypracovali v 5. min., keď priamy kop domáceho Tkáča brankár iba vyrazil, ale obrana hostí v poslednej chvíli loptu odkopla. V 10. min. slabú strelu domáceho Gombitu tečoval pred brankárom Palko a Hrušov vyhrával 1:0. Po góle domáci poľavili, čo sa im mohlo vypomstiť v 15. min., keď krásnu hlavičku hosťujúceho útočníka domáci brankár bravúrne kryl. Domáci aj naďalej útočili, ale ich akcie končili na dobre organizovanej obrane hostí. V 35. min. unikol po pravej strane Mamaj, odcentroval loptu a strelu domáceho Babjaka vykopával z bránkovej čiary hosťujúci obranca. V 40. min. ešte krásne hlavičkoval domáci Babjak, ale brankár hostí bol pozorný. Druhý polčas začal opäť náporom domáci, ktorý korunovali v 46. min. gólom Gombitu. V 56. min. unikol po ľavej strane domáci Horňák, ale jeho krížnu strelu brankár hostí vyrazil na roh. Od tohto momentu sa domáci prispôsobili slabej hre hostí a zápas upadol do podpriemeru.

Góly: 10. Palko, 46. Gombita. ŽK: Tkáč, Horňák (N. Hrušov). Divákov: 300. Rozhodca: Kováčová. N. HRUŠOV: Klamár - Duda, Mikloš, Polák (87. Hamza), L. Lukáč - Mamaj (85. Svetlík), Palko, Gombita, Babjak (63. Gromina) - Horňák, Tkáč. SOBRANCE: Polomský - Trelo, Surmaj, Roško, Sinčík (77. Havrila) - Murgáč, Komar, Ličko, Rejta - Smoľak, Praščák.

P. GOGA

Spišské Podhradie Giraltovce 1:0 (1:0)

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Pod Spišským hradom sa hral atraktívny futbal s množstvom príležitostí a vzruchu pred oboma bránami. V prvej šanci sa ocitol hosťujúci E. Partila, ale z desiatich metrov zakončoval nevýrazne. Na opačnej strane Kaňuch odvážne vnikol do šestnástky, no trafil len do vybiehajúceho Štefaníka. V 17. min. Pokrivčák zakončoval po peknej kolmici poza obranu Giraltoviec opäť nepresne. V 24. a 26. min. Pokrivčák v identických situáciách hlavičkoval vedľa brány. Giraltovčania hrozili rýchlymi kontrami, ale do úspešnej koncovky sa nedostávali. Tesne pred prestávkou sa diváci konečne dočkali gólového momentu, keď Pokrivčákovu vyrazenú strelu Komara dopravil do brány z bezprostrednej blízkosti. Po zmene strán Giraltovce v snahe vyrovnať začali byť aktívnejší. Vyrovnať mohol Uhrín, vo vynikajúcej pozícii vkĺzačkou netrafil dobre loptu. Naopak zvyšovať stav na dvojgólový mohol Kaňuch, hlavou po rohu netrafil bránu. Hneď z protiútoku Digoňovu strelu Ďurica s námahou vyrazil na roh. Z neho opäť Ďurica chytil loptu na bránkovej čiare. A keďže ani na jednej, ani na druhej strane sa strelci v záverečných minútach už nepresadili, zápas skončil tesným víťazstvom Spišského Podhradia.

Gól: 41. Komara. ŽK: Papcún Partila P. Pred 300 divákmi rozhodoval Ivanov. SPIŠSKÉ PODHRADIE: Ďurica - Onofrej, Mišenčík, Papcún, Babej - Haničák, Biscák (68. Vaško), Komara, Pokrivčák (90. Hritz) - Kaňuch, Glevický (77. Maliňák). GIRALTOVCE. Štefaník - P. Partila , Harčár, Mižák (85. Mitaľ), Varga - Dubecký, Digoň, Harčarík (90. Čabala), E. Partila (32. Hudák) - Vojta, Uhrín.

V. ŠOLC

Svidník Stropkov 0:2 (0:0)

SVIDNÍK. Zápas medzi Svidníkom a Stropkovom priniesol v prvom polčase opatrný futbal. Obaja súperi sa síce dostali k niekoľkým streleckým pokusom, no hráčom chýbala väčšia presnosť alebo viac umenia pri zakončení, pretože Hvozda s Bujdošom riešili situácie s prehľadom. Prianím divákov na štadióne bol gól, od ktorého sa čakalo naštartovanie aktérov derby k vyšším obrátkam. Viac radosti mali v tomto smere hostia, keď v 48. min. vyhral Vachaľ hlavičkový súboj a Fečko pred Hvozdom nezaváhal. O štyri minúty sa za obranu domácich dostal Vachaľ, no Hvozda svoj tím podržal. Svidníčania sa snažili vrátiť do stretnutia zvýšenou aktivitou, lenže defenzíva Stropkova stála na pevných nohách. V 60. min. sa k lopte dostal osamotený Fečanin, ale jeho hlavička cieľ minula. Rozhodnutie prišlo v 68., kedy Medvecov center nadvihol rukou Harakaľ a Krochta sa z bieleho bodu nemýlil. Domáci zbrane v ďalšom priebehu nezložili, no nepríjemnou strelou z priameho kopu ohrozil Bujdoša už iba Kočiš.

Góly: 48. Fečko, 68. Krochta z 11 m. ŽK: Fečanin, Harakaľ Vatraľ, Gonos, Fečko, Veselý.

Pred 800 divákmi rozhodoval Maliňák. SVIDNÍK: Hvozda Fečanin, Vyravec, Harakaľ (79. Matvej), Kočiš - Vasiliak, Horochonič, Adamišin, Puchír - Bellák (65. Kaleja), Jusko (79. Soušek).

STROPKOV: Bujdoš Vatraľ, Zápotocký, Pavlík, Morjak - Medvec, Gonos, Krochta, Vachaľ - Paňko (76. Veselý), Fečko (76. Potoma).

I. MAKÓ

TOPOĽANY - MOLDAVA 0:2 (0:1)

TOPOĽANY. Hostia od začiatku potvrdzovali úlohu favorita a v tretej minúte mieril Balogh do brvna. V 11. minúte sa už hráči lídra tabuľky radovali z gólu, po skrumáži sa lopta odrazila k Hritzovi, ktorý strelou do prázdnej brány otvoril skóre. Po tomto momente sa domáci osmelili, brankár Novák si však so strelami Petra a Kútneho bez problémov poradil. Topoľany vyrovnali hru, bránu súpera však ohrozovali len strelami z väčších vzdialeností. O to isté sa snažil aj stopér hostí Urban, z ktorého pokusmi si brankár Komenda poradil. V 61. minúte sa do dobrej možnosti dostával Maďarik, ale prekľučkoval sa až za bránkovú čiaru. Topoľany aktívnou hrou držali favorita v šachu, ale v 84. minúte mohli po šanci Dupkalu inkasovať, brankár Komenda bol na mieste. V 88. minúte sa do najväčšej príležitosti domácich dostal Kandala, ale zblízka zakončil slabo. V nadstavenom čase stanovil výsledkovú definitívu Dupkala po centri Šrobára z ľavej strany.

Góly: 11. Hritz, 90.+ Dupkala. Pred divákmi 300 rozhodoval Fedeš. TOPOĽANY: Komenda - Kútny, Sobek, Petro, Marjov - Csomos (60. Kandala), Horňák (46. Čornej), Rebej, Bodnár - Geroč, Smolák. MOLDAVA: Novák - Jurčo, Urban, Kováč, Majný - V. Andraščík (90. Baránek), Ziemba (37. Maďarik), Balogh, Šrobár - Hritz, Jurko (72. Dupkala).