Loky v derby efektívnejšia

Sportnet|21. okt 2008 o 00:00

Po týždni sa opäť na tretie miesto tabuľky vrátili futbalisti Lokomotívy Košice, ktorí lepšie zvládli košické derby s Krásnou. Železničiari po veľmi

dobrom výkone v prvom polčase a streleckej efektivite Kurinčáka, autora troch gólov naklonili misky váh na svoju stranu.

KOŠICE. V rušnom stretnutí dvoch celkov z hornej polovice tabuľky malo veľmi dobrú úroveň, domáci hráči Lokomotívy sa často dostávali po pekných kolmých aj krídelných akciách na dostrel bránky Krásnej, kde niekoľko ráz doslova čaroval brankár Tkáč. Aj keď inkasoval štyri góly bol jedným z najlepších hráčov svojho celku. Po zmene strán stredová formácie dokázala dlhšie podržať loptu a založiť rýchle kontry do otvorenej obrany Lokomotívy. Hru vyrovnali, mali šance preto výsledok 1:4 v ich neprospech je dosť krutý.

Také šance sa musia premieňať

Po vysokej prehre nebolo veľmi do reči hosťujúcemu trénerovi, ktorého mrzelo, že rozhodca pripustil agresívnejšiu hru domácich. Treba priznať, že emócie boli doslova na hrane, lebo v tomto stretnutí nešlo len o body, ale aj prestíž. Domácim dokonale vyšiel úvod a tri góly v sieti a ďalšie štyri zahodené šance ich pevne posadili na koňa. Práve to rozhodlo, že Krásna nakoniec odchádzala domov so štyrmi gólmi. "Neviem či sme boli menej koncentrovaní, alebo čím to bolo, že sme dostali tri góly. Nerád by som sa vyhováral na niekoho, ale rozhodca pripustil zo strany domácich tvrdú hru na čo sme doplatili. Teraz mám plno starosti ako poskladám základnú jedenástku. Mal by mať rovnaký meter na obe strany. Za góly si môžeme sami, urobili sme hrubé chyby v obrane. Bol duel dvoch rozdielnych polčasov, prvý sme mohli pokojne prehrávať aj 6:0, druhý sme mali viac šancí na otočenie výsledku. Vonku sa také šance musia premieňať, lebo ináč nemôžeme uspieť. Ak spätne hodnotím náš výkon mohli sme pri lepšej konštelácii získať aj bod. Škoda, že sme prvý polčase nezvládli lepšie," povedal na margo stretnutia tréner Alexander Csatlos. Z prehry nebudú robiť veľkú vedu, skôr sa sústredia na domáci duel. Vlani sa tento celok boril s viacerými problémami, avšak teraz je situácia iná, mužstvo hrá v dobrej pohode a figuruje v hornej časti tabuľky.

Vyhrať chceli obaja

Pred začiatkom stretnutia sa obe mužstvá netajili tým, že chcú naplno bodovať a potvrdiť solídnu formu v závere jesennej časti. Lepšie začali hostitelia, ktorí premenili hneď prvú strelu medzi žrde. Po góle získali viac sebavedomia, ukázali niekoľko pekných kombinačných akcii na jeden dotyk a poľahky sa dostali za obranu hostí. V rušnom stretnutí mali dostatok šanci a nebyť brankára Tkáča skóre mohlo byť oveľa vyššie. "Mal som možnosť sledovať duel Krásnej so Svidníkom a vedel som, že ak opäť takto zabojujú môžu nám poriadne znepríjemniť situáciu. Nemali čo stratiť a to im nahrávalo do kariet. Som rád, že sme dokázali rýchlo streliť gól a pridať aj ďalšie. Druhý polčas sme nezačali najlepšie, naopak zaskočila nás aktivita Krásnej za nepriaznivého stavu 0:3. Po jasnom prvom dejstve si hráči mysleli že skóre bude narastať v náš prospech a nie že sa budeme obávať o výsledok. Pozabudli sme na zadné vrátka, no súper dal z viacerých šancí iba jeden gól. Záver sme však zvládli a zaslúžene vyhrali," konštatoval lodivod železničiarov Jozef Knapík.