Rudná deklasovala Plešivec

Sportnet|21. okt 2008 o 00:00

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDIPo uplynulom kole súťaží ObFZ nastala zaujímavá situácia. Dorastenci Tatrana Betliara neodohrali už tretí zápas,

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDI

Po uplynulom kole súťaží ObFZ nastala zaujímavá situácia. Dorastenci Tatrana Betliara neodohrali už tretí zápas, podľa pravidiel uvedených v Rozpise ObFZ pre tento ročník im hrozí vylúčenie zo súťaže. Tým pádom však hrozí vylúčenie aj mužstvo dospelých, ktoré je aktuálne na vedúcej priečke I. triedy.

ROŽŇAVA. Na góly vcelku chudobnom kole sa vyníma zápas v Rudnej, kde padlo spolu osem gólov, z toho šesť do brány Plešivca. Víťazstvo znamenalo pre Rudňancov mohutný skok, keď sa zo šiesteho miesta vyšvihli na druhé. Vedúci Betliar to nebude mať ľahké. Hrozí mu vylúčenie zo súťaže a z prostredia kluby presiaklo, že v takom prípade dokonca uvažujú o zrušení futbalového oddielu.

Betliar Krh. Dlhá Lúka 2:0 (2:0)

Domáci sa do vedenia dostali už v 2. min., keď hostia v skrumáži neustrážili Gonosa. Doplatili tak na svoju úvodnú nekoncentrovanosť, čo sa im stalo už vo viacerých zápasoch. Postupne vyrovnali hru a najmä v strede boli domácim vyrovnaným súperom. Viazla im však koncovka a medzery boli aj v obrane. Jednu z nich využili Vávra a pohotovou, krásnou strelou pridal druhý gól. Na strane hostí spálil veľkú šancu Dunka. Po prestávke hostia preskupili sily a s trojicou útočníkov sa snažili zatlačiť Betliar do defenzívy. Ukázali tak, že v horných miestach tabuľky nie sú náhodou. Desať minút pred koncom zápasu mali na dosah gól. Po úniku a strele Gebeho sa odrazená lopta dostala k Dunkovi, ten však len nastrelil vracajúceho sa Skokana.

Gól: Gonos, Vávra, ŽK: R. Kováč, Dávid - Anna, R: Repaský, DZ: Krzák, D: 100, Betliar: Skokan Ľ. Árvay, L. Kováč, Cilovič, Dávid, J. Zdechovan, Barkasz, Gonos, M. Árvay, Vávra, R. Kováč,striedali O. Fabian, L. Fabian, Krh. Dlhá Lúka: Máté Csobády, Soltész, Szabó, Mir. Péči, Rigó, Korintuš, Parditka, Anna, Gebe, Dunka

Vyšná Slaná Jablonov n/T 2:1 (1:0)

Domáci sa v úvode trocha hľadali. Hostia dobre kombinovali v strede, kde sa väčšinou aj odohrávali súboje. Po štvrťhodine hry potiahol útok Zábrel a jeho prihrávku zužitkoval Liptai na vedúci gól. Pri akcii sa však Zábrel zranil a musel striedať. Na druhej strane mali hostia možnosť vyrovnať, no už ležiaceho Lindáka sa im prekonať nepodarilo. Po prestávke domáci pridali a mali viac z hry. Šancu Liptaia zrazil stopér hostí na brvno. V 65. min. prešiel po ľavej strane Kračún, poslal loptu do šestnástky. Liptaiovu strelu stihol Rochfaluši vyraziť, ale len pred dobiehajúceho Kračúna. Ten pridal druhý gól. Domáci mali ešte nejaké šance, ale potom sa už len snažili kontrolovať výsledok. Trest prišiel v nastavenom čase, keď Bodnár využili zaváhanie v zadných radoch a znížil na 2:1

Góly: Liptai, Kračún - Bodnár, ŽK: Fifik - ?, R: Macko, DZ: Gášpár, D: 80, Vyšná Slaná: Lindák Fifik, Hadar, Bandík, R. Rogos, Zábrel, M. Gallo, Kračún, Lukáč, M. Vido, Liptai, striedali Revaj, Hric, Jablonov n/T: Rochfaluši Zajdó, Kepeš, P. Juhász, Gamba, Nagy, A. Kerekeš, Kovács, Miliczký, Bodnár, Viszlay, striedali Mackovjak, O. Kerekeš

Brzotín Dlhá Ves 1:1 (1:1)

V stretnutí, ktoré bolo vzácne vyrovnané začali domáci aktívnejšie, ale neskôr hostia hru vyrovnali a nastrelili tyč po strele Flandera. V 27. min. došlo k situácii, po ktorej arbiter nariadil penaltu v prospech domáceho mužstva. Hra sa odvíjala na polovici domácich a v tom čase v šestnástke hostí rukou udrel hosťujúci hráč M. Szabó - Dozsa odchádzajúceho hráča domácich Dókusa. Arbiter po signalizácii postranného rozhodcu hráča hostí potrestal žltou kartou a nariadil penaltu, ktorú premenil vo vedúci gól Ro. Znak. Do kabín však obe mužstvá odchádzali za nerozhodného stavu, nakoľko tri minúty pred polčasovým hvizdom Zsóri po prihrávke Flandera strelou z voleja k tyči zmazal jednogólové manko. Po prestávke kondične lepší hostia prevzali iniciatívu, ale šance zahodili Zsórim a Szemanom, ktorí domácu bránu prestrelili. V samom závere mali príležitosť aj domáci, ale tentoraz jeden z útočníkov opečiatkoval tyč Pavlínyiho brány.

Góly: Ro. Znak (z 11 m) - Zsóri, ŽK: M. Szabó-Dózsa, R: Jonáš, DZ: Hadar, D: 50, Brzotín: Lenkei L. Polyák, Kočiš, Ra. Znak, A. Kovács, M. Kováč, Ro. Znak, Bacso, Gášpár, Dókus, Rusznyák, striedal A. Polyák, Dlhá Ves: Pavlínyi Beke, T. Segyo, Csotó, M. Szabó-Dózsa, Makkai, Flander, V. Ferdinand, Máté, Szeman, Zsóri, striedali Hegedüs, V. Segyo

Rudná Plešivec 6:2 (4:0)

V stretnutí tabuľkových susedov sa hralo v réžii domácich, ktorí zápas rozhodli vo svoj prospech už do polčasu. Hneď v úvode sa do šance dostal Ďuríček, ale jeho strela tesne minula spojnicu Konczovej brány. Po faule na prenikajúceho Kovácsa mali domáci výhodu penalty, ktorú bezpečne premenil vo vedúci gól Greško. Neskôr domáci Ďuríček hlavou tesne minul bránu a Domik z hranice malého vápna prestrelil. Ďalšiu šancu už Ďuríček dotiahol do gólového efektu, keď po centri Domika skóroval do prázdnej brány. Tretí gól zdobí P. Sanisla, ktorý mieril presne pod brvno a polčasové skóre stanovil po strele z voleja Greško. Po prestávke sa hra sústredila prevážne do stredu poľa, ale domácim sa podarilo Domikom prikrášliť skóre. Hostia sa i napriek nelichotivému stavu nevzdávali a po samostatnej akcii znížili Lavenom a neskôr Takáčom, ktorý ťažil z chyby v domácej obrane. Hostia v závere dohrávali o desiatich, keď si v 82. min. Laven za urážku asistenta rozhodcu vyslúžil druhú žltú kartu a následne bol vylúčený. Posledné slovo mal však domáci Domik, ktorý tri minúty pred koncom pečatil šiestym gólom vysoké víťazstvo.

Góly: Z. Greško 2 (1 z 11 m), Domik 2, P. Sanisló, S. Ďuriček Z. Laven, ŽK: 0 Z. Laven 2, ČK: Z. Laven (Plešivec), R: Petro, DZ: Heveši, D: 100, Rudná: Dorkin - Šimon, S. Ďuríček, Gonos, Kontra, Demko, O. Sanisló, P. Sanisló, Greško, Domik, Kováč, striedali Köteleš, R. Szöllös, Plešivec: Koncz - Spišák, Macho, Volčko, Drenko, Bodnár, Kubík, Viola, Szaniszló, Laven, Liptai, striedal Takáč

Pača Dobšiná 1:1 (1:1)

Domáci, ktorý sa pohybujú na chvoste tabuľky, začali útočne. Vytvorili si zopár príležitostí, no boli to hostia, ktorí sa prví radovali z gólu. Po priťuknutí Barnáka vystrelil Strelka. Jeho ďalekonosná strela skončila za Mankovým chrbtom. Z vedenia sa však tešili desať minút, keď po úniku a spolupráci s Gajdošom prekonal Breuera Imre. Po prestávke sa domáci snažili presadiť dlhými nakopávanými loptami. Znova vynechali nejaké šance. V poslednej desaťminútovke zahodil dve šance R. Lipták, na domácej strane mohol zasa zabezpečiť tri body Fabian. Nestalo sa tak a v zápase sa zrodila zaslúžená remíza.

Góly: Imre - Strelka, ŽK: Liška Barnák, Surovský, Lukáč, R: Iglai, DZ: Nagy, D: 100, Pača: Manko Sústrik, Fabian, Cmorik, Demjan, Bocko, Gajdoš, Liška, Ruszó, Ma. Zagiba, Imre, striedali Ádám, L. Zagiba, Dobšiná: Breuer Horváth, Strelka, Herško, D. Ondrejčík, Surovský, Lukáč, Barnák, Poliak, Faltín, R. Lipták

Vlachovo Dedinky 1:0 (0:0)

V priemernom zápase videli diváci množstvo nepresností na oboch stranách. Domáci sa snažili dostať hostí pod tlak. V 5. min. mieril Mil. Leško do tyče. Po štvrťhodine sa domáci ujali vedenia strelou Hricka do šibenice. Hostia párkrát ohrozili Organa strelami z diaľky. V 31.min. videl druhú žltú kartu Majerčák, hostia tak zvyšok stretnutia dohrávali o desiatich. V závere polčasu síce dosiahli gól, ale ten pre postavenie mimo hry neplatil. Po prestávke domáci márne hľadali recept na oslabených hostí. Tí naopak ohrozovali Organa rýchlymi protiútokmi. V závere mohli aj vyrovnať, ale Čarnokyho strelu brankár chytil.

Góly: Hricko, ŽK: T. Pitoňák Litecký, Majerčák 2, Tököly, ČK: Majerčák (Dedinky), R: K. Chomjak, DZ: Šimko, D: 100, Vlachovo: Organ Mil. Leško, Hricko, Fecko, Lipták ml., Šimon, Z. Gecelovský, Molda, Marciš, Rupp, F. Šivec, striedali T. Pitoňák, M. Šivec, Dedinky: M. Ogurčák J. Ogurčák, Tokoly, Chochol, Majerčák, S. Ogurčák, Vermeš, Litecký, Grígel, Čarnoký, J. Novák, striedali Murgáč, Pavlikovský

Lipovník Gemerská Poloma 1:1 (0:0)

V prvom polčase videli diváci len tyč a brvno v podaní domáceho Bolla, snahy hostí sa domácej obrane podarilo eliminovať. Do druhého polčasu už Lipovníčania nastúpili aktívnejšie. V 50.min. odcentroval Szabó, Bollovu strelu Mišina neudržal a Kerekeš dorazil loptu do siete. O pár minút sa už nenechal prekvapiť a Kerekešovu strelu nádherne vytlačil na roh. Po hodine hry sa hosťom podarilo vyrovnať. Po rohu nechala domáca obrana osamoteného Hatvaníka, ktorý hlavičkou prekonal Dányiho. Do konca zápasu mali domáci ešte viacero šancí, aktívny bol najmä Bollo, no skóre sa už nemenilo.

Góly: Kerekeš - Hatvaník, ŽK: Szendi J. Lišuch, Kalina, R: S. Gallo, DZ: Székely, D: 70, Lipovník: Dányi Dubovan, Barczi, Szabó, Szendi, Ičo, Podracký, Szucs, Bollo, Kerekeš, Kardoš,, striedali Albert, Nemet, Gemerská Poloma: Mišina Kollár, Rogos, Kalina, Hatvaník, Ferenčák, Forgáč, Mar. Ďuriček, J. Lišuch, M. Mihalík, P. Lipták, striedali V. Mihalík, Die