Svit i Kežmarok naplno

Sportnet|21. okt 2008 o 00:00

Kežmarok - Stakčín 3:1 (2:0)Domáci si po neúspešnej sérii stretnutí nič iné ako víťazstvo nepripúšťali a tomu od úvodného hvizdu podriadili

Kežmarok - Stakčín 3:1 (2:0)

Domáci si po neúspešnej sérii stretnutí nič iné ako víťazstvo nepripúšťali a tomu od úvodného hvizdu podriadili ofenzívnu taktiku. Z útočného náporu sa im už v 2. minúte podarilo dostať do vedenia, keď z hĺbky poľa našiel presným centrom do 16-ky Bača Bednára, ktorý prekonal bezmocného brankára hostí. Tento moment naštartoval Kežmarčanov k ešte väčšej ofenzívnej aktivite a v ďalších minútach si vytvorili po kombinačných akciách dve vyložené gólové príležitosti, ktoré však Bednarčík a Groman trestuhodne zahodili. V 20. minúte už ale domáci predsa len zvýšili svoje vedenie, keď po spolupráci M. Nováka s Podolským smerovala finálna prihrávka k dobre postavenému Gromanovi, ktorý nezaváhal. Hostitelia od tejto chvíle ovládli hru a neustálou aktivitou a kombinačnou hrou rozložili svojho súpera. Ten sa na dostrel Tokarčíkovej brány prakticky vôbec nedostal a v 42. minúte mohol inkasovať tretí úder, keď sa po individuálnej akcii ocitol v tutovke Semivan, no tú nedokázal využiť. V druhej polovici sa obraz hry prakticky vôbec nezmenil, keďže domáci hýrili ofenzívnou nátlakovou hrou a Vihorlatčanov výrazne prevyšovali po hernej stránke. V 50. minúte mal gól na kopačke Bednarčík, ale z piatich metrov prekopol odkrytú hosťujúcu bránu. V 55. minúte hostitelia predsa len pridali tretí gól, keď po rýchlej kombinačnej akcii zo stredu poľa sa k lopte dostal Bednár a prudkou strelou rozvlnil sieť. Od tejto chvíle pôsobili hostia na ihrisku odovzdaným dojmom a v 80. minúte mali Kežmarčania ideálnu príležitosť prikrášliť svoje víťazstvo, keď prenikajúceho Bednarčíka zastavil v pokutovom území nedovoleným spôsobom jeden z hráčov hostí, no nariadenú penaltu Bednár nepremenil, keď loptu poslal mimo bránu. O tri minúty na to spokojný domáci tím ponúkol súperovi z rovnakej situácie aspoň skorigovať výsledok, keď Bača fauloval v 16-ke hosťujúceho hráča a Chudina prekonal inak spoľahlivého gólmana Tokarčíka.

Góly: 2. a 55. Bednár, 20. Groman - 83. Chudina (z 11 m). Pred 300 divákmi rozhodoval Tabaka, ŽK: Šavel, Bednarčík - Chudina, Dudič. KEŽMAROK: Tokarčík - Bača, Kubičko, Šavel, Andráš - M. Novák, Semivan, Podolský, Bednár - Bednarčík, Groman.

(mdc)

Breznica - Ľubica 2:2 (1:1)

Hostia sa na "horúcej pôde" predstavili iba s jedenástimi hráčmi, ale napriek tomu im len veľmi málo chýbalo k tomu, aby bodovali naplno. V úvode síce mali domáci platonickú prevahu, ale do vyložených gólových šancí sa nedostávali. Vytvorili si niekoľko štandartných situácií, s ktorými si pozorný gólman Ľubice poradil. Naopak, po polhodine hry hostia udreli, keď M. Sova sa po presnom centri predral medzi domácich stopérov a svoju šancu rutinérsky premenil - 0:1. Breznici sa ale rýchlo podarilo vyrovnať, keď už v 35. minúte po spätnej prihrávke skóroval Veselý. Hostitelia pridali a už o dve minúty vytláčal Kriššák strelu z 20 metrov na žrď. V 40. minúte mali Brezničania ďalšiu tutovku, ale aj s tou si brankár Ľubice poradil. Druhý polčas začali Podtatranci náporom a už v 47. minúte išli znova do vedenia, keď po úniku V. Zavackého a jeho spätnej prihrávke Kurta rozvlnil sieť. Potom nasledoval rad zahodených gólových príležitostí hostí, ktorí mohli spečatiť svoje víťazstvo. V 50. minúte sa rútil sám na domácu bránu M. Sova, ale mieril vedľa. O tri minúty neskôr namieril Vojtánek z deviatich metrov ponad domácu bránku. Po hodine hry neuspel M. Kaprál a vzápätí ani Vojtánek, tentoraz zo siedmich metrov. Smolu a nemohúcnosť hostí zavŕšil v 66. minúte V. Zavacký, ktorý tiež mieril nepresne. V 75. minúte Kurta nepremenil ďalší samostatný nájazd Ľubičanov a tak prišiel zákonitý trest. V 85. minúte domáci so šťastím vyrovnali. V 92. minúte ešte nastrelil Kurta brvno a hoci hostia dosiahli tretí gól, ten pre údajný ofsajd hlavný rozhodca neuznal.

Góly: 35. Veselý, 85. J. Melník - 30. M. Sova, 47. Kurta. Pred 80 divákmi rozhodoval Krejsa, ŽK: M. Vrábeľ, E. Vrábeľ (obaja Breznica). ĽUBICA: Kriššák - Oravec, Marhefka, J. Sova, K. Zavacký - Vojtánek, L. Kaprál, M. Kaprál, V. Zavacký - M. Sova, Kurta.

(riso)

Bystré - Svit 0:4 (0:0)

V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov diváci veľa pekných futbalových momentov v prvej polovici duelu nevideli. Úvod bol rozháraný na oboch stranách s minimom gólových príležitostí. Hra bola navyše často kúskovaná, čo tiež nepridalo na jej kvalite. Za zmienku stojí až 20. minúta a strela domácich tesne ponad hosťujúcu bránku. Svit sa v nervóznom prvom dejstve zameral najmä na obranu a do šatní išli celky za bezgólového stavu. Po zmene strán to už bol úplne iný futbal, hlavne zo strany hostí. Tí sa zamerali na protiútoky a do prvej tutovky sa dostali po hodine hry, keď sa Hudač rútil sám na domáceho gólmana, ale mieril vedľa. V 67. minúte po faule na jedného z hosťujúcich hráčov si loptu postavil Jambor a presnou strelou rozvlnil sieť. Domáci v snahe vyrovnať preskupili rady a to bola voda na mlyn ich súpera. V 71. minúte našiel Pekarčík presnou prihrávkou Handzuša a ten poistil náskok Podtatrancov. Hostia boli na koni, kontrolovali hru a domácim akoby dochádzali sily. Sviťania to využili na knokautovanie súpera, keď Jambor najprv doklepol loptu do siete a po Pekarčíkovom centri zavŕšil svoj hetrik.

Góly: 67., 79. a 84. Jambor, 71. Handzuš. Pred 200 divákmi rozhodoval Vojtko, ŽK: Trebuňák - Krišanda, Marušák, Jarkuliš. SVIT: Marušák - Kostolník, Jina, Jarkuliš, Krišanda - Jambor, Koch (46. Tropp), Pekarčík, Budzák - Hudač (80. Turcsányi), Handzuš.