Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Prvý vlašský jesenný gól na domácom trávniku

V. Folkmar Krompachy 3:0 (1:0)Od začiatku regionálneho derby mali domáci prevahu a diktovali tempo hry. Už v 3. min. sa v sľubnej šanci ocitol po

V. Folkmar Krompachy 3:0 (1:0)

Od začiatku regionálneho derby mali domáci prevahu a diktovali tempo hry. Už v 3. min. sa v sľubnej šanci ocitol po priamom kope Hudáka Kaľavský, no pred bránou sa zle zorientoval. V 21. min. zacentroval Toth, k lopte sa dostal striedajúci Humeňanský, ktorého prvý dotyk s loptou znamenal gólovú asistenciu pre Hamráka. V 27. min. z ôsmich metrov Toth netrafil odkrytú bránu. Domáci mohli vyhrať prvý polčas aj vyšším skóre.

Po zmene strán ožili hostia a prvých pätnásť minút pre zmenu diktovali tempo oni. Folkmaračania začali mať strach o výsledok. V 65. min. domácim vyšla útočná akcia na konci ktorej bol faulovaný Toth. Hrobko pokutový kop premenil 1:0. Len čo sa rozohralo, pred bránu si zbehol Toth a pečatil domáce víťazstvo v pomere 3:0. V závere ešte mohli korigovať hostia výsledok, ale Čipkár mieril len do žrde. Derby bolo veľmi slušné a korektné, kvalitný výkon podala aj rozhodcovská trojica. V. FOLKMAR: Šebestyen Sokolský, R. Ďorď, Hrobko M. Ďorď, Andrejco, Hamrák, Sasák, Kaľavský Hudák, Toth, striedal: Humeňanský. KROMPACHY: Maixner Košč, Bohor, Ziolkovský Košč, Richnavský, Horváth, Šmida, Kukura Glova, Biľ, striedali: Čipkár, Vojtek.

I. GREGA

Žakarovce V. Revištia 1:2 (0:0)

Rudňany Čaňa 2:2 (0:2)

V. LIGA

Harichovce - Gemerská Hôrka 1:0 (0:0)

Harichovce katom lídrov . Súperom z prvých priečok tabuľky v Harichovciach ruže nekvitnú. Presvedčili sa o tom Prakovce, v sobotu dorastenci Domaňoviec a v nedeľu aj G. Hôrka. Súperi sa zo začiatku len oťukávali a navzájom si medzi 16-kami požičiavali loptu. Asi boli prekvapení nezvyčajne teplým počasím. Prví sa osmelili domáci , v blízkosti brankárovho územia sa k lopte dostal Dano Hrušovský, ale tiesnený z ostrého uhla trafil len brankára. Potom na dlhé minúty prebrali iniciatívu na svoje kopačky hostia, ale ich prevaha bola len platonická, keďže ich snaha končila pred domácim pokutovým územím, alebo streľbou z diaľky. Domáca záloha mala v tomto časovom úseku vybratý oddychový čas, akoby chcela súpera uspať. Súper na nás vytiahol tajnú zbraň, chlapi na seba na ihrisku nahlas pokrikovali nejakou cudzou rečou, aby sme im nerozumeli a nevedeli, čo na nás chystajú. Sympatická bola aj hlasová kulisa na tribúne, konečne aj domáci fanúšikovia

dokázali, že vedia svojich povzbudiť. V 40.min napriahol k strele D. Hrušovský, brankár hosti ju s námahou vyrazil a dorážkou Urban takmer brankára hosti zrušil. V závere polčasu prebrali iniciatívu domáci , čo bolo dobrou predzvesťou na druhý polčas. Ten začali chlapci, akoby pokropení živou vodou a súper začal pod tlakom robiť chyby. Hra mala spád, útoky sa striedali na oboch stranách, len ta vychýlená strelecká muška. Veď domáci len dvakrát trafili bránu a 9 striel išlo mimo, súper mal pomer 4 na bránu, 5 mimo. Rozhodnutie padlo v 56.min . Ambrózy s D.Hrušovským zakombinovali pred pokutovým územím, prvý menovaný peknou prihrávkou našiel Slivoša a ten nekompromisne zavesil - 1:0.

Domáci mali výraznú prevahu, hostia ako keby nevládali, asi ich unavila dlhá cesta cez kopce . V 62.min si hostia Izákom takmer dali vlastný gól , keď ten Ambrózyho jedovku hlavou tečoval tesne vedľa vinkla . V 70.min hostia opäť ratovali na bránkovej čiare, keď sa peknou strelou prezentoval Urban. Dvakrát sa ešte v sľubných pozíciách objavil Slivoš, ale nebolo mu súdené . Škoda nevyužitých rohov, veď sme ich zahrávali 11, hostia iba 1 , na tom treba ešte popracovať . Hostia ničím neprekvapili , potvrdili , že na súperových

ihriskách im to nesype a nezaškodilo by trochu menej hereckých vložiek niektorých hráčov. Svoje úlohy sa celkom schopne zhostili aj rozhodcovia. HARICHOVCE Karchňák - Hric,Jakubovič,Hudáček Bohuš , Suchý , Pukluš , Dano Hrušovský , Ambrózy, Urban , Ľudo Hrušovský, Slivoš, striedali: Štofko, Jaro Hrušovský.

J. HRUŠOVSKÝ

Kr. Podhradie - Jaklovce 2:1(2:0)

Margecany - Smižany 3:2 (1:1)

Teplička - Hrabušice 0:1 (0:1)

Ideálne slnečné počasie bolo peknou pozvánkou na futbalový zápas V.ligy .Mužstvá sa dobre poznali ešte z účinkovania v nižšej súťaži a tak zápas mal od začiatku potrebnú iskru, ktorá niekedy poskakovala na hranici regulárnosti. Hostia od začiatku mali ofenzívnejší herný prejav a v 5 min. aj prvýkrát pohrozili strelou Popadiča . Ďalšiu šancu mali po Dičákovom rohovom kope , keď najprv nastrelili Baldovského a potom následná dorážka už išla mimo bránu . Ich útočná snaha bola premenená do dôležitého gólu v 8.min, keď Popadič z pravej strany z dosť ostrého uhla nečakane prekvapil domácu obranu - 0:1 .

Po úvodnom góle hostí domáci zvýšili svoju aktivitu a vypracovali si niekoľko pekných šancí , azda najväčšiu mal v 39. min Lesnický , keď po šikovnom obhodení obrancu išiel sám na brankára Guru , ale ten mu jeho úmysel vystihol . V druhom polčase domáce mužstvo od začiatku hľadalo spôsob ako prekonať dobre chytajúceho Guru , zlepšeným pohybom v zálohe rozdával hlavne Dolnačko pekné lopty na útočný tandem Marcinčák - Lesnický , ale tým finálne zakončenie vôbec nevychádzalo . V 67. min opäť Lesnický z voleja zakončoval , ale nepresne . V 80 min. bolo na ihrisku viac vzájomných strkaníc ako futbalu , za čo doplatili domáci vylúčením Ondruška . Škoda nepremenených šancí , lebo domáci si v tomto zápase minimálne bod zaslúžili . Hlavný rozhodca mal v zápase dosť rozdielny meter na posudzovanie niektorých zákrokov, ale všetko si to vynahradil úsmevným komentárom po zápase : " mali ste smolu .... !

Pozn.: tú sme mali aj v Hrabušiciach pred nedávnom, ale na to už asi zabudol. Rozhodoval: Jančár.

TEPLIČKA : Gorbár, Baldovský M., Uhrinovský, Laško, Biacovský P., Hamrák L., Dolnačko M., Marcinčák, Lesnický, Hasaj, striedali: Dzimko M.. HRABUŠICE: Gura, Michalák, Hanzely, Babik, Bajtoš, Chripko, Oravec, Priehoda, Dičák, Popadič, Melničuk, striedali: Tkáč Ľ. , J. Tkáč

M. KOŇAK

Koš. Nová Ves - Nálepkovo 2:0 (1:0)

Helcmanovce - Lok. Košice B 4:1 (2:1)

Spišské Vlachy - Prakovce 3:2 (1:0)

Od začiatku regionálneho derby si domáci vytvorili územnú prevahu. V 4. min. Novák prestrelil a v 14. min. poslal loptu vedľa pravej žrde. Bez gólového inkasa prežili hostia v 34. min., závar pred bránou nevyužil Gardošík. O tri minúty neskôr už domáci priaznivci jasali. Gonda z pravej strany zacentroval a Fabini hlavou nekompromisne otvoril skóre duelu. Hostitelia evidentne ožili. V 41. min. zahrával Gardošík priamy kop. Po jeho strele vypadla brankárovi lopta z rúk, ale Gondovi chýbal dôraz pri dorážke. Ubehlo 10. min. druhého polčasu, keď Lapšanský sa skvele uvoľnil a ukážkovou strelou do ľavého horného rohu prekonal Ferenčuhu 1:1. Gólová odpoveď Vlašanov prišla už o dve minúty. Fabini po sóle sa ocitol pred brankárom hostí, kde mu lopta odskočila. Využil to pohotový Gonda, ktorý opäť posunul domácich do vedenia 2:1. V 62. min. si to Gonda od polovice ihriska namieril na bránku hostí, ktorú však prestrelil. V 64. min. nemieril presne Gardošík. Na opačnej strane v 67. min. opečiatkoval brvno Lukáš. V 82. min. založili Vlašania po pravej strane učebnicovú akciu po osi Gonda Tomajko Fabini a posledne menovaný zvýšil na 3:1.

V rušnom závere sa skóre derby opäť menilo. V 85. min. strelecky disponovaný Lapšanský asi z 30 metrov znova perfektne trafil a zdramatizoval záverečnú päťminútovku. Vlašania si však zaslúžené víťazstvo nenechali ujsť. SP. VLACHY: Farenčuha Novák, Jež, Marko, Šefčík Tomajko, Biroščák (90. min. Bendík), Fabini (84. Pikla), Dunka Gardošík, Gonda. PRAKOVCE: Dorčák Šimko, Vaškovič, Gmiter, Stoklas Leško, SIlla, Lapšanský, Jančík Lukáš, Kujnisch.