Remíza zaslúženým vyjadrením pomeru síl

Sportnet|22. okt 2008 o 00:00

Strážske bralo remízu v piatoligovom okresnom derby s Čičarovcami (1:1) triezvo. Papierový favorit bol viditeľne futbalovo lepší, no počet vyložených

šancí hovoril v prospech celku z južného Zemplína.

Nevyužili hernú vyspelosť

Prekvapujúcu aktivitu domácich si uvedomili aj hostia. "Aj ja priznávam, že domáce mužstvo bolo v ofenzívnej fáze usilovnejšie. Toto poznanie je však pre mňa prekvapujúce," začal s hodnotením tréner Strážskeho Miloš Marko. Narážal najmä na fakt, že taktiku postavil najmä na útočení. Tento ťah však v prvom polčase prakticky vôbec nevyšiel. Strážania síce boli viditeľne herne lepší, no pre bránu Čičaroviec veľa nebezpečenstva neznamenali. "Nevyužili sme hlavne našich veľmi vydarených úvodných pätnásť-dvadsať minút zápasu," smutne konštatoval. Navyše, M. Marka mrzelo, že jeho hráči málo strieľali na neisto pôsobiaceho domáceho gólmana. Namiesto toho sa loptu snažili doviesť až do kuchyne. Málo behali za odrazenými loptami v blízkosti gólmana.

Ťažké chvíle

Okrem toho, lodivod chemikov prežil ťažké chvíle v polovici úvodného dejstva, keď čičarovský kolektív v rozpätí niekoľkých minút premrhal tri dobré možnosti na skórovanie. "Veľmi ťažké okamihy," povzdychol si kormidelník Strážskeho. Tŕpol aj počas optickej prevahy Čičarovčanov. Tí útočili všemožne a hrozilo, že si vykoledujú pokutový kop. "Nedá sa povedať, že by sme sa domácich zľakli. Na konci I. polčasu sa zranila ofenzívna opora - Filip Pavúk," vysvetlil. Preto M. Marko zvolil opatrnejšiu taktiku, a o útoku rozmýšľal už podstatne menej. "O to viac, že mi v hernom systéme chýbali kľúčoví hráči - Kamil Hajdučko a Tomáš Stričko," konštatoval.

V zásade spokojnosť

"Tri body by potešili, berieme však aj remízu," povedal tréner, ktorý síce nedával najavo nervozitu, no z jeho tváre bolo vidieť, že víťazstvo by ho oveľa viac potešilo. Dúfa, že jeho zverenci pridajú k hernej prevahe na ihrisku súperov aj streleckú potenciu.