Séria ôsmich zápasov bez prehry

Sportnet|22. okt 2008 o 00:00

SP. PODHRADIE. V trinástom kole Podhradie cestovalo do Sabinova, kde chcelo odčiniť predchádzajúcu prehru na domácom ihrisku. Mladší dorastenci pod

vedením Jozefa Komaru chceli nadviazať na predchádzajúce zápasy, kde v siedmych za sebou zvíťazili.

Výsledok, III. liga, starší dorast 13. kolo: Sabinov - Sp. Podhradie 0:1 (0:0), Hritz.

Chlapci si od začiatku zobrali k srdcu trénerove slová po poslednom zápase a od začiatku sa pustili do súpera s túžbou získať aspoň bod. Už v prvom polčase mali niekoľko výborných šancí, ktoré ale ostali ešte nepremenené. Svojou bojovnosťou domácich do vyložených šanci nepustili. V 73. minúte sa po krásnej individuálnej akcii presadil Robo Hritz, ktorý peknou umiestnenou strelou k žrdi otvoril skóre a ako sa neskôr ukázalo, bol to aj rozhodujúci gól zápasu, ktorý Podhradčanom zabezpečil 3 body z ihriska Sabinova. Hritz sa ukázal ako správny kapitán, ktorý prevzal pásku po zranenom Gondovi, mužstvo neustále hecoval a aj pekným gólom rozhodol zápas. V závere zápasu už hostia taktickou a zodpovednou hrou domácich do vyloženej šance nepustili a vedenie si ustrážili. Za predvedený výkon v tomto zápase je potrebné všetkým hráčom poďakovať.

16. Sečovce13121014:515

Výsledok, III. liga, mladší dorast 13. kolo: Sabinov Sp. Podhradie 0:1 (0:0), Ľ. Tkáč.

V prvých desiatich minútach to vyzeralo tak, ako by si Podhradčania mysleli, že ďalšie víťazstvo príde samo.

Po trénerovej kritike v priebehu zápasu začali hrať futbal a po zvýšení obrátok už celý zápas dominovali na ihrisku hostia. Až v 72. minúte po štandardnej situácii rozhodol o zaslúženom víťazstve hostí Ľuboš Tkáč. Týmto gólom si Podhradčania predlžili víťaznú sériu na 8 zápasov. Už ôsmim víťazstvom v rade sa v priebežnej tabuľke posunuli na 2. miesto za 9 výhier, 2 remízy a 2 prehry s aktívnym skóre 29:11 ale už s odstupom len 1 bodu na 1. miesto.

V najbližšom 14. kole 25.10.2008 Podhradčania privítajú doma Sninu.