Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Obidva derby pre hosťujúce tímy

V. Ružbachy - Štrba 2:4 (2:3)Podtatranské derby mužstiev z opačných pólov tabuľky prinieslo od úvodu dramatický futbal s množstvom gólov. Lepšie

V. Ružbachy - Štrba 2:4 (2:3)

Podtatranské derby mužstiev z opačných pólov tabuľky prinieslo od úvodu dramatický futbal s množstvom gólov. Lepšie začali Ružbašania, ktorí sa už v 3. minúte ujali vedenia, keď po peknej kombinačnej akcii Vašaša s V. Diňom sa umiestnenou strelou k žrdi presadil M. Heban. Hostí inkasovaný gól vôbec nezlomil a v 7. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď na rohový kop T. Saba si vyskočil Marián Macko a umiestnenou hlavičkou prekonal Mašleja. O štyri minúty dokázali Štrbania otočiť stav duelu po ukážkovej narážačke Lajčáka s T. Sabom. Domácich tento moment zaskočil a v 18. minúte mohli viesť hostia už dvojgólovým rozdielom, ale Polhod svoju sľubnú šancu nedokázal premeniť. V 24. minúte Štrbania predsa už zaznamenali gólovú poistku, keď na rohový kop M. Levockého sa v malom vápne znova presadil nikým neatakovaný Marián Macko. Aj napriek nepriaznivému vývoju, domáci v ďalších minútach prvej polovice duelu nezložili zbrane, čo sa im vyplatilo. V 40. minúte sa im totiž podarilo zaznamenať kontaktný gól, keď V. Diňa po osobnom súboji s hráčom hostí vnikol do šestnástky a prudkou strelou prekonal Sasáka. Tento gól do šatne vniesol do druhého polčasu potrebný náboj a v 50. minúte sa po ideálnej prihrávke V. Diňu ocitol vo vyloženej šanci M. Heban, no ani na dvakrát neprekonal Sasáka. Po hodine hry sa k slovu dostali znova hostia, keď po presnej prihrávke Pamulu mal gól na kopačke Ľ. Levocký, no Mašleja nedokázal prekonať. V 77. minúte však už hostia dokázali zúročiť svoju výškovú prevahu a herné kvality na zvýraznenie svojho vedenia, keď prenikajúceho hosťujúceho hráča zastavil nedovoleným zákrokom Krull a nariadenú penaltu bezpečne premenil Lajčák. V zostávajúcich minútach zaujímavého duelu sa síce domáci snažili aspoň skorigovať nepriaznivý výsledok, no Štrbania, ktorí mali herne navrch, si svoje dvojgólové víťazstvo nenechali vziať.

Góly: 3. M. Heban, 40. V. Diňa - 7. a 24. Ma. Macko, 11. T. Sabo, 77. Lajčák (z 11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval Černický, ŽK: Krull - Otčenáš, Milan. V. RUŽBACHY: Mašlej - L. Pardus, Vyrostek (85. T. Pardus), Ščensný, Krull - Zima, Vašaš, Sakáč, Leščinský - M. Heban (85. Pajonk), V. Diňa. ŠTRBA: Sasák - Otčenáš, M. Levocký, Milan, Ma. Macko - Hurajt, Lajčák, Pamula (60. Ľ. Levocký), T. Sabo - Badzik (78. Čunderlík), Polhod (76. Michalko).

(mdc)

Šiba - Plavnica 3:1 (1:0)

Obojstranne vyrovnané stretnutie, v ktorom získali domáci tri body vďaka väčšej efektivite v koncovke, začali lepšie Plavničania, no z územnej prevahy nič nevyťažili. Postupom času prebrali iniciatívu na svoje kopačky hostitelia, ktorí defenzíve svojho súpera hrozili hlavne po rýchlych krídelných protiútokoch. V 20. minúte sa mohli domáci dostať do vedenia, no pozorný gólman hostí Kruk prudkú strelu jedného z ich hráčov z vyše 30 metrov zneškodnil. V 28. minúte sa domáci predsa len dočkali vedúceho gólu, keď hosťujúcim zadákom unikol jeden z domácich hráčov a nikým neatakovaný Stachura umiestnenou strelou rozvlnil sieť. V 33. minúte mohli Šibania poistiť svoje vedenie, no prudkú strelu domáceho hráča z voleja po rohovom kope Kruk kryl. V 40. minúte sa k slovu dostali aj Plavničania, no Kušnír mal v koncovke vychýlenú mušku. Po zmene strán mali hostia raketový nástup a už v 47. minúte sa im podarilo vyrovnať skóre duelu, keď Kupca zastavil jeden z obrancov hostí nedovoleným spôsobom a nariadenú penaltu s istotou premenil Pavlišin. O tri minúty na to mohli dokonca Plavničania otočiť výsledok, keď po chybe v zadných radoch hostiteľov sa na domáceho gólmana rútil Kušnír, no v rozhodujúcej chvíli zlyhal. V 52. minúte sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš, keď domáci z následného rýchleho protiútoku mali možnosť rohového kopu, ktorý umiestnenou hlavičkou zužitkoval German. Po hodine hry sa Šibanom podarilo poistiť svoj náskok, keď sa po brejku presadil technickou strelou Artim. Od tejto chvíle akoby sa domáci so svojím náskokom uspokojili, čo umožnilo prevziať hosťom iniciatívu na ich kopačky. V 70. minúte sa snažil zdramatizovať stretnutie Kušnír, no jeho strelecký pokus zblokoval jeden z obrancov súpera do bezpečia. V 75. minúte mal po ideálnej Kušnírovej prihrávke gól na kopačke Varga, ale ponúknutú príležitosť nedokázal zužitkovať. O minútu na to stála na strane Šibanov znova potrebná dávka šťastia, keď na ich bránu po individuálnej akcii prenikal Chovanec, no ani on nedokázal kontaktným gólom zdramatizovať zápas. V jeho závere pohrozili po ojedinelých protiútokoch ešte aj hostitelia, no na konečnom výsledku a trpkej prehre Plavničanov sa už nič nezmenilo.

Góly: 2. Stachura, 52. German, 62. Artim - 47. Pavlišin (z 11 m). Pred 200 divákmi rozhodoval Maličký, ŽK: Firta (Plavnica). PLAVNICA: Kruk - Pavlišin, Firta, Sivuľka (65. Abrahámovský), Turlík - Štupák, Pristaš, Kupec (70. Chovanec), Varga - Kušnír, Kaleta.

(mdc)

Levoča - Kendice 2:0 (0:0)

V zápase mužstiev z vrchných priečok tabuľky sa v prvom polčase snažili obaja aktéri o otvorený, kombinačný futbal, ktorému však chýbalo strelecké zakončenie. Domáci nedokázali nájsť správny spôsob hry na umne hrajúceho súpera a v zakončení sa iba veľmi ťažko presadzovali. V 20. minúte po ojedinelom úniku Miňďaša sa v sľubnej šanci takmer ocitol M. Kašper, ale v poslednej chvíli minul centrovanú loptu od svojho spoluhráča. V 32. minúte sa po podobnej situácii snažili domáci znova vyťažiť vedúci gól, no Kramarčíkov rýchly prienik M. Kašper ani tentoraz nezužitkoval. Hostia sa k blízkosti Liptákovej brány dostávali iba sporadicky a domácej defenzíve veľa starostí nenarobili. Navyše v 37. minúte mohli prehrávať, keď prenikajúceho Miňďaša zastavil v pokutovom území nedovoleným spôsobom jeden z hosťujúcich hráčov, no píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. Od 43. minúty sa navyše Levočanom naskytla po vylúčení hosťujúceho hráča skvelá príležitosť prevziať stretnutie do svojej moci, ktorej sa ujali hlavne po zmene strán. Domáci v druhej polovici merania síl získali hru pod svoju kontrolu, pričom si vytvorili aj viacero vyložených gólových príležitostí. V 60. minúte sa hostitelia predsa len dočkali vedúceho gólu, keď Vojtušovu strelu z vyše 25 metrov hosťujúci brankár reflexívnym zákrokom vyrazil na rohový kop a po následnej štandardnej situácii sa dvakrát presadil Kubus. Po tomto momente domáci vystupňovali svoju aktivitu a v 67. minúte mohol po faule na prenikajúceho Miňďaša zvýšiť stav z priameho kopu Vojtuš, no prudkú strelu poslal iba nad bránu. V 75. minúte domáci pridali zaslúžený druhý gól, keď na centrovanú loptu Miňďaša si nabehol Riš a z piatich metrov prekonal bezmocného brankára hostí. V 82. minúte mohli Levočania viesť po priamom kope už rozdielom triedy, no Lešňovského gól pre údajný ofsajd hlavný rozhodca neuznal. Vzhľadom na kvalitne predvedený výkon s gólovou koncovkou po obrátke si hostitelia zisk troch bodov zaslúžili.

Góly: 60. Kubus, 75. Riš. Pred 150 divákmi rozhodoval Trembecký, ŽK: P. Kašper - P. Čuha, Jurko, ČK: Feňák (Kendice). LEVOČA: Lipták - Dunčko ml., Riš, Janík, Kubus - Miňďaš, Vojtuš, Michalík (85. Sekelský), Kramarčík - M. Kašper, P. Kašper (75. Lešňovský).

(mdc)

Sp. Bystré - Poprad B 1:6 (0:2)

Podtatranské derby dvoch mužstiev z opačných pólov tabuľky prinieslo zaujímavý a herne kvalitný súboj, ktorému nechýbalo gólové korenie. V úvode to bolo vyrovnané aj preto, lebo domáci sa zamerali na pozornú defenzívu a nepúšťali favorizovaných hostí pred svojho brankára. Aj keď Popradčania boli aktívnejším celkom, pohrozili iba po štandartných situáciách. Až po polhodine hry sa "Kubašania" dopustili hrubej chyby v strede obrany a rýchlonohý Kubus to využil na otvorenie skóre. Na druhej strane mohol odpovedať Šuster, ale jeho strelecký pokus z 20 metrov vytlačil Daniš na rohový kop. Naopak, znova udrela rezerva, keď v 40. minúte Tropp doklepol loptu do domácej siete. Úvod do druhého polčasu lepšie vyšiel hostiteľom, keď nie príliš vydarený center Karkošku v 50. minúte prekvapujúco skončil za chrbtom popradského gólmana. Tento moment domácich povzbudil, prebrali iniciatívu a boli blízko k vyrovnaniu. Najprv Šusterovu strelu Daniš vyrazil a následne P. Pitoňák z výbornej pozície prestrelil. Hostia sa zamerali na rýchle protiútoky, v ktorých boli veľmi nebezpeční. V 67. minúte unikol Kubus a svoj brejk premenil - 1:3. V závere to už bola popradská lekcia svojmu súperovi z efektivity, ktorá vyvrcholila ďalšími troma presnými zásahmi po individuálnych akciách a účinných prečísleniach.

Góly: 50. Karkoška - 30. a 67. Kubus, 75. a 80. Kšenzakovič, 40. Tropp, 82. Jagerský. Pred 150 divákmi rozhodoval Bakoš, ŽK: Karkoška (Sp. Bystré). SP. BYSTRÉ: Bendik - Jurčo, Olexa, Šimonovič, Orolin (75. Kniežnik) - Rumančík, Šuster, Lopuch, J. Pitoňák - P. Pitoňák, Karkoška. POPRAD B: Daniš - Pisarčík, Petruš, Dulovič, Miženko - Kubus, Žemba, Tropp, Kšenzakovič - Michlík (46. Maník), Sluka (46. Jagerský).