Premrhali šance - pykali

Sportnet|22. okt 2008 o 00:00

Štvrťfinále SP: Košice - Zlaté Moravce 1:1 (1:0)KOŠICE. V prvom štvrťfinálovom stretnutí Slovenského pohára vo futbale nepotvrdili domáci Košičania

Štvrťfinále SP: Košice - Zlaté Moravce 1:1 (1:0)

KOŠICE. V prvom štvrťfinálovom stretnutí Slovenského pohára vo futbale nepotvrdili domáci Košičania úlohu favorita a so Zlatými Moravcami len remizovali 1:1. Hráči MFK premrhali

šance v I. polčase a po obrátke za to pykali. Prvú veľkú príležitosť mal Kaminský, keď strieľal z otočky, ale brankár Bolek loptu vytlačil na roh. Ten zahrával Kolbas, najvyššie

vyskočil Škutka a hlavou skóroval - 1:0. V 21. min Janičova strela išla tesne vedľa a po polhodine hry mal druhý gól na hlave Matič, ale z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval nad

bránu hostí. Košice mali počas celého polčasu prevahu, hostia si nevypracovali žiadnu šancu a len jediný raz vyrušili Pulena, keď tesne pred odchodom do šatní Bakongolia zblízka nastrelil loptu do Pulena. Po zmene strán tempo hry opadlo. Domáci tréner Ján Kozák poslal na ihrisko trojicu mladých hráčov. Hostia vycítili šancu a začali byť vpredu aktívnejší. Košičan Škutka mohol pridať druhý gól, no v 55. min namiesto zakončenia nepochopiteľne zvolil prihrávku. Štvrťhodinu pre koncom sa do dobrej šance dostal hráč ViOn-u Kožiak, no jeho prudká strela "presvišťala" ponad brvno. Túto výstrahu si domáci nevzali k srdcu a o štyri minúty neskôr Ujlaky vyrovnal po nádhernej strele z priameho kopu. Zlaté Moravce si vypracovali dobrú východiskovú pozíciu do odvety, keď konečne skórovali po siedmich stretnutiach bez gólu.

Góly: 17. Škutka - 77. Ujlaky, ŽK: L. Janič, R. Cicman - Candrák, Salomon Wisdom, rozhodovali: Olšiak - Kubačka, Čiernik, 630 divákov. Košice: Pulen - R. Cicman, Kaminský, Džogan, Smrek - K. Kuzma - Kolbas (46. Viazanko), Škutka, Matič (65. Dobias),

L. Janič - J. Novák (57. Serečin). Zlaté Moravce: Bolek - Candrák, Klabal, Peter Farkaš, Ujlaky - Ondrejka (83. Bielik), Náther, Kuračka (69. Hözl), Jiří Liška - Bakongolia (69. Kožiak), Salomon Wisdom.

Mienka trénera

Ján Kozák (Košice): "Užili sme si dosť radosti na jeseň, treba dopriať aj iným... Výsledky Vion-u nezodpovedali jeho hre. V prvom polčase sme hrali dobre, strelili sme aj gól. Po prestriedaní sme už nepôsobili kompaktne, čo súper využil a vyrovnal."

Ľubomír Moravčík (Zl. Moravce): "Domáci mali lepší nástup do zápasu, čo potvrdili prvým gólom. My sme sa neskôr osmelili a na túto hru sme nadviazali aj v druhom polčase, čoho výsledkom bol krásny gól. Som veľmi rád, že sa nám konečne podarilo skórovať, je to povzbudenie do ďalších bojov. Taký výsledok sme potrebovali ako soľ."