Nedeľa, 23. február, 2020 | Meniny má Roman, Romana

Za jediný gól tri body

Najvyššia hokejová súťaž pokračovala včera predohrávkami 30. kola. Líder z Košíc hral v Trenčíne a na tri body mu stačil jediný gól z hokejky Húževku

v úvodnej časti. Smoliarsky zápas absolvoval Kežmarok. Vyhrával nad Martinom v druhej tretine už 3:0, aby napokon podľahol po samostatných nájazdoch. V podatranskom derby v L. Mikuláši domáci dlho viedli nad Popradom len tesne, ale v poslednej dvadsaťminútovke odvrátili snahu našich o vyrovnanie a ešte aj zvýšili svoj náskok.

Trenčín - Košice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

TRENČÍN. Domáci fanúšikovia naznačili svoju nespokojnosť už pred zápasom, keď transparent hlásal, že pri každej z ďalších kvapiek môže ich pohár trpezlivosti pretiecť. Ani to však hráčov Dukly nevyburcovalo a Košice naopak hrali len to čo potrebovali. Skóre stretnutia otvoril v 18. min Húževka. O chvíľu na to síce Bobček od modrej čiary nastrelil pravú žŕdku Lipovského bránky, ale to bolo na dlhé minúty všetko. V polovici stretnutia neuspel

zoči-voči domácemu Hálovi Faith, a o chvíľu na to domáci nevyrovnali po závare Valčákovho útoku pred hosťujúcou bránkou. V 37. min mohol ukončiť vedenie hostí obranca Kledrowetz, keď si v presilovej hre nakorčuľoval od modrej čiary, ale puk mu skĺzol z hokejky. Tretia tretina priniesla síce najzaujímavejšie minúty zápasu, tie však už nič nezmenili. Platonická prevaha Dukly nikam neviedla a Košice si chudobné jednogólové vedenie v pohode kontrolovali. V 55.

min mohol definitívne rozhodnúť Kopecký, ale v dobrej pozícii prestrelil. Trenčania nezužitkovali ani takmer minútu trvajúcu hru bez brankára podporenú vylúčením jedného

z Košičanov.

Gól: 18. Húževka (J. Kopecký, Kmiť). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0,

rozhodovali: Baluška - Horínek, M. Orolin, 2610 divákov. Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Fatyka, Gábriš, Bobček, Urban, J. Mikuš, J. Liška - Čacho, Kóňa, V. Nemec - S. Saliji, Valčák, O. Ďuriš - Radulay, M. Trochta, Lelenas - L. Ružička, Marek Haščák, Paroulek. Košice: Lipovský - M. Šterbák, Gajdoš, Kledrowetz, Chmelo, Špelda, J. Tabaček - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Jenčík - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Ščurko, J. Sýkora, Murajda.

(sita)

Liptovský Mikuláš - Poprad 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Liptáci strelili gól v 8. min, keď Halaj krátko po návrate z trestnej lavice tečoval strelu Heša. V 11. min aj na strane kamzíkov zaúradovala skúsenosť. Peknou individuálnou skúsenosť sa pripomenul Kroták - 1:1. O chvíľu však zakontroval domáci kapitán Halaj, šikovne vložil hokejku do strely Petrana od modrej. V prostrednom dejstve sa tribúny

dosť nudili, pozorný Falter a Šimonovič bez väčších problémov riešili náznaky šancí.

Hostia vykorčuľovali so snahou o zvrat aj do tretieho dejstva. Schladila ich však už 42. min, keď sa nahodenie Richarda Hunu spoza Šimonovičovej bránky dostalo za chrbát popradského gólmana od korčule jedného z brániacich hráčov. Zúfalé pokusy hostí o kontaktný gól skončili zväčša ďaleko pred Falterom. V polovici predposlednej minúty si Turanovci vzali oddychový čas a odhodlali sa k hre bez brankára. Neuspeli, naopak osem sekúnd pred koncom zaburácali spokojné mikulášske tribúny štvrtýkrát po strele aktívneho Krišku do opustenej svätyne.

Góly: 8. Halaj (Heš, Kuric), 13. Halaj (Petran), 42. Richard Huna (Kriška), 60. Kriška - 11. A. Kroták (Jarolín, Fabián). Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: A. Kroták (Poprad) na 10 min

+ DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Tornay, 1770 divákov. L. Mikuláš: Falter - Heš, Petran, D. Rehák, P. Lištiak,

Kumstát, M. Varga, M. Grman - Vaškovič, Halaj, B. Pohanka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Kovář, Kuric, Tomášek - Blaščík, Durdiak, F. Zúbek. Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, O. Malinský, Procházka, Korenko, Bakoš - A. Kroták, Jarolín,

Kolusz - Lukáč, Holečko, Martin Slovák - Marcel Haščák, Lapšanský, Buc - Bartánus, Piatak, Martin Segľa.

(sita)

Kežmarok - Martin 4:5 sn (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0, 0:1)

KEŽMAROK. Rušno bolo až v závere I. dejstva, keď v tretej početnej výhode domácich zapracovala

tretia formácia "jastrabov" a Pavličko otvoril skóre duelu. Druhú časť hry začali Martinčania aktívnejšie, no na radosť domácich priaznivcov v 24. a 27. po vydarených akciách skóroval dvakrát Drotár a Kežmarčania viedli už 3:0. Hosťom sa podarilo skorigovať stav v 30. min, keď Klempu prestrelil Török. Na rozdiel jediného gólu znižoval v 36. min Říha. Favorizovaní hostia išli do tretej časti hry s odhodlaním vyrovnať, gól však dlho nedokázali dať ani pri viacerých

početných výhodách. Podarilo sa to až Appelovi v 50. min. Dokonalý obrat sa Martinu podaril v 55. min, autorom štvrtého gólu bol Říha. Domáci sa však nevzdávali a o necelú minútu sa po góle Bednára predsa len radovali z vyrovnania. V predĺžení mal päť sekúnd pred koncom obrovskú šancu rozhodnúť Pavličko. V samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve hostí Appel.

Góly: 19. Pavličko (Fedor, Gavalier), 24. M. Drotár (Šechný), 27. M. Drotár (P. Segľa), 56. Bednár (Fedor, Pavličko) - 30. Török (Appel), 36. L. Říha (Török), 50. Appel (M. Macho), 55. L. Říha (Török, Babka), rozhodujúci samost. nájazd premenil L. Říha. Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - M. Novák, Snášel, 720 divákov. Kežmarok: Klempa - Gurčík, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, Gavalier, M. Žemba, J. Hrubý, Schneider - Škovira, M. Palovčík, Mašlonka - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Bednár,

Pavličko, Fedor - Jasovský, Havíra, Čížek. Martin: Dzubina - Kolba, Vantroba, J. Polák, Babka, Klepáč, I. Ďatelinka, Drgoň, V. Dvořák - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Török, M. Beran, I. Dornič - Džerinš, Marek Hovorka, Appel - Škumát, Mahdalík, A. Themár.

(sita)

Ďalšie výsledky

n Nitra - B. Bystrica 3:4 sn (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1). Góly: 7. T. Chrenko (Hranáč), 9. Gálik (Bednařík, Poláček), 59. Rumpel (T. Chrenko, Hranáč) - 10. M. Dian, 24. Bulík

(Pardavý), 26. Ižvolt (Štolc), víťazný nájazd premenil Jánoš. Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach, 1979 divákov.

n Skalica - Žilina 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Góly: 9. Pašek (R. Hartmann, T. Višňovský), 47. J. Mikúš (R. Školiak, Pálffy), 52. Jendek (Škadra) - 43. Važan (Sivák, I. Droppa).

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Müllner, Jankovič, 1897 divákov.