Tlačenica na čele

Sportnet|23. okt 2008 o 00:00

SPIŠ. Rezerva Levoče prehrala v Gánovciach, čo využil futbalisti Granč-Petroviec. Po víťazstve v Klčove sa dostali na prvé miesto. Výsledky, III.

Výsledky, III. trieda, skupina A, dospelí - 10. kolo: Gánovce - Levoča B 3:0. Dravce - Sp. Štiavnik 4:0. Bijacovce - Dúbrava 2:2. L. Teplička - Kurimany 6:1. Švábovce - FAM Poprad 9:0.

Klčov - Granč-Petrovce 0:2 (0:1)

Vedúce mužstvo tabuľky a jeden z ašpirantov na postup uštedril domácim hráčom lekciu efektivity. Domáci hráči mali loptu častejšie na svojich kopačkách, no každá akcia hosťujúcich hráčov hrozila gólom. Šance J. Polláka, Fabiána a Dzurillu ostali nevyužité a keď Dzurilla z desiatich metrov prestrelil súperovu bránu, prišiel trest. V 40. minúte domáca obrana nechala dostatok priestoru V. Krendželákovi a ten strelou z dvadsiatich metrov otvoril skóre. O ďalšiu minútu sa skóre mohlo meniť, center domáceho hráča hlavičkoval hosťujúci obranca do brvna vlastnej brány. Aj v druhom polčase domáci márne dobýjali bránu hostí, bez úspechu.

V 70. minúte po rohovom kope a ďalšom neúspešnom pokuse dopraviť loptu za chrbát hosťujúceho gólmana, ten dlhým výkopom našiel na polovici ihriska V. Krendželáka a najlepší strelec hostí svoje sólo premenil na druhý gól. Skúsenejší hostia už do konca stretntia nepustili domácich do vyloženej šance a odviezli si tri body, ktoré ich katapultovali na prvé miesto v tabuľke. Pred 150 divákmi s prehľadom rozhodoval Vágner. KLČOV: Bednár - P. Pollák, Gallik, Dzurňak, L. Pollák - Dzurilla (70. min. T. Pollák), Jaroš, Kožuško, Fabian (46. min. J. Lorinc) - F. Pollák, J. Pollák (78. min. Želinský). GRANČ-PETROVCE: Pastorek - Ivančák, Dúbravský, Mucha, Hudáček - J. Janus, Michlík, I. Krendželák, Jarkovský - T. Janus, V. Krendželák.