Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Deviati hráči Brzotína zdolali Kružnú

Jedenáste kolo bolo pomerne pokojné až na jedinú červenú kartu, ktorú obdržal hráč Hrhova Danko. Vedúca trojica nezaváhala a bodovala naplno. Oproti

Honciam a Drnave, ktoré využili domáce prostredie, tretia Nižná Slaná zvíťazila na pôde súpera. Jovice inkasovali osmičku a Drnava je stále bez prehry.

ROŽŇAVA. Medzi vedúcou trojicou sú aj po ostatnom kole iba najtesnejšie bodové rozdiely. Lídrom ostávajú Honce pred Drnavou a Nižnou Slanou. Na ďalších priečkach k výrazným zmenám nedošlo, iba Čoltovo po domácom víťazstve poskočilo z deviateho na šieste miesto, čím predstihlo okrem Slavošoviec a Jovíc i Rakovnicu.

Hrhov dohrával o desiatich

Hrhovčania, ktorí hostili Nižnú Slanú, šli do polčasu dvakrát do vedenia. Po prestávke však kondične lepší hostia po druhýkrát vyrovnali skóre a neskôr zápas rozhodli vo svoj prospech. Domáci od 75. min. dohrávali zápas bez vylúčeného Danka, ktorého rozhodca po druhom napomínaní vyprevadil z ihriska červenou kartou.

Drnava deklasovala Jovice

V susedskom derby vyprevadila Drnava súpera z Jovíc so sedemgólovou nádielkou. Hostia na vedúci gól domácich ešte dokázali odpovedať, ale neskôr odchádzali do šatní s dvojgólovým mankom. Po prestávke inkasovali i zásluhou hetriku Cintela ďalšie tri góly a v závere dokázali nepriaznivé skóre už iba korigovať. Čoltovo privítalo tabuľkového suseda zo Slavošoviec. Po bezgólovom polčase, keď domáci nedokázali premeniť Széplakym ani pokutový kop, nakoniec zvíťazili najtesnejším rozdielom.

Kovstavákom stačila polhodina

V sobotňajšej predohrávke si zmerali sily Kovstav s Rakovnicou. Domáci sa rýchlym gólom zo štvrtej minúty ujali vedenia a po polhodine už viedli 4:0. Hostia, ktorí niekoľko príležitostí zahodili, dokázali streliť čestný gól až v závere. Bohúňovo odohralo s Rož. Bystrým vyrovnaný polčas, keď hostia dosiahli vedenie až gólom do šatne. Po prestávke domáci šance nevyužili, kondične odišli a hostia ešte štyrikrát skórovali. Za stavu 0:3 zaznamenal čestný úspech domácich Attila Mázik.

Rozhodlo záverečných päť minút

Vyrovnaný a dramatický duel videli diváci v susedskom derby medzi Kružnou a Ml. Brzotínom. Hostia, ktorí pricestovali iba s deviatimi hráčmi, sa v úvode ujali vedenia Čopákom, ale o minútu neskôr vyrovnal skóre R. Polyák. Čopák bol však proti a o niekoľko minút šli hostia opäť do vedenia. Polyák z nariadenej penalty po druhýkrát vyrovnal stav, čím stanovil i polčasové skóre. Po obrátke šli pre zmenu do vedenia domáci gólom Roxera, ale tentoraz sa vyrovnať podarilo hosťujúcemu M. Vavrekovi. Rozhodnutie padlo v samom závere, keď v 85. a 87. minúte hostia strelili dva góly a body si odviezli.

Dominovali po prestávke

Líder z Honiec hostil Kečovo, ktoré sa usadilo na štvrtej priečke aktuálnej tabuľky. Na prekvapenie hostia využili hneď prvú príležitosť na skórovanie a zásluhou Zollera sa ujali vedenia. Domácim sa až desať minút pred polčasovým hvizdom podarilo stav zrovnať. Po zmene strán však už dominovali a strelili rozhodujúce góly, pričom ešte dvakrát opečiatkovali tyč hosťujúcej brány.

FAKTY

Výsledkový servis 11. kola: Hrhov - Nižná Slaná 2:4 (2:1) G: T. Šimko, Červený - V. Karas 2, Cangár, Leštach, Drnava - Jovice 7:3 (4:2) G: Cintel 3, F. Kovács (z 11 m), G. Petro, Mázik, Görgei - P. Rigó 2, Grecmacher, Čoltovo - Slavošovce 1:0 (0:0) G: Széplaky, Kovstav - Rakovnica 4:1 (4:0) G: Harabín 2, Kolesár, Genči - Rabas, Bohúňovo - Rož. Bystré 1:5 (0:1) G: A. Mázik - Urban 2, Š. Rusnyák, Minčík, Leng, Kružná - Brzotín 3:5 (2:2) G: R. Polyák 2 (1 z 11 m), Roxer - Čopák 2, M. Vavrek 2, A. Rusnyák, Honce - Kečovo 3:1 (1:1) G: Strelka ml. 2, J. Pástor - Zoller.

Poradie najlepších strelcov: 15 gólov - Roman Lörinc (Kečovo), 13 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 12 gólov - Jaroslav strelka ml. (Honce), 11 gólov - Ladislav Lörincz (Rakovnica).