Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Humenčania prišli o bod v závere

TRINÁSTE KOLO NAOZAJ NEŠŤASTNÉ, VÝCHODNIARI VYŠLI NAPRÁZDNOTrináste kolo prvej futbalovej ligy bolo pre východniarov čierne, nebrali v ňom ani bod.

TRINÁSTE KOLO NAOZAJ NEŠŤASTNÉ, VÝCHODNIARI VYŠLI NAPRÁZDNO

Trináste kolo prvej futbalovej ligy bolo pre východniarov čierne, nebrali v ňom ani bod. Najbližšie k nemu mali Humenčania, ktorý prišli v Lučenci o remízu inkasovaným gólom štyri minúty před koncom. Do polčasu držala nerozhodný stav v Prievidzi aj košická rezerva, ale Hornonitrianci jej po prestávke nasúkali tri góly. Michalovčanom nekvitli ruže na pôde lídra v Rimavskej Sobote, kde už po dvadsiatich minútach prehrávali trojgólovým rozdielom a bolo po zápase. Hosťujúce kolektívy v tomto kole nebodovali.

RIMAVSKÁ SOBOTA - MICHALOVCE 5:1 (3:0)

Kto meškal, ľutoval, lebo Sihelského technická strela skončila hneď na začiatku v bráne. V 11. min po rohu Lazúra zvýšil hlavou Geri. V 25. min fauloval Pisára v šestnástke Humeník a kapitán Soboťanov jedenástku s prehľadom premenil. Tesne pred koncom polčasu Viskupov priamy kop domáci brankár Kuciak vytlačil na roh. Po prestávke hlavičkoval Gibala po centri Lazúra vedľa a Filo ohrozil Ferenca ďalekonosnou strelou. V 60. min fauloval Pisár v pokutovom území a Viskup z penalty znížil. O dve minúty však Lazúr po peknej akcii elegantne prekonal Ferenca - 4:1. Lazúr bol vo svojom živle, hneď po góle napálil na bránu takmer zo stredového kruhu - lopta po obrovskom lobe trafila brvno. Piaty gól domácich padol po ukážkovej akcii po osi Lazúr-Gibala-Líška. Líška mohol pridať aj ďalší, ale hlavičkoval len do brvna. V závere Fedor vyrazil nebezpečnú strelu hostí na roh.

GÓLY: 1. Sihelský, 11. G. Geri, 25. Pisár (11 m), 62. Lazúr, 70. J. Líška - 60. Viskup (11 m). ŽK: Mujkoš, M. Filo st., J. Líška - Humeník, Jevľanov. R: Gábor. D: 495.

MFK: M. Kuciak (87. Fedor) - Mujkoš, Rubint, G. Geri, B. Mráz - Sihelský, Pisár (83. I. Ádám), M. Filo st., Lazúr - J. Líška, M. Gibala (83. Čižmár). MFK ZEMPLÍN: Ferenc - Vajda, Kovalík, Lauko, Krakovský (46. Uhľár) - Ruskovský, Šitov, Humeník (46. Jevľanov), Viskup - Gašpar, Kozár (74. E. Seman).

(šik)

PRIEVIDZA - KOŠICE B 4:1 (1:1)

PRPRIEVIDZA. Guľov center v 3. min predĺžil Oršula na Maruniaka a ten zblízka hlavou vsietil. O desať minút domáci Pekár z hĺbky poľa pekne vysunul Šnirca, ale ten zoči-voči trafil iba brankára Brudňaka. Košičania vyrovnali v 29. min po akcii, ktorá zaváňala ofsajdom: Majoroš dal do "uličky" Serečinovi, ktorý prízemnou strelou k pravej žrdi prekonal Furku. Po zmene strán si domáci vypracovali si viac šancí. V 53. min Šnirc pekne unikol, odcentroval a Pastva nádherne skóroval - 2:1. O chvíľu mali hostia dvojnásobnú smolu: najskôr Čobík-Ferčík trafil brvno a vzápätí istý gól po Serečinovej dorážke odvrátil Pavlovkin! Potom sa "maradonovským" sólom prezentoval Šnirc, neskôr chybu obrany využil na tretí gól Čertík. V závere s chuťou hrajúci prievidzský útočník Maruniak obišiel aj košického gólmana a už na bránkovej čiare chcel loptu do bezpečia odkopnúť Rosič, ale trafil iba ľavú šibenicu...

GÓLY: 3. Maruniak, 53. Pastva, 83. Čertík, 88. Maruniak - 29. Serečin. ŽK: Pavlovkin, Pastva, Šlosár, Mir. Oršula. R: Smolák. D: 850.

FK MESTO: Furka - Šlosár, J. Pekár (79. Kokanovič), Pavlovkin, Pastva - Čertík, Helbich, Guľa (75. D. Oravec), Mir. Oršula (90. Križánek) - Šnirc, Maruniak. MFK B: Brudňak - S. Kišš, Adamica, Rosič, Mil. Adam - Čobík-Ferčík, J. Majoroš, Dobias (79. Goga), Hovančík - Serečin, Pačinda.

(tom)

LUČENEC - HUMENNÉ 2:1 (0:0)

LUČENEC. V 15. min vystihol malú domov Lavrík, ale prelobodoval i brankára i bránu. Z protiútoku sa dostali hostia do dobrej pozície, ale Ondráš v poslednej chvíli vypichol loptu na roh. V 20. min Leško trafil pravú žrď domácej brány. O chvíľu bol v pokutovom území evidentne stiahnutý Boháčik, ale rozhodcova píšťalka zostala nemá. V 24. min slabú gólovú hlavičku Drugdu brankár Pillár chytil. Po prestávke nabralo stretnutie na obrátkach. Prvú Boháčikovu hlavičku zlikvidoval brankár, ale v 54. min po nádhernom prieniku Očovana, ktorý obohral troch obrancov a jeho presnom centri sa Boháčik už konečne hlavou presadil - 1:0. V 65. min z dobrých 20 m vystrelil Opiela a jeho prízemná strela skončila v sieti nepozorného Pahulyiho. O chvíľu dali hostia skoro druhý gól, ale prudká strela Cicmana sa odrazila od ľavej žrde do poľa. V 72. min hostia vykopli loptu z bránkovej čiary, ale v 86. min sa šťastena predsa len usmiala na domácich, keď Kamendy preloboval brankára - 2:1.

GÓLY: 54. Boháčik, 86. Kamendy - 65. T. Opiela. ŽK: Kamendy, Očovan - T. Opiela, D. Pyrka. R: Jaška. D: 560.

FK LAFC: Pahulyi - Vaculčiak, M. Ondráš, Drugda, Gonos - Lavrík, Lendvay (76. Rohovský), Pet. Ďurica (70. Pav. Kováč), Kamendy (90. Masár) - Očovan, T. Boháčik. 1. HFC: Pillár - D. Pyrka, Hanc, Joz. Lukáč, Mat. Pyrka - P. Cicman, Lišivka, T. Opiela, D. Leško - M. Bačík (62. M. Hricov), Ljubarskij.

(maš)

PROGRAM 14. KOLA

Sobota 1. novembra o 13.30: Humenné R. Sobota, Michalovce Prievidza, o 18.00: Trenčín Inter. Nedeľa 2. novembra o 10.30: Košice B Šaľa, Ružomberok B Podbrezová, D. Streda B Lučenec.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

Šaľa - Ružomberok B 2:1 (1:0). Góly: 24. Uzola, 87. S. Cissé - 80. M. Babic, ŽK: 69. Šajbidor (Šaľa), rozhodovali: Straka - Kéry, Košecký, 560 divákov.

Podbrezová - Trenčín 1:0 (1:0). Gól: 5. M. Turňa, ŽK: 58. Chomistek, 42. Gajdošík - 24. Depetris, 54. Gergel, rozhodovali: Valášek - Kubačka, Bobko, 1230 divákov

Inter - Dunajská Streda B 3:0 (2:0). Góly: 5. a 8. Pavol Sedlák (prvý z pokutového kopu), 59. Hodek, ŽK: 62. Čikoš - 3. I. Kiss, 57. Plantič, rozhodovali: Olšiak - Sľuk, D. Hrčka, 203 divákov.