V okresnom derby jasné víťazstvo Nacinej Vsi

Sportnet|27. okt 2008 o 00:00

Nováčik piatej ligy juho-východ z Budkoviec ešte stále nezvíťazil a včera prehral 1:4.NACINA VES. Okresné derby v piatej futbalovej lige

Nováčik piatej ligy juho-východ z Budkoviec ešte stále nezvíťazil a včera prehral 1:4.

NACINA VES. Okresné derby v piatej futbalovej lige juho-východ medzi Nacinou Vsou a Budkovcami skončilo víťazstvom rozdielom triedy domácich (4:1). Nacina Ves si rozhodujúci náskok vypracovala už v prvom polčase, ktorý vyhrala presvedčivo 3:0. Po prestávke najprv hrajúci tréner domácich Ján Gajdoščík z priameho kopu zvýšil na 4:0, no hostia ešte dokázali streliť aspoň čestný úspech. Mohli aj viac, to by však musel kapitán Budkoviec D. Kašaj premeniť pokutový kop a jeho spoluhráči premeniť viaceré gólové šance v druhom dejstve.

Rehabilitovali sa

Nacina Ves sa víťazstvom nad posledným celkom tabuľky rehabilitovala za predošlý domáci výbuch s Boršou, ktorej pred dvoma týždňami podľahla doma zahanbujúco 0:5. Zároveň však potvrdila dobrý výkon spred týždňa v Cejkove, kde remizovala 2:2. Budkovce v tejto sezóne ešte nevyhrali, zatiaľ zaknihovali len dve domáce remízy s Čiernou nad Tisou (1:1) a Čičarovcami (2:2), zvyšných 10 zápasov prehrala a v Nacinej Vsi prehrala aj svoj siedmy zápas na ihrisku súpera počas tejto jesennej časti.

Pred jesenným finišom

V poslednom kole jesennej časti sa Nacina Ves predstaví na horúcej pôde v Čičarovciach, ktorým však v tejto sezóne ruže nekvitnú. Budkovce privítajú ďalšieho nováčika súťaže z Ruskova, proti ktorému by už iste chceli konečne zabodovať naplno.