Čierna škvrna v Moldave

BARDEJOVČANIA SI ZASTRIEĽALI, SVIDNÍKU BOD ULETELŠtrnáste kolo regionálnej súťaže za sebou nechalo čiernu škvrnu v podobe nedohraného zápasu

BARDEJOVČANIA SI ZASTRIEĽALI, SVIDNÍKU BOD ULETEL

Štrnáste kolo regionálnej súťaže za sebou nechalo čiernu škvrnu v podobe nedohraného zápasu Moldavy so Šacou-Brekovom. O príčinách píšeme na prvej strane. O výsledku sa teda bude rozhodovať za zeleným stolom. Bardejov sa tak aspoň nateraz bodovo dotiahol na lídra, keď piatimi gólmi rozstrieľal Nižný Hrušov. Smutní schádzali z ihriska v Spišskom Podhradí hráči Svidníka, ktorým bod za remízu uletel v nadstavenom čase. Tretiu priečku neudržala košická Lokomotíva, keď prehrala v Stropkove. Košické derby medzi Krásnou a Barcou sa skončilo bez gólov a zaujímavé je, že pre oba kolektívy je to vôbec prvá remíza v súťaži.

Sobrance - Topoľany 2:2 (1:1)

SOBRANCE. V úvodných minútach prestížneho susedského súboja hral hlavnú úlohu domáci stredopoliar Smoľák. V 3.min. sa jeho strela z 30 metrov obtrela o brvno. O dve minúty poslal loptu do behu Murgáčovi a ten po prudkej strele rozvlnil sieť - 1:0. Domáce mužstvo sa netešilo dlho, pretože o minútu Csomos našiel Kandalu, ktorý nikým nekrytý z hranice šestnástky skóroval - 1:1. V ďalších minútach sa hra väčšinou odvíjala medzi pokutovými územiami. V 39.min. po Praščákovom rohovom kope Gutič z ideálnej pozície mieril hlavou mimo. Tri minúty pred koncom I.polčasu boli Sobrance opäť pri chuti, keď brankár Komenda vyrazil Murgáčovu bombu. V poslednej minúte I.dejstva sobranský gólman Trelo poslal Kandalov strelecký pokus za autovu čiaru. V prvej polovici II.polčasu boli v koncovke neúspešní Sobrančan Praščák a jeho protihráč Rebej. Po dvoch tretinách súboja Simčík natiahol brankára Komendu. Desať minút pred uplynutím riadneho hracieho času Rebej vnikol do pokutového územia a strelou ponad bezmocného Treľa poslal hostí do vedenia - 1:2. O tri minúty bolo vyrovnané, Gutič odvážne vnikol pred bránu a v páde zoči-voči brankárovi vyrovnal - 2:2. V 84.minúte Komenda reflexívne zneškodnil Smoľákov pokus. O šesť minút hlavou minul Gutič.

(janč)

Góly: 5.Murgáč, 83.Gutič - 6.Kandala, 80.Rebej, ČK: 62.Bodnár (Topoľany) za faul bez lopty, ŽK: Gutič - Smolák, pred 300 divákmi rozhodoval Džima, SOBRANCE: Treľo - Klamo, Pavlina, Gutič, Roško - Komár, Rejta, Praščák, Smoľák - Murgáč, Ličko (53.Simčík), TOPOĽANY: Komenda - Kútny, Petro, Sobek, Marjov - Csomos, Horňák (82.Čornej), Rebej, Bodnár - Kandala (86.Firda), Geroč (73.Smolák).

* * *

Krasna - Barca 0:0

KOŠICE. V domácej rozlúčke s jesennou časťou súťaže mohli Krasňania inkasovať už v 1. minúte. Vagaš z dobrej šance iba slabo vystrelil do náručia Tkáča. O niekoľko minút sa zo strany prekľučkoval pred bránu súpera Matia, ale jeho pokus nebol ani strelou ani spätnou prihrávkou. Peknou strelou sa predstavil Beregsasi v 14.min. Derby nabralo aké také tempo až v polovici prvej časti hry. K zvýšenej aktivite aktérov vyprovokovala až delovka Durbáka, avšak Tkáč bol na mieste. Hostia sa i pri absencii najskúsenejších borcov Lesniaka a Kozáka neustále tlačili dopredu a nepúšťali súpera na svoju polovicu. Otvoriť skóre mohol Valkučák, ale jeho hlavička tesne minula brvno domácej brány. Vzápätí Matia nevyužil najkrajšiu a najväčšiu šancu po vydarenej kombinácii Kičuru a Surgenta. Po prestávke začali hostitelia aktívnejšie a po Beregsasiovej vyrazenej strele mohol skórovať Balint. Aj v 68. min. sa Matia snažil prekvapiť Kováča no jeho dobre umiestnený pokus gólman Barce poľahky skrotil. O najvzrušujúcejší moment duelu sa poostaral Tkáč, ktorý nastrelil Gibu a lopta sa takmer dostala za bránkovu čiaru. Nič sa však nestalo a tak stretnutie skončilo spravodlivou remízou.

RUDOLF RONDZIK

ŽK: Kassai - Hudák. Pred 400 divákmi rozhodoval Kozák. KRÁSNA: Tkáč - Korfanta, Kassai, Kičura, Hanzuš - Harda (51. Človečko), Beregsasi, Balint (82. Golenya), Chitava - Surgent, Matia. BARCA: Kováč - Hudák, Markovič, Voroňák, Čižmár - Pástor, Brunovský, Valkučák, Durbák - Vagaš, Giba.

* * *

Moldava - Šaca-Brekov 1:0 - nedohraté

MOLDAVA. Domáci nastúpili proti oslabeným hosťom zhovievavo. A aj keď mali loptu prakticky neustále na svojich kopačkách, gól sa im podarilo vsietiť až v 8. min., keď na center Jurča si najvyššie vyskočil Hritz a hlavou poslal loptu za chrbát Sároia. Po ňom po zranení kolena brankár Šace odstúpil a s ním aj Feč so svalovým zranením. Rozhodca takto súboj ukončil pre nízky počet hráčov Šace.

Gól: Hritz. ŽK: bez kariet. Rozhodoval: Friga. Diváci: 700. MOLDAVA: Novák - Jurčo, Kováč, Urban, Majný - Andraščík, Seman, Dupkala, Šrobár - Hritz, Jurko. ŠACA-BREKOV: Sároi - Domanič, Petrík, Bajvecer, Feč, Tačár - Leško, Dzureň.

* * *

Stropkov - Lok. Košice 3:1 (2:1)

STROPKOV. Domáci po minulotýždňovom zisku prvých bodov na pôde súpera začali aktívne. Prvú príležitosť mal Reiter, ale priamy kop Krochtu poslal priamo nad bránu. V 12. min. bol pri gólovej akcii domácich opäť Krochta. Jeho prihrávka našla voľného Lička a ten centrom našiel hlavu Fečka a domáci vyhrávali. Niekoľkých ďalších sľubných akcií nebolo dotiahnutých do zakončenia vinou nepresných prihrávok. V 29. min. po prvom rohovom kope domácich najprv Fečko hlavou loptu minul, potom ju dobre netrafil Medvec, strelu Krochtu zblízka Bálint vyrazil a následnú strelu Reitera vrazil. V 38. min. sa hosťujúci Zajac až priveľmi ľahko dostal cez stred obrany domácich a umiestnenou strelou vyrovnal. V závere polčasu si najprv po prihrávke Vachaľa v koncovke nerozumeli Fečko s Reiterom, ale po druhom rohovom kope Fečko prudkou prízemnou strelou z hranice šestnástky strhol vedenie opäť na stranu domácich. V úvode druhého polčasu mohol domáci kanonier pridať ďalšie dva góly. V prvom prípade mu však loptu z kopačky odkopol jeden z obrancov hostí, pri druhej príležitosti svoj samostatný nájazd na bránu súpera z polovice ihriska zakončil iba strelou do dobre postaveného brankára. Po hodine hry sa domáci mladík Medvec odhodlal prejsť stredom obrany hostí a zaznamenal tretí gól domácich. Ďalšiu príležitosť na zvýšenie náskoku Stropkovčanov mal Krochta, ale jeho strelu reflexívne vyrazil brankár Lokomotívy. V závere zápasu unikla dvojica Veselý - Reiter ale posledne menovaný trafil opäť len brankára. Stropkovčana v zápase podali svoj najlepší výkon a zaslúžene vyhrali.

Góly: 12. 44. Fečko, 59. Medvec - 38. Zajac. ŽK: Ličko - Kakaščík, Molnár. Rozhodca: Dolhý. Diváci: 400. STROPKOV: Bujdoš, Vatreaľ, Zápotocký, Pavlík, Morjak, Medvec, Krochta, Ličko, Vachaľ (46. Paňko), Fečko (75. veselý), Reiter. LOK. KOŠICE: Bálint, Hriško, Ivan (15. Molnár), Chalupka, Grunvaldský, Kakaščík, Mišenčík, Borza, Zajac, Lipnický, Kurinčák (72. Kováč).

PETER BARILLA

* * *

Bardejov - N. Hrušov 5:0 (1:0)

BARDEJOV. Favorizovaní odmáci sa od úvodu zatlačili protivníka pred jeho pokutové územie a tento pomer síl sa nemenil. Po piatich minútach sa zaskvel brankár Babjak, keď Brodského dorážku zastavil na čiare a po chvíli vyrazil Kundrovu strelu. Tieto dva pekné momenty boli chudobnou vizitkou domácich, ktorí robili dosť chýb vo finálnej prihrávke a nevedeli sa dostať za obranu súpera. Chýbal im lepší pohyb i dôraz v osobných súbojoch a prechádzkový rytmus vyhovoval hosťom. Po pol hodine založili prvý útok hostia Gombitom ale neohrozili bránu Molčana. V 36. min. aktívne hrajúci obranca Hanuščák unikol po krídle jeho center Kendra presne poslal na Kundru a ten bez prípravy rozvlnil sieť. V krátkom slede po prestávke dali domáci tri góly, druhý strelec súťaže Pisárik zvýšil na 2:0, pridal gól aj Petráš a Kuhajdík z pokutového kopu za faul na Hanuščáka poslal hostí do kolien. Gólovú bodku dal po hodine hry Brodský, ale na vlásku viseli niekoľko šancí, najme dve a to po technickej strele Belláka a po samostatnom slalome Hanuščáka. Hosťom dochádzali sily a len s námahou dovracali lopty a za vyššiu prehru môžu ďakovať brankárovi Babjakovi.

(šč)

Góly: 36. Kundra, 47. Pisárik, 50. Petráš, 54. Kuhajdík (11), 60. Brodský. ŽK: bez kariet. Rozhodoval: Korinko. Diváci 590. BARDEJOV: Molčan - Hanuščák, Javorský, P. Adamišin, Kostelník (55. P. Kozák) - Kendra, Kuhajdík, Kundra, Carafec (46. Petráš) - Brodský, Pisárik (69. M. Bellák). N. HRUŠOV: Janok - Polak, Mikloš, Ďurian, Duda - Gombita, M. Mamaj (83. Klamár), L. Lukáč, Babjak - Palko, Svetlík (70. Š. Mamaj).

* * *

Spišské Podhradie Svidník 1:0 (0:0)

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Pod Spišským hradom sa hral priemerný treťoligový zápas. Domáci si od úvodu vytvorili optickú prevahu, Svidník sa spoliehal na rýchle protiútoky. Prvou strelou sa prezentoval Haničák, ale mieril nepresne. V 13. min. opäť Haničák jedovatou strelou mieril opäť vedľa. V prvej stopercentnej šanci sa ocitol v 20. min. Kaňuch po centri Pokrivčáka, jeho hlavička len tak presvišťala okolo šibenice Hvozdovej brány. Po polhodine hry po nedorozumení v obrane hostí Glevický strieľal len do brankára. Tesne pred koncom prvého dejstva sa nepodarilo skórovať ani Mišenčíkovi, keď po štandardnej situácii prekopol z päťky. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, ale vzruchu a šancí pred oboma bránami bolo pomenej. Hostia mohli otvoriť skóre v 64. min. Juskom, no jeho presnú tvrdú strelu ku žrdi s námahou zlikvidoval pozorný Ďurica. Hneď z protiútoku Kaňuch obišiel aj brankára a z uhla netrafil bránu. Záverečný pätnásťminútový tlak Spišského Podhradia priniesol gólový efekt až v prvej minúte nadstaveného času, Maliňák hlavou vsietil jediný gól zápasu a domáci sa tak tešili z tesného jednogólového víťazstva.

Góly: 90.+ Maliňák ŽK: Mišenčík - Jusko. Pred 300 divákmi rozhodoval Ištoňa.

Spišské Podhradie: Ďurica, Onofrej, Mišenčík, Papcún, Babej, Haničák, Komara (68. Soták), Vaško, Pokrivčák, Glevický (89. Hritz), Kaňuch (74. Maliňák)

Svidník: Hvozda, Palenčár (10. Jusko), Výravec, Mulik (82. Bochin), Fečanin, Harakaľ, Adamišin, Soušek (89. Bellák), Vasiliak, Horochonič, Puchír

Vladimír Šolc

* * *

Giraltovce - Sabinov 2:0 (1:0)

GIRALTOVCE. Sabinovčania potvrdili v Giraltovciach dobrú povesť, a boli pre domácich náročným súperom. Hrali pozorne v defenzíve a nepúšťali domácich do vyložených šancí. Naopak ich protiútoky boli nebezpečné, ale mali smolu, že proti nim stál skvelý brankár Štefánik. Ten najprv v 11. min. zlikvidoval vyloženú šancu Martausa a potom v 31. min. sa zaskvel pri strele Jačišina. Bránku hostí dvakrát ohrozil nepresne Dubecký. Trpezlivosť Giraltovčanov priniesla úspech, keď v 36. min. P. Partila skóroval hlavou po rohu Čabalu. Sabinov mal šance aj v druhom polčase, ale v 50. min. pálil Demko nad a Štefánik sa vyznamenal proti prudkým strelám Kubánka v 56. a 74. min., ktoré už hostia videli v sieti. Najkrajšiu akciu zápasu predviedol v 77. min. len 17-ročný Čabala, ktorý dal najprv Demkovi jasličky, a potom umiestnenou strelou urobil z brankára Eliáša štatistu. Skóre zápasu mohol prikrášliť ešte Uhrín v 90. min. ale z dvoch šancí však nemieril presne. Giraltovčana predčili svojho súpera najmä v bojovnosti a efektivite.

Góly: 36. P. Partila, 77. Čabala. ŽK: Čabala - Kontroš, Futej. Rozhodoval: Čech-Špirek. Diváci: 200. GIRALTOVCE: Štefánik, Harčár, Varga (83. Mitaľ), Dubecký, Mižák, Uhrín, P. Patrila, Čabala, Vojta, Blaško (90. Kočiš), Digoň (75. Hudák). SABINOV: Eliáš, Kontroš (46. Ižarík), Demko, Martaus, Lupták, Futej, Dlugoš, Sochovič, Andraščík, Kubánka, Jačišin (76. Štofaník, 84. Vaňo).

MIROSLAV DEUTSCH

* * *

V. Tatry - V. Šariš 2:0 (1:0)

VYSOKÉ TATRY. Úvod zápasu sa odohrával medzi šestnástkami, mužstvá si streleckú príležitosť nevytvorili. V 16. po centri Fabuľu si na loptu pekne nabehol Šefc, ale jeho gólová hlavička išla tesne vedľa. Po chybe domácej obrany sa ocitol v šanci Macák, brankár Hájovský strelu vyrazil na roh. V 26. min. hlavný rozhodca Kuspan citlivo posúdil výhodu, kedy bol faulovaný Verešpej, ktorý ju aj sám chladnokrvne premenil a strelou zo 16 metrov vymietol horný roh brány hostí. Vyrovnať mohol v 34. min. Bandžuch po samostatnom úniku, ale bo nepresný. V 44. min. Verešpej vysunul Kakaščíka, ktorý si položil aj brankára hostí Lukáča, ale Renner netrafil prázdnu bránu. Druhý polčas začali aktívnejšie Tatranci a často krát zatlačili hostí do ich šestnástky. V 48. min. zbehol po krídle Verešpej, nabil do behu Kakaščíkovi, ale jeho strela o centimetre išla vedľa. V 50. zacentroval do šestnástky Kakaščík, k lopte sa dostal Porochnavý, ktorý bez prípravy vpálil 8 metrov nad. V 60. min. išiel sám na bránu hostí Buc, ale nestihol prehodiť brankára Lukáča. V 77. Buc vysunul Malinovského, spätnou prihrávkou našiel v päťke Palgutu, ktorý trafil brankára, ale odrazenú loptu poslal Kakaščík nekompromisne späť do siete. Záver zápasu lepšie zvládli domáci, a tak zaslúžene zvíťazili nad mladým mužstvom Šariša.

Góly: 26. Verešpej, 77. Kakaščík. ŽK: Fabuľa, Buc - Juraško, Jendruš, Pribiš. Rozhodoval: Kuspan. Diváci: 110. V. TATRY: Hájovský, Šimšaj, Fabuľa, Cehula, Šefc, Verešpej, Buc (80. Regitko), Kakaščík, Zorský (75. Malinovský), Renner (45. Palguta), Porochnavý. V. ŠARIŠ: Lukáč, Jaco, Macák (72. Vasiľ), Pribiš, Beliš, Halčák, Eliáš, Marchevský, Bandžuch, Jendruš, Juraško.

8 GÓLOV: Kaňuch (Sp. Podhradie)

7 GÓLOV: Uhrín (Giraltovce), Andraščík (Moldava)

6 GÓLOV: Kurinčák, Zajac (obaja Lokomotíva), Pokrivčák (Sp. Podhradie), Buc (V. Tatry)

5 GÓLOV: Kakaščík (V. Tatry)

4 GÓLY: Kuhajdík (Bardejov) ,Gedeon (Lokomotíva), Dupkala (Moldava), Gombita (N. Hrušov), J. Dlugoš, Martaus (obaja Sabinov), Vachaľ, Fečko (obaja Stropkov), Vyravec, Cendker (obaja Svidník)

3 GÓLY: M. Bellák, Bučko (všetci Bardejov), Digoň (Giraltovce), Lesniak (KE - Barca), Človečko (KE-Krásna), Chmelo (Lokomotíva), Urban (Moldava), Komara, Murgáč (Sobrance), Papcún (Sp. Podhradie), Smoľák, Kandala (Topoľany), Kubánka (V. Šariš), Fabuľa (V. Tatry)

2 GÓLY: Durbák, Vagaš, Pastor (všetci KE - Barca), Kundra, Kendra (obaja Bardejov), E. Partila, P. Partila (obaja Giraltovce), Matia, Bálint, L. Surgent (všetci KE - Krásna), Kakaščík, Borza, Jurek, Mišenčík (všetci Lokomotíva), Majoroš G. Z. Balog (obaja Moldava), M. Mamaj, Palko (obaja N. Hrušov), Lupták (Sabinov), Fedorina, Simčík, Smoľák, Gutič (všetci Sobrance), Glevický, Haničák (obaja Sp. Podhradie), Seman, Vasiliak, Jusko, Bellák (všetci Svidník), Otu, Tačár (obaja Šaca-Brekov), Marjov, Petro, Bodnár, Geroč (všetci Topoľany), Ma. Palguta, Renner, Šefc (všetci V. Tatry), Bandžuch (V. Šariš)

1 GÓL: Duplinský, Giba, Voroňák, Brunovský, Markovič (všetci KE - Barca), Adamišin, Carasec, Hanuščák, Petráš, Brodský (všetci Bardejov), Čabala, Vojta, Varga, Blaško, Puhák, , Mižák (všetci Giraltovce), Harda, Mičák, Chitava, Turčík, Beregsási, Kičura, Korfanta (všetci KE - Krásna), Kováč, Molnár, Gazda (všetci Lokomotíva), Drogba, Březina, Šrobár, Hritz, Kováč (všetci Moldava), V. Lukáč, L. Lukáč, Peržeľ, (všetci N. Hrušov), Do. Dlugoš, Štofaník, Futej, Demko, Bystroň S. Vaňo (všetci Sabinov), Rejta, Praščák, Komár, (všetci Sobrance), Maliňák (Sp. Podhradie), Fiľarský, R. Potoma, Paňko, Reiter, Krochta, Medvec (všetci Stropkov), Kaleja, Ľ. Horochonič, Soušek (všetci Svidník), Domanič, Dzureň (všetci Šaca-Brekov), Varga, Kútny, Čomoš, Rebej, (všetci Topoľany), Máthe, Bugoš, P. Beliš, Jaco, Pribiš, Marchevský, Jendruš (všetci V. Šariš), Verešpej, M. Porochnavý, Mi. Palguta (všetci V. Tatry).

Vlastné góly: Gutič (Sobrance), Študenc (Šaca-Brekov), Firda (Topoľany).