Vyprášili vyojakov

Sportnet|27. okt 2008 o 00:00

PREŠOV. Tatranci zvládli duel ôsmeho kola českej Zubr extraligy.Prešov Dukla 36:21 (16:9)PREŠOV. Stretnutie ôsmeho kola českej Zubr extraligy,

PREŠOV. Tatranci zvládli duel ôsmeho kola českej Zubr extraligy.

Prešov Dukla 36:21 (16:9)

PREŠOV. Stretnutie ôsmeho kola českej Zubr extraligy, aj v minulosti veľkých rivalov, malo nervózny podtón. Prešovčania mali v nohách štvrtkový ťažký zápas v Zubří, chceli sa po prvej prehre v tejto súťaži rehabilitovať. Dukla hrala o prestíž, ale hlavne o čo najprijateľnejší výsledok. Za tým účelom vytiahol mladý tím hostí často aj neférové zbrane. Tatran sa síce pomalšie rozbiehal, no už do prestávky vypracoval dostatočný náskok. V druhom polčase sa prešovský gólostroj rozbehol ešte na vyššie obrátky. Do listiny strelcov sa strelou cez celé ihrisko zapísal aj brankár Krupa. Vystupňovaný výkon vyniesol Prešovčanom nakoniec zaslúžene vysokú výhru.

Zostava a góly Prešova: Krupa 1, Meluš, Kaminský Marušák, T.Mažár 7, Huňady 5, Mi. Urban 2, Geci, Pekár 9, Fuňak 4, Tumidalský 2, Mikéci 1, Kozlov 5/2, Dudáš. Najviac gólov za hostí: Stehlík 5, Kotrč a Polášek po 4. Pokutové hody: 2/2 2/0. Vylúčení: 7 6. ČK: 38.min. Horák (Dukla, za nešportové správanie). Rozhodcovia: Karlubík a Struhár. Divákov: 1055.