Jarabina stúpa v tabuľke čoraz vyššie

Sportnet|28. okt 2008 o 00:00

STARÁ ĽUBOVŇA. Najvyššia okresná futbalová súťaž v Starej Ľubovni pokračovala ďalšími zápasmi.Jarabina - Plaveč 3:0 (1:0)Domáci tím začal od

Jarabina - Plaveč 3:0 (1:0)

Domáci tím začal od úvodu svižne a umnou kombinačnou hrou prevyšoval svojho súpera. Z neustáleho ofenzívneho tlaku sa mu však podarilo zaznamenať vedúci gól až po polhodine hry, keď ukážkovou strelou prekonal brankára hostí Jaseník. Gól hostiteľov vyburcoval k ešte väčšej aktivite, zásluhou ktorej si dokázali vytvoriť ďalšie vyložené šance. Tie však dokázali zrealizovať na zvýšenie svojho náskoku až po zmene strán, kedy držali réžiu hry naďalej vo svojej moci. V 52. minúte dokázal po individuálnej akcii poistiť náskok domácich Boško, čím dostal svojho súpera na kolená. Zo strany Jarabinčanov to však nebolo všetko, pretože v 72. minúte spečatil ich zaslúžené víťazstvo Imrich, keď po skrumáži v pokutovom území prekonal bezmocného gólmana hostí.

Góly: Jaseník, Boško, Imrich. Pred 130 divákmi rozhodoval Kontra, ŽK: Kormaník - Pekár-Hudák, ČK: Pčolka (Plaveč).

Čirč - Podolínec 3:3 (0:2)

Obojstranne vyrovnané stretnutie, bohaté na góly začali lepšie hostia, ktorí hrou zo zabezpečenej obrany zaskočili Čirčanov. Tí aj napriek tvorivej hre zabúdali na zadné vrátka, čo sa im stalo osudným, keď ich súper po dvoch rýchlych brejkoch, na konci ktorých bol Hotary, získal bezpečný náskok. Po zmene strán však domáci prepli na vyšší rýchlostný stupeň a v 50. minúte sa im kontaktným gólom L. Čerkalu podarilo dostať do zápasu. V dramatickej záverečnej štvrťhodine nechceli hostia ponechať nič na náhodu a po úniku Antonyho znova poistili svoje vedenie. V samom závere však oňho nepochopiteľne prišli, keď domáci v snahe zvrátiť nepriaznivý stav vrhli všetky svoje sily do útoku, čo sa im aj vyplatilo. V 80. minúte po ruke jedného z obrancov hostí v pokutovom území nariadenú penaltu bezpečne premenil J. Gomoľák a v nadstavenom čase sa po trme-vrme pred brankárom hostí zorientoval J. Čerkala ml. a rozhodol o deľbe bodov.

Góly: L. Čerkala, J. Gomoľák (z 11 m), J. Čerkala ml. - Hotary 2, Antony. Pred 150 divákmi rozhodoval Gomoľák. Bez kariet.

V. Lipník - Jakubany 4:1 (2:0)

Po opatrnom začiatku prevzali iniciatívu Lipníčania a po štvrťhodine hry dvoma gólmi Šľachtovského v rozpätí piatich minút si utvorili bezpečný náskok, ktorý si až do záveru prvej polovice umnou hrou kontrolovali. Po zmene strán prevzali iniciatívu na svoje kopačky hostia a v 50. minúte sa im podarilo znížiť gólom J. Čopiaka. Po tomto okamihu hostia zvýšili tempo hry a z útočnej prevahy si vytvorili niekoľko príležitostí, no tie ostali bez gólového efektu. Záver však pre zmenu znova patril domácim, ktorí dvoma presnými zásahmi Hubu zmarili akúkoľvek snahu súpera dosiahnuť prípadnú deľbu bodov.

Góly: Šľachtovský a Huba po 2 - J. Čopiak. Pred 150 divákmi rozhodoval Huba. Bez kariet.

Údol - Š. Jastrabie 1:1 (1:0)

Zaujímavé a korektné stretnutie začali domáci náporom a po štvrťhodine hry sa dokázali dostať do vedenia, keď po rohovom kope Pišteja sa v koncovke presadil Čanda. Hostí však inkasovaný gól nezlomil a po rýchlych protiútokoch neraz pohrozili domácim zadákom. Postupom času sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no oba tímy boli v koncovke bezzubé. Po obrátke prevzali v úvode iniciatívu na svoje kopačky hostia a v 53. minúte sa im podarilo vyrovnať po dorážke Balušinského. Od tejto chvíle sa hra odvíjala viac-menej na polovici domácich, ktorí odolávali útočnej prevahe súpera. Favorizovaní hostia mohli v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no v koncovke sa už nedokázali presadiť.

Góly: Čanda - Balušinský. Pred 130 divákmi rozhodoval Murcko. Bez kariet.

MFK B - Kyjov 1:0 (0:0)

Stretnutie mužstiev z opačných pólov tabuľky vyšlo lepšie domácim, ktorí hýrili aktivitou. Neustále sa snažili o kombinačný futbal, no ten ostal bez efektívnej koncovky. Niekoľko pekných akcií potiahol Bondra, no jeho centre zväčša nenachádzali adresáta. Po polhodine hry mohli prekvapujúco udrieť hostia, ale center jedného ich hráča preletel iba celou 16-kou. Po obrátke sa Kyjovčania viac osmelili, keď ich rýchle akcie do ofenzívy režíroval Hric, ktorý sa vo finálnej fáze taktiež nepresadil. V závere duelu búšili domáci do obranných hradieb hostí, no Barlík a Knapík svoje tutovky nevyužili. Vykúpenie pre domácich prišlo až v 87. minúte, keď po priťuknutí lopty S. Hudákom J. Hudák obišiel brankára a strelou do prázdnej brány rozhodol o vydretom víťazstve svojho tímu.

Gól: J. Hudák. Pred 150 divákmi rozhodoval Barlík. Bez kariet.

Orlov - MFK C 3:5 (0:2)

Stretnutie lepšie začali hostia, ktorí od úvodného hvizdu rozhodcu zatlačili domácich na ich polovicu ihriska. Výsledkom ich hry boli dva góly v sieti domáceho brankára. Hostia pokračovali vo svojej kombinačnej hre, ale šance, ktoré si vytvorili, nedokázali využiť na strelenie gólov. Do druhého polčasu lepšie vstúpili Gorali, keď v rozmedzí od 67. do 77. minúty rozhodli o výsledku stretnutia. Domáci po nedôraznej hre hostí skorigovali skóre zápasu tromi zásahmi na rozdiel dvoch gólov.

Góly: Drobňák, Šujeta, Ščerbák - P. Kačmarčík 2, Dopirák, Lipčák, Mi. Pyda. Pred 100 divákmi rozhodoval Dopirák. Bez kariet.