Nedeľa, 23. február, 2020 | Meniny má Roman, Romana

Svidníčania splnili víťazné zámery len na polovicu

Víkendový program v extralige volejbalistov pokračoval zápasmi 6. a 7. kola. Svidník si v sobotu v Púchove premárnil šancu na víťazstvo, no

vynahradil si to nedeľňajšou výhrou nad Malackami.

SVIDNÍK. Volejbalisti Svidníka cestovali v sobotu do Púchova so zámerom vyhrať, ktorému sa priblížili po úspešnom vyhratom prvom dejstve. Púchov však v ďalších setoch pritvrdil na podaní a Slávii zlyhal príjem. Svidník pomýšľal na zvrat vo štvrtom sete, ponúknutú šancu však nevyužil a prehral 1:3.

Tréner Svidníka Evald Štofík: "Púchov bol poraziteľný, no my sme si nedokázali prihrať. Od tohto faktu sa odzrkadľovali naše neúspechy v ostatných herných činnostiach. Libero nezahralo dobre."

Povinné víťazstvo

Úvod nedeľňajšieho zápasu pod Duklou s Malackami zvládli lepšie domáci. Utrmácaní a uzimení Záhoráci nedokázali zvládnuť tlak Svidníka a zmohli sa len na 17 bodov. Výsledok naznačoval jasný priebeh zápasu a ani bývalý reprezentant Vladimír Procházka či príležitostný model Miro Šmahel nerobili Slávii vrásky.

V druhom sete však Svidníčania strácali koncentráciu, a na oboch stranách bolo množstvo individuálnych chýb. Domáci viedli, no v koncovke sa k slovu prihlásil Strojár a prvýkrát sa dostal do vedenia (21:20). Ťahanica o každý bod sa napokon skončila využitím druhého setbalu v prospech Slávie.

Malacky sa prebudili

V úvode tretieho dejstva sa na podanie postavil nahrávač Malaciek Kobza a zapísal si tri body z podania. Na blokoch sa chytil blokár Janík a smečiar Petrovič narobil Svidníčanom problémy v poli. Domáci celok zlyhával na sieti a akosi sa z neho vytratil život. Podarilo sa mu vyrovnať (16:16), no koncovku zvládli lepšie Malacky a vyhrali 25:23.

Striedanie žalo úspech

Svidníčania vo štvrtom sete hneď od úvodu hrali prvé husle. Tréner Štrofík poslal na ihrisko Németha namiesto Barlíka, čo sa ukázalo ako výborný ťah. V polovici dejstva postavil aj blokára Mihaľka, ktorý stihol dať štyri body. Hra nabrala spád a plná hala hnala domácich k hladkému víťazstvu 25:17 v sete a v zápase 3:1.

Tréner Štofík: "Toto bolo naše povinné víťazstvo. Ušiel nám jeden set, ale to pripisujem tlaku vyvíjanému na hráčov. S takýmto súperom však musíme vyhrávať hladko, aby sme pokračovali v ceste, ktorú sme si určili, a to priblížiť sa k lepším družstvám. Som spokojný so striedaním, pretože Németh splnil, čo sa od neho očakávalo a ešte aj niečo naviac. Rátam s ním ako s hráčom základnej zostavy pre zápas s Martinom."

Németh oporou

Ako účelné sa ukázalo striedanie trénera Štofíka vo štvrtom sete, na ktorý nastúpil Roman Németh. Nie príliš vysoký (185 cm) smečiar nahrádzal Barlíka, šancu dostal hlavne v záverečnom sete. Podarilo sa mu vniesť do družstva na ihrisku energiu a obrovské chcenie, ktoré Svidníku počas stretnutia chýbalo. Pripísal si sedem bodov a v nedeľu mu právom patril prívlastok opora družstva.

"Je ťažké naskakovať z lavičky do zápasu. Dostávam menej šancí a som striedaný skôr na prihrávku. Som však rád, že som dostal príležitosť a chopil sa jej. Ja som bol vždy impulzívnym hráčom a čakám od seba i od družstva na ihrisku život. Ten nám chýbal včera proti Púchovu, dnes to už vyzeralo lepšie," vyjadril sa po zápase Németh.