Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Veľké osemgólové derby v Smižanoch

CENNÉ VÍŤAZSTVO FOLKMARČANOV VONKUIV. LIGA Veľké Revištia - Rudňany 3:0 (0:0)Rudňany znova premrhali šancu na dobrý výsledok,eď po bezgólovom

CENNÉ VÍŤAZSTVO FOLKMARČANOV VONKU

IV. LIGA

Veľké Revištia - Rudňany 3:0 (0:0)

Rudňany znova premrhali šancu na dobrý výsledok,eď po bezgólovom prvom polčase nedokázali udržať priaznivý stav a darovali domácim víťazstvo, ktorí svojou hrou nepotvrdili postavenie v tabuľke. RUDŇANY: Franko Stašík, Neuvirth, Čuj Farkašovský, Pamula, Slanina, Balúch, Polkabla Klembara, Fischer.

P. FISCHER

Krompachy - Moldava B 2:1 (1:0)

Domáci po zahanbujúcej prehre vo V. Folkmare už s kompletnejším kádrom začali náporom. Z vydareného trestného kopou Biľ zaskočil brankára hostí 1:0. Veľmi dobrý zápas sa hostia, doplnení o hráčov z "áčka" snažili otočiť, ale domáca obrana a brankár Maixner hrali vo veľmi dobrej forme. V prvom polčase si hostia vážnejšiu šancu nevypracovali a domáci hrozili po rýchlych protiútokoch.

Druhý polčas začali náporom hostia, ale domáca obrana odolávala. Po rýchlych brejkoch mali dobré príležitosti Kukura, Biľ. Nedáš dostaneš, z rýchleho protiútoku 1:1. Obidve mužstvá bojovali a chceli streliť víťazný gól. Hralo sa medzi šestnástkami, ďalšie príležitostí na strelenie gólu mali Kukura a Biľ. V záverečných minútach zo štandardnej situácie z 25 metrov nádherne trafil Ľ. Ontko a zabezpečil Krompašanom zaslúžené tri body. Škoda záveru, ktorý hostia nezvládli a bezdôvodne napadli rozhodcu, ktorý riadil zápas v rámci pravidiel. KROMPACHY: Maixner M. Košč, Ľ. Ontko, Kuriško I. Košč, Glova, Mišura, Šmida, KUkura Tomašov, Biľ, striedali: Richnavský.

P. HORVÁTH

Kr. Chlmec V. Folkmar 1:3 (0:1)

Desať minút stačilo hosťom na strelenie prvého gólu Tóthom, ktorým dosť zaskočili domácich. Do polčasu ešte mali Tóth a Kaľavský vyložené šance. Rovnaký čas uplynul aj v druhom polčase a hostia v 55. min. pridali Kaľavským druhý úspech. Kontaktným gólom Kr. Chmlec zdramatizoval priebeh stretnutia, ale trojbodovú poistku pridal Tóth. Domáci uznali kvalitu Folkmara a hostia si pochvaľovali kvalitný výkon rozhodcovskej trojice. V. FOLKMAR: Šebestyen R. Ďorď, Sokolský, Sasák Grega, Bodnár, Andrejco, Hamrák, Hudák Tóth, Kaľavský.

I. GREGA

Sečovce - Žakarovce 1:0 (1:0)

V. LIGA

Jaklovce - Prakovce 1:1 (0:1)

Hneď od začiatku sa v Jaklovciach hralo kvalitné hnilecké derby z oboch strán. Dlhé minúty to bol zápas, kde sa hralo medzi šestnástkami, bez väčších šancí na oboch stranách. Prišla však 21. min. domáci zahrávali PVK strelu vyrazil brankár hostí ku Poláčekovi, ten ju poslal ku voľnému Adamišinovi a ten vystrelil na opustenú bránu hostí, brankár ju reflexívne vyrazil rukou spoza bránkovej čiary, ale na prekvapenie všetkých prítomných hl. rozhodca gól neuznal. Domáci následne vyvinuli na hostí tlak. V 24. minúte Poláček sám pred brankárom trafil iba do brvna hosťujúcej brány. V 28. minúte domáci zahrávali PVK a hosťujúci brankár ho bravúrne kryl. V 29. minúte Adamišin pekne potiahol po krídle loptu, vnikol do šestnástky, kde nahrával Kovalčíkovi , ale ten na jeho prihrávku pred prázdnu bránu nedočiahol. V 31. minúte Adamišin išiel sám z krídla na brankára , ale trafil len žrď hosťujúcej brány. V 36 minúte platilo dobré známe nedáš dostaneš. Hostia podnikli ojedinelí útok z ktorého Kujnisch poslal hostí do vedenia. Žiaľ domácim v prvom polčase gól nebolo súdené dať.

Druhý polčas začali domáci tlakom čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól Fabriciho v 48. minúte. V 57. minúte hostia nastrelili žrď domácej brány. V 59. minúte Fabrici mohol poslať domácich do vedenia, ale sám pred brankárom hostí poslal loptu vedľa brány. Hra sa následne vyrovnala a poväčšine sa hralo medzi šestnástkami. V závere sa domáci vrhli do útoku, čo sa im mohlo vypomstiť, nakoľko v závere dvakrát išiel hosťujúci útočník sám na brankára domácich Burkuša, ale ten ho zakaždým vychytal. JAKLOVCE : Burkuš Fabrici, Mitrík, Kandra, Hofman, Kovalčík, , Hajduk, Poláčak, Humeňanský, Budinský, Švartz, Adamišin striedal: Kandrík. PRAKOVCE: Dorčák Simko, Lipták, Kuchta, Stoklas, Leško, Gmiter, Lapšanský, Jančík, Lukáš, Kujnisch, striedali: Kuchár

P. JAKUBIŠIN

Lok. Košice B Sp. Vlachy 4:1 (4:1)

Nálepkovo - Helcmanovce 0:0

Hrabušice - Koš.Nová Ves 0:0

Domáci nastúpili bez najlepšieho strelca Popadiča (štyri žlté karty). Hrabušice si od začiatku vytvorili tlak, ktorý priniesol množstvo gólových šancí aj na dva zápasy. Hostia pozorne bránili a na dostrele domácej brány sa dostávali ojedinele. Ich oporou bol výborný brankár, ktorý zneškodnil množstvo šancí. V záverečnom tlaku nervózni domáci útočníci zahadzovali aj vyložené šance, dokázali prekopnúť resp. prehlavičkovať bránu aj z piatich metrov. Snaživí hostia si napokon odniesli bod za bezgólovú remíz.

HRABUŠICE: Gbura Michalák, Tkáč, Hanzely Babik, Chripko, Oravec, Priehoda, Melničuk Kukura, Dičák, striedali: Bajtoš, Hudáček.

A. RICHNAVSKÝ

G. Hôrka - Teplička 4:0 (2:0)

Smižany - Harichovce 5:3 (1:1)

Pekné jesenné počasie sprevádzalo futbalové derby medzi Smižanami a Harichovcami. Úvodný gól v zápase padol už v 8. minúte z pokutového kopu. Strelcom z pok. kopu bol

Daniel Hrušovský 0:1. Vyrovnavajúci gól v 38.minúte zaznamenal strelec ligy Klubert Richard 1:1. Po polčasovej remíze sa roztrhlo vrece sgólmi - 50. minúta Vladimír Šebest - 2:1 a 55.minúta opäť Klubert - 3:1. Potom prišla slabá desaťminútovka domácich a hráč hosti Bohuš Urban vsietil v 60. a 68. minúte dva góly - 3:3. Vzápätí hosťujúci celok strhol vedenie na svoju stranu Tomáš Bdžoch 4:3.

Od 70. minúty hráči Harichoviec otvorili hru so zámerom zrovnať skóre, ale hráči Smižian boli proti. Posledný presný zásah po peknej strele Vojtka a vyrazenej lopte sa dostal k slovu striedajúci Matúš Klučár 5:3. SMIŽANY: Duľa Šebest, Bajtoš, Richnavský Bdžoch, Klubert, Bobko, Balanean Kapusta, Vojtko, Labanc, striedali: Klučár, M. Klučár. HARICHOVCE: Karchňák Hric, Kaščák, B. Hudáček Suchý, Pukluš, D. Hrušovský, Ambrozy, Urban Ľ. Hrušovský, SLivoš, striedali: Staroň, Jakubovič.