D. Pálinkás a J. Novák spolu vo finále VC Brna

S dvoma zlatými, jednou striebornou a dvomi bronzovými medailami sa vrátila domov z Českej republiky osemčlenná výprava kadetov a seniorov Lokomotívy

Košice z medzinárodného turnaja v zápasení voľným štýlom o Veľkú cenu mesta Brno, na ktorom sa predstavilo 120 pretekárov z Maďarska, Nemecka, Poľska, Ukrajiny, Česka a zo Slovenska.

KOŠICE. Najcennejšie kovy si vybojovali Jaroslav Kordanič medzi kadetmi v hmotnostnej kategórii do 85 kg a Jaroslav Novák hmotnostnej kategórii do 84 kg medzi seniormi. Striebro patrilo Danovi Pálinkásovi v seniorskej kategórii do 84 kg a po bronzové medaily si na stupne pre víťazov vyskočili kadeti Peter Pastor vo váhe do 54 kg a Matúš Jún v kategórii do 69 kg.

Borci Lokomotívy mali najsilnejšie pozície i ambície v seniorskej kategórii do 84 kg, v ktorej štartovali až traja - Štefan Korba, D. Pálinkás a J. Novák. Žreb nasmeroval do jednej skupiny Korbu a Nováka, a k nim Čecha Tomáša Zezuláka, Košičanom dobre známeho z júlového kempu pred európskym šampionátom juniorov v Košiciach, na ktorom sa vo štvrťfinále stretol s Pálinkásom. Dano mal výrazne ťažšiu skupinu, keď sa na ceste do finále musel prelúskať okrem iných aj cez Arména v službách 1. LC Luckenwalde a Ukrajinca Zinovjeva. Po zhruba trojmesačnej prestávke sa vo farbách Lokomotívy opäť predstavil Jaroslav Stoklas. V hmotnosti do 60 kg nemal súpera, a tak štartoval v kategórii do 66 kg. Neskôr bronzový Ukrajinec bol však nad jeho sily. V rovnakej kategórii štartoval aj Jakub Kačeňák, ktorý v súboji o bronz prehral s Ukrajincom až po troch periódach, keď ešte 20 sekúnd pred záverom rozhodujúcej tretiny zápasu vyhrával 1:0.

"Spokojný som bol najmä s výkonom Dana Pálinkása, ktorý mal výrazne ťažšiu skupinu ako Jaro Novák. Talentovaný Novák je v dobrej forme a dúfam, že obaja budú na budúci rok v seniorskej reprezentácii Slovenskej republiky - Pálinkás v kategórii do 74 kg a Novák do 84 kg. Obaja pocestujú na turnaj seniorov v poľskej Leczne 5. a 6. decembra," povedal tréner Lokomotívy Košice Miroslav Jedlička.

Výsledky borcov Lokomotívy Košice - kadeti do 54 kg (3 pretekári): 3. P. Pástor (HUN prehra na lopatky, HUN prehra na lopatky), do 69 kg (9): 3. M. Jún (Hanzlíček/CZE výhra, HUN prehra, HUN výhra, o bronz POL výhra), do 85 kg (9): 1. J. Kordanič (Púčik/Prievidza výhra, HUN výhra, finále POL výhra). Seniori, do 66 kg (9): 4. Jakub Kačeňák (POL výhra, POL prehra, o bronz UKR prehra), 9. J. Stoklas (UKR prehra), do 84 kg (9): 1. J. Novák (Korba výhra, Zezulák/CZE výhra, finále Pálinkás výhra), 2. D. Pálinkás (ARM výhra, CZE výhra, UKR výhra, finále Novák prehra), 7. Š. Korba (Novák prehra, Zezulák/CZE prehra).