Ladislav Kišš víťazom turnaja v Poprade

Sportnet|29. okt 2008 o 00:00

V Poprade sa uskutočnil turnaj C-kategórie v squashi. Zúčastnili sa ho aj šiesti košickí squashisti: Ladislav Kišš, Ján Tkáč, Ján Bánoci, Ladislav

Zeťák, Ivo Mochnáč a Tomáš Kozáček.

KOŠICE. Cez prvé kolo turnaja v Poprade sa nepodarilo prebojovať iba Ivovi Mochnáčovi, ktorý prehral s bratislavským hráčom Michalom Chamillom hladko 0:3. V druhom kole narazili na seba dvaja Košičania - Ján Tkáč a Ján Bánoci. Nakoniec sa z víťazstva tešil Bánoci, svojho tímového kolegu porazil 3:0. Druhé kolo bolo konečnou aj pre Ladislava Zeťáka, ktorý sa stretol s Jiřím Jandom. Po tom, čo Zeťák prehral prvé dva sety, sa zdalo, že je o výsledku rozhodnuté, no košický hráč zabojoval a ďalšie dva sety si pripísal na svoje konto. V rozhodujúcom piatom mal až do konca navrch, no súper sa dokázal dotiahnuť na 9:9, v závere stálo štastie pri Jandovi, vyhral 11:9 a tým zápas 3:2.

Bánoci na kolegu nestačil

Vo štvrťfinále narazil Bánoci opäť na svojho klubového kolegu, tentoraz ním bol košický matador Ladislav Kišš. Po peknom zápase sa nakoniec z víťazstva 3:1 tešil Kišš, ale Bánociho môže tešiť, že ako jediný dokázal zobrať neskoršiemu víťazovi set. Štvrťfinále bolo konečnou pre Tomáša Kozáčka. Po víťazstvách nad Vladimírom Chrtom a Ivanou Blažekovou našiel premožiteľa v Igorovi Novákovi, ktorému podľahol 0:3.

Vyrovnané finále

V semifinále si Kišš poradil s Prešovčanom Slavomírom Belišom 3:0 a postúpil do finále, kde na neho čakal Igor Novák, ktorý zdolal Michala Chamillu. Finálový zápas bol pekným vyvrcholením turnaja. V prvom sete bol stav celý čas vyrovnaný, nakoniec ho získal Košičan Kišš až v tajbrejku pomerom 13:11, druhý set bol presnou kópiou toho prvého s navlas rovnakým výsledkom v prospech košického hráča. V treťom sete to bol opäť vyrovnaný duel, no v koncovke mal znova navrch Kišš, vyhral ho 11:9, a tým aj celý zápas a turnaj.

Košičania mali svojho zástupcu aj na turnaji A-kategórie v Žiline. Milanovi Laporčákovi však lós neprial a hneď v prvom kole sa stretol so slovenskou osmičkou Martinom Kostolanským, s ktorým prehral hladko 0:3.