Borša vysoko prehrala s lastomírskym lídrom

Sportnet|29. okt 2008 o 00:00

V šlágri 12. kola V. futbalovej ligy juho-východ Borša utrpela vysokú prehru na pôde vedúceho Lastomíra (0:4). Tak sa teda skončila jej víťazná séria

a zväčšila bodová strata na mužstvá z čela tabuľky.

Koniec série

V predposlednom jesennom piatoligovom kole Boršania nenastupovali na lastomírske ihrisko s malou dušičkou. Zdobila ich úspešná séria, keď v deviatich predošlých kolách zaznamenali až osem víťazstiev. Navyše, v ostatných troch stretnutiach si pripísali na konto tri výhry, 13 gólov a ich brankár Grošaft ani raz nelovil loptu zo siete. V nedeľu sa v Lastomíre všetko skončilo. Borša podľahla domácim hladkým štvorgólovým rozdielom, keď už v úvodnej desaťminútovke v rozpätí dvoch minút inkasovala dvakrát.

Chceli aspoň bod

"Nebudem tajiť, na trávniku lídra sme chceli získať aspoň bod," rezolútne po zápase pre Korzár vyhlásil hráč Borše Zoltán Mihók. Jeho mužstvo však dosť zaskočili dva lastomírske góly počas dvoch minút (v 8. a 10. min.) po presných streleckých muškách Dzurja a Senjuža. "Boli sme nekoncentrovaní v defenzíve, hlavne pri druhom góle," vysvetlil príčiny. Kým v ostatných troch súbojoch si Borša udržala čisté konto, na ihrisku vedúceho celku súťaže dostala za 120 sekúnd hneď dva góly. "Nechcem sa vyhovárať, lenže v predchádzajúcom zápase sa nám zranili dvaja kľúčoví obrancovia. Ich absencia sa najviac prejavila najmä pri tých dvoch rýchlych góloch," konštatoval.

Nič nie je stratené

Z. Mihóka trápili aj dva góly v záveroch polčasov. "Opäť padli po našich obranných chybách," smutne dodal. Borši výsledok v Lastomíre nezahral príliš do karát. Síce zostala na 3. mieste v tabuľke, no jej odstup na vedúci tím sa zvýšil zo štyroch na sedem bodov. Navyše, naplno zabodovali aj druhé Sokoľany, ktoré majú momentálne pred Boršou štvorbodový náskok. V prospech kolektívu z juhu Zemplína však hovorí výhodné vyžrebovanie v najbližších dvoch kolách. Predstaví sa totiž v domácom prostredí. Najprv privíta práve spomínané Sokoľany. V prípade výhry môže znížiť ich odstup na jeden bod. No a v predpokladanej predohrávke prvého jarného kola sa v okresnom derby stretne s výkonnostne prijateľnými Dvoriankami. Takže v boji o čelo pelotónu nemajú Boršania ani zďaleka nič stratené.