Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Štrba a Plavnica v derby nezaváhali

Š. Dravce - V. Ružbachy 3:0 (3:0)Ružbašania sa v úvode obojstranne slušného zápasu papierového favorita nezľakli a už v 10. minúte sa mohli dostať

Š. Dravce - V. Ružbachy 3:0 (3:0)

Ružbašania sa v úvode obojstranne slušného zápasu papierového favorita nezľakli a už v 10. minúte sa mohli dostať do vedenia V. Diňom, ktorého strelecký pokus z hranice 16-ky domáci brankár vytlačil spod brvna nad bránu. Napriek územnej prevahe hostia v 27. minúte pykali, keď zaváhanie v defenzíve potrestal v malom vápne nekrytý Hovančík. Hostí inkasovaný gól viditeľne zaskočil a po polhodine hry prehrávali už dvojgólovým rozdielom, keď po centrovanej lopte jedného z domácich hráčov potrestal nedorozumenie brankára Mašleja s vlastnými zadákmi Janoško. V 37. minúte viedli hostitelia už rozdielom triedy, keď po strele domáceho hráča vyrazil Mašlej loptu pred Mišenka, ktorý nezaváhal. Od tejto chvíle prevzali domáci hru pevne pod kontrolu, no do polčasu sa im svoj náskok zveľadiť už nepodarilo. Po zmene strán mohli hostia skorigovať nepriaznivý stav, keď na domáceho gólmana postupoval sám V. Diňa, no svoje sólo zakončil strelou vedľa pravej žrde. Po hodine zápasu tempo hry upadlo, pričom domáci svoje vedenie viac-menej už iba kontrolovali a predvádzali futbal zo zabezpečenej obrany na hranici pokutového územia. Hostia síce vycítili šancu zaznamenať aspoň čestný gól, no aj oni, podobne ako ich súper, boli v koncovke až do záveru duelu bezzubí.

Góly: 27. Hovančík, 31. Janoško, 37. Mišenko. Pred 200 divákmi rozhodoval Dubovecký. Bez kariet. V. RUŽBACHY: Mašlej - Ščensný, E. Heban, L. Pardus, Vyrostek (46. M. Pardus) - M. Diňa, Zima, Leščinský, Sakáč - V. Diňa, M. Heban.

(mdc)

Plavnica - Sp. Bystré 4:1 (2:0)

Podtatranské derby sa od úvodu nieslo v réžii domáceho mužstva, ktoré si vytvorilo územnú prevahu. V 8. minúte sa k samostatnému úniku rozhodol Kušnír, no vo finálnej fáze sa nedokázal presadiť. Prvú vážnejšiu šancu mali však "Kubašania" v 25. minúte, keď po Pristačovej chybe mal výhodu priameho kopu Karkoška, no jeho prudká strela skončila iba na žrdi. Boli to predsa len hostitelia, ktorí v 35. minúte otvorili skóre, keď po faule Kniežníka na jedného z domácich hráčov poslal po priamom kope Chovanec ideálny center na hlavu Hricka, ktorý prekonal Orolína. Hostí tento gól zaskočil a o štyri minúty nato inkasovali znova, keď po ďalšom priamom kope Kupca sa tentoraz presadil hlavou Pavlišin. V 43. minúte mohli domáci viesť už rozdielom triedy, keď sa v 16-ke výborne uvoľnil Kušnír, no jeho krížna strela skončila vedľa brány. Po zmene strán začali lepšie hostia a v 48. minúte mohli zaznamenať kontaktný gól, no strela Rumančíka spoza 16-ky skončila iba na brvne Pristačovej brány. Po tomto momente však Plavničania už neponechali nič na náhodu a v 53. minúte sa takmer tešili z tretieho gólu, ale Hrickov projektil z vyše 30 metrov skončil na žrdi. V 58. minúte ten istý hráč po centrovanej lopte Chovanca a následnej hrubej chybe gólmana Orolína mal gól na hlave znova, no v koncovke sa nepresadil. V 63. minúte domáci však už pridali tretí presný zásah, keď po zaváhaní Orolína poslal spätnou prihrávkou Pavlišin loptu Chovancovi, ktorý sa nemýlil. V 70. minúte sa podarilo "Kubašanom" skorigovať vedenie domácich, keď po hrubej chybe brankára vypichol Karkoška loptu Firtovi a pohodlne rozvlnil sieť. Bodku za stretnutím dali opäť hostitelia, ktorí v nadstavenom čase zveľadili svoje zaslúžené víťazstvo, keď presný center Sivuľku zakončil umiestnenou hlavičkou Pavlišin.

Góly: 39. a 90.+ Pavlišin, 35. Hricko, 63. Chovanec - 70. Karkoška. Pred 150 divákmi rozhodoval Žiga, ŽK: Firta - Olexa, Karkoška. PLAVNICA: Pristač - Sivuľka, Hricko, Firta, Pavlišin - Chovanec, Kupec, Pristaš, Štupák (60. Turlík) - Kušnír (80. Varga), Kaleta (46. Iľčišák). SP. BYSTRÉ: Orolín - Šimonovič, Olexa, Šeleng, Jurčo - Rumančík, Lopúch, Budaj, J. Pitoňák - Kniežník, Karkoška.

(mdc)

Poprad B - Bard. N. Ves 0:0

V šlágri kola chcela domáca rezerva proti lídrovi súťaže nadviazať na sériu zápasov bez porážky. Tento cieľ sa jej síce podarilo naplniť, no s výsledkom bol spokojnejší jej súper, pre ktorého mal zisk bodu nesmiernu cenu. Atraktívne stretnutie, ktorému, žiaľ, chýbalo gólové korenie, sa po opatrnom začiatku nieslo v réžii domácich. Tí nátlakovou kombinačnou hrou prevyšovali skúsené mužstvo hostí a dokázali si vytvoriť niekoľko vyložených príležitostí. V 20. minúte po krídle unikol hosťujúcej defenzíve Michlík, no gólman hostí včasným vybehnutím jeho pokus zmaril. V 24. minúte po ojedinelej kombinačnej akcii sa dostali k slovu aj hostia, no Pagorov pokus Daniš zneškodnil. V 28. minúte pohrozil domáci tím, keď po rohovom kope vyslal prudkú strelu na súperovu bránu Compeľ, no tá mierila tesne vedľa. Aktívni Popradčania neustále zatápali zadákom hostí a v 35. minúte mohol otvoriť skóre po Troppovom centri Kubus, no pozorného gólmana hostí sa mu nepodarilo prekonať. V 41. minúte museli hostia odolávať náporu rezervy znova, keď Michlík poslal ideálnu prihrávku Kšenzakovičovi, no ani ten zoči-voči brankárovi Jendroľovi neuspel. Tesne pred odchodom do kabín mohol po priamom kope Kšenzakoviča skórovať hlavou Michlík, no loptu namieril len do brankára. Po zmene strán mali domáci nepretržite herne navrch a už v 47. minúte vyskúšal pozornosť Jendroľa prudkou strelou spoza 16-ky Kšenzakovič, no brankár hostí jeho pokus reflexívne vyrazil. Domáci mohli v 53. minúte z enormného útočného tlaku predsa len vyťažiť vedúci gól, keď po rýchlom brejku naservíroval Kubus loptu na hlavu Sluku, no ten ju poslal iba nad bránu. O dve minúty nato sa po prihrávke Sluku ocitol v ďalšej vyloženej tutovke Michlík, no v poslednej chvíli odvrátil jeden z obrancov hostí loptu na rohový kop. Po hodine bola postupom času hra domácich už čoraz kŕčovitejšia a do blízkosti súperovej brány sa dostávali iba sporadicky. Hostia umnou deštruktívnou hrou kontrolovali priaznivý výsledok a v samom závere po nevyužitej šanci domáceho Kubusa, si po priamom kope Šotta, ktorý Daniš vyrazil do bezpečia, mohli spod Tatier odniesť aj víťazstvo.

Pred 200 divákmi rozhodoval Džubák, ŽK: Pagor (Bard. N. Ves). POPRAD B: Daniš - Petruš, Žemba, Pisarčík, Miženko - M. Tropp, Kšenzakovič, Compeľ (46. Sluka), Dulovič - Kubus, Michlík (71. Maník).

(mdc)

Štrba - Levoča 2:1 (0:1)

Podtatranské derby stretnutie prinieslo futbal veľmi kvalitnej úrovne, o čo sa postarali oba kolektívy. V úvodnej polhodine boli domáci jasne lepší a predvádzali azda svoj najlepší výkon prebiehajúcej sezóny. Paradoxne sa im však nepodarilo zaznamenať ani jeden gól. Svojho súpera nepustili za polovicu ihriska a vytvárali si jednu gólovú príležitosť za druhou. Najväčšie šance spálil M. Levocký, ktorý dvakrát opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. Blízko ku gólu boli aj jeho spoluhráči, ale Hurajt mieril tesne vedľa a so strelami Lajčáka a T. Saba si gólman Levoče poradil. V 37. minúte prišla pre Štrbu studená sprcha, keď sa po centri lopta dostala k hosťujúcemu Miňďašovi a ten z ničoho nič poslal Levoču do vedenia. Otrasení domáci znervózneli a do prestávky už toho veľa nevymysleli. Po zmene strán však opäť nastúpili plne zmobilizovaní a znova mali hernú prevahu. V 62. minúte sa dočkali vyrovnávajúceho presného zásahu, keď po narážačke T. Saba s Lajčákom druhý menovaný rozvlnil sieť. Za nerozhodného stavu mohli ísť hostia opäť do vedenia, ale Sasák bravúrne zasiahol a svoje mužstvo podržal. Túžba hostiteľov po dosiahnutí víťazného gólu bola evidentná. Keď sa už zdalo, že nerozhodný výsledok ostane v platnosti, v 88. minúte po trestnom kope Saba najvyššie vyskočil Badzik a hlavou zabezpečil Štrbe zaslúžené tri body. V nervóznom závere sa už Levočanom vyrovnať nepodarilo.

Góly: 62. Lajčák, 88. Badzik - 37. Miňďaš. Pred 200 divákmi rozhodoval Uhlár, ŽK: Mi. Macko, M. Levocký, Pamula, Michalko - Jakubec, M. Kašper, Riš. ŠTRBA: Sasák - M. Levocký, Otčenáš (67. Pamula), Milan, Ma. Macko - Mi. Macko (87. Hončar), Lajčák, Hurajt, T. Sabo - Badzik, Ľ. Levocký (76. Michalko). LEVOČA: Lipták - Jakubec, Janík, Kubus, Riš - Miňďaš, Vojtuš, Michalík, Kramarčík - M. Kašper, P. Kašper (80. Dravecký).