Nešťastná prehra po dobrom výkone

Sportnet|30. okt 2008 o 00:00

Veľmi kvalitným výkonom, no bez bodovej odmeny sa prezentovali v utorňajšom extraligovom zápase hokejisti Popradu doma proti Zvolenu. Favorizovanému

súperovi boli viac ako vyrovnaným protivníkom, no po prehre 3:5 si v tabuľke nepolepšili.

POPRAD. Predovšetkým v úvodných dvoch tretinách sa zo strany "kamzíkov" bolo na čo pozerať. Hoci do vedenia tradične išli Zvolenčania, Podtatranci dvoma zásahmi otočili skóre vo svoj prospech. Hojdačkový priebeh pokračoval, súper znova viedol 2:3, no Bartánus svojim druhým gólom v stretnutí opäť vyrovnal. V záverečnej tretine strelili víťazný gól Zvolenčania a pri power-play domácich strelou do prázdnej bránky spečatili svoje víťazstvo.

"Myslím si, že sme v Poprade opäť predviedli veľmi dobrý výkon. Pripravili sme sa na to, že súper začne hrať tým systémom, ako skončil ten predchádzajúci zápas, teda agresívnym hokejom. Dokázali sme sa s tým vysporiadať, boli sme úspešnejší v presilových hrách a odvážame si z Popradu tri body," konštatoval asistent zvolenského trénera Vladimír Hiadlovský.

Tri góly v oslabení

O výsledku do značnej miery rozhodli práve presilové hry, keď hostia využili až tri, zatiaľ čo domáci jedinú.

"Snažili sme sa hrať agresívny hokej. Prvé dve tretiny nám to vychádzalo. Škoda, že znova rozhodli presilové hry súpera, ktorý ich využil lepšie ako my. Poniektorí hráči až príliš chceli, a to hokejové myslenie trochu ostalo v kabíne. Podali sme však opäť jeden vyrovnaný výkon. Zvolenu sme boli minimálne vyrovnaným súperom, žiaľ, znova sme nedali niektoré šance a doplatili na oslabenia. Bol to z našej strany oveľa lepší prístup ako naposledy proti tomuto súperovi. Keď to takto pôjde ďalej, prídu aj lepšie výsledky. Naším zámerom bolo hrať na štyri päťky, ale súper hral na tri, preto sme sa chceli prispôsobiť tempu hry," uviedol popradský asistent Vladimír Turan.

Pred blížiacou sa reprezentačnou prestávkou odohrajú ešte Popradčania zajtrajší domáci zápas proti rozbehnutému susedovi z Liptovského Mikuláša.