VŠETKY TRI VÝCHODOSLOVENSKÉ TÍMY DOMA ZVÍŤAZILI

Sportnet|3. nov 2008 o 00:00

EUGEN MAGDA, JAROSLAV ČÚRNY, Marián ŠKUBAV 14. kole I. futbalovej ligy nebola núdza o prekvapenia. O tie príjemné sa postarali východoslovenské

EUGEN MAGDA, JAROSLAV ČÚRNY, Marián ŠKUBA

V 14. kole I. futbalovej ligy nebola núdza o prekvapenia. O tie príjemné sa postarali východoslovenské celky. Humenné senzačne zdolalo vedúcu Rimavskú Sobotu 1:0, košická rezerva rovnakým výsledkom porazila tretiu Šaľu a keďže prehral i Inter, vedúca trojica na čele nezískala ani bod! Využila to Podbrezová, ktorá poskočila na 3. miesto.Tabuľka sa tak vzácne vyrovnala. Siedmy Lučenec stráca na vedú R. Sobotu len štyri body! Výhodu domáceho trávnika využili i Michalovce, ktoré si poradili s Prievidzou.

PROGRAM 15. KOLA

Sobota 8. novembra: Inter - Podbrezová (10.30), Lučenec - Trenčín (13.30), Šaľa - Michalovce (13.30), Rimavská Sobota - Dunajská Streda B (13.30), Prievidza - Humenné (13.30).

Nedeľa 9. novembra: Košice B - Ružomberok B (10.30 v Ličartovciach).

NAJLEPŠÍ STRELCI

10 gólov: Števko (Ružomberok B)

9 gólov: Gašpar (Michalovce), Hlohovský (Trenčín)

8 gólov: David Depetris (Trenčín)

6 gólov: Hricov (Humenné), Maruniak (Prievidza), Viskup (Michalovce)

5 gólov: R. Tomko (Podbrezová)

4 góly: Majtán, Sedlák, Hodek (všetci Inter), Škutka (Košice B), Vencel (Šaľa), Gergel (Trenčín), Ondráš (Lučenec), Kozár (Michalovce), Lačný (Ružomberok B), Bačík (Humenné)

Michalovce - Prievidza 2:1 (1:0)

MICHALOVCE. Už v 5. minúte mal veľkú šancu Viskup, ale po prihrávke sám pred Furkom preloboval brankára aj jeho bránu. V 32. minúte sa už Viskup nemýlil a po centri Uhľára bez prípravy volejom napálil loptu do prievidzskej siete - 1:0. Viskup bol aj na začiatku ďalšej gólom smrdiacej akcie, po jeho prihrávke Kozár spätne priťukol Jevľanovovi a strela Ukrajinca tesne minula žrď brány hostí. až v závere prvého polčasu sa ozvali aj hostia, tri strelecké pokusy Čertíka v sérii však nemali presný smer. Po prestávke bola už Prievidza aktívnejšia, najprv Maruniak strelou z uhla tesne minul, no v 59. minúte strieľaný center toho istého hráča už Kubík v páde nasmeroval do michalovskej siete. Hostia sa z vyrovnania dlho netešili, pretože už o 8 minút sa prebil do pokutového územia Jevľanov a nekompromisne pod brvno vrátil vedenie na domácu stranu. Aj keď si v závere Prievidza vytvorila prevahu, šance mali domáci, strele Viskupa v prvom prípade chýbali milimetre, v druhom skončila na žrdi a bombu Šitova kryl brankár Furka.

Góly: 32. Viskup, 67. Jevľanov - 59. Kubík. ŽK: Vajda, Čavojský, Ruskovský - Mihálik, Helbich. Rozhodca: Šipoš Divákov: 425. MFK ZEMPLÍN: Ferenc - Uhľár, Kovalík, Vajda, Čavojský (79. Marec) - Ruskovský, Šitov, Jevľanov (81. Hreško), Viskup - Gašpar, T. Kozár (66. Humeník). Tréner: M. Komanický. FK PRIEVIDZA: Furka - Pastva, Mihálik, Pavlovkin (31. J. Pekár), Šnirc - Čertík (51. Mir. Oršula), Helbich, Guľa, Šlosár - Maruniak, Kubík.

Humenné - R. Sobota 1:0 (1:0)

HUMENNÉ. Líder začal stretnutie dvoma kiksami v defenzíve. V 5. min. potiahol loptu Bačík až k čiare, spätne odcentroval, loptu chcel odkopnúť Geri, no letela opačne - ku Kuciakovi. Následne hľadal prízemným centrom spoluhráčov Leško, Mráz "zľuftoval", no loptu nik nezasiahol. Po nepresnej hlavičke Mujkoša však prišla aj tutovka Gemerčanov. To sa v 20. min. pretiahol Líška popri Lukáčovi, prudko prihrával, ale Gibala vkĺzačkou z 3 metrov bránu prekopol. Od tohto momentu mali viac loptu na kopačkách domáci. Po závare na hranici šestnástky bol volej Cicmana tečovaný, rovnako rohový kop znamenal aj priamy kop Ljubarskeho. Bratia Pyrkovci strelami z 20 m mierili nad a prišla 38. minúta. Na pas D. Pyrku z vlastnej polovice Geri vo výskoku nedočiahol, Bačík lobom obstrelil Kuciaka a loptu smerujúcu do brány už Rubint nedostihol. Vyrovnať mohli hostia v 43. min., keď Lazúr perfektne naservíroval loptu na hlavu Mujkoša, no ten z päťky mieril nad.

V II. polčase najskôr Lazúr preveril Pillára, no potom sa opäť viac potil Kuciak. Kryl bravúrne Bačíkov priamy kop v 51. min. (popod nohy hráčov v múre), tečovaný center Leška vytesnil pri žrdi a vyrazil jedovku Cicmana "bodlom" zo 14 m. Po hodine hry hlavičkoval Ljubarskij nad, súper tretíkrát striedal a stavil všetko na jednu kartu (hral na troch obrancov). A prišli hlavičkové tutovky. Paraskov "koníček" (74.) i Čižmárov pokus z hranice päťky (76.) však gólmani reflexívne odvrátili. Po centri Siheľského sa vo vzduchu zrazili hlavami Filo i Čižmár, hostia hrali takmer desať minút v poli ôsmi. V 83. min. zrazil lob Bačíka z 20 m vybehnuvší Kuciak telom, gólová bomba Živanoviča z 10 m trafila na päťke Čižmára do chrbta.

Gól: 38. Bačík. ŽK: Rubint. Rozhodca: Prešinský. Divákov: 580. 1. HFC: Pillár - Paraska, J. Lukáč, Lišivka, Ma. Pyrka - D. Pyrka (90. M. Hricov), Ljubarskij, Opiela, D. Leško - Cicman (90. Guba), Bačík (88. Hanc). MFK: Kuciak - Mujkoš, Rubint, G. Geri (68. M. Čižmár), B. Mráz - Siheľský, Pisár (46. Živanovič), Filo, Lazúr - Líška, Gibala (53. I. Adam).

Košice B Šaľa 1:0 (1:0)

LIČARTOVCE. Po zakolísaní lídra mala Šaľa šancu bodovo ho dostihnúť. Košičanom zasa išlo o prvé víťazstvo od triumfu nad rezervou D. Stredy. Po plných 64. dňoch sa domáca mlaď, ktorú na trávniku kormidloval režisér J. Majoroš, mohla po veľmi bojovnom a nadšenom výkone tešiť z plného bodového zásahu. Skúsenejší hostia mali do prestávky o niečo viac z hry, po nej mali miestami výraznejšiu prevahu, ale rezerva bola vo finálnej fáze nebezpečnejšia. Napokon, mala aj väčšie šance, veď len do prestávky okrem gólu si vypracovala dve veľké možnosti, z ktorých bola napríklad Gogova po ukážkovej spolupráci J. Majoroša a Pačindu vari najkrajšia v tomto stretnutí. Po prestávke chceli hostia stoj čo stoj vyrovnať a zmeniť stav vo svoj prospech. Domáci tím však v defenzívnej činnosti bol dobrý a disciplinovaný, takže súperovi zmaril všetko, čo hrozilo z jeho hlavy a kopačiek. Pravda, Košičania, ktorí v týchto fázach sa spoliehali na brejky, mali tiež niekoľko sľubne sa vyvíjajúcich akcii, ale v rozhodujúcich momentoch ich nevyužili. Hlavne tú z 84. min., keď Serečin dravo vypichol loptu obrane súpera, unikol po ľavej strane, no jeho stopercentnú prihrávku J. Majoroš nevyužil. Takto o víťazstve MFK B rozhodla 16. minúta, v ktorej voľný kop Serečina zmiatol obranu Šaľe, tak, že stačil šikovný teč Pačindu a lopta skončila v sieti Andu a znamenala pre kolektív mimoriadne cenné víťazstvo pred duelom s rezervou ruže.

Gól: 16. Pačinda. ŽK: M. Adam, Beck, Adamica Uzola. Rozhodca: Kružliak. Divákov: 100. KOŠICE B: Brudňak M. Adam, Adamica, Rosič, Čonka Beck (88. Teixeira), J. Majoroš, Hovančík, Pačinda Serečin, Goga (51. Oros - +90. Gál-Andrezly). ŠAĽA: Anda Braun (75. Šajbidor), Vojtíšek, Klusa, Havrilko Tomiš (85. Mihalík), O. Lancz, Lalák, M. Vyskoč (46. T. Obert) Uzola, L. Vencel.

ZOSTÁVAJÚCE ZÁPASY

Trenčín - Inter 1:0 (0:0). Gól: 87. Križko, ŽK: Križko (Trenčín), rozhodoval Olšiak, 800 divákov.

Ružomberok B - Podbrezová 0:4 (0:2). Góly: 6. M. Turňa, 32. Kožička, 77. a 87. Róbert Tomko, ŽK: Kúkoľ, Lačný - Svintek, Savič, rozhodoval Kráľovič, 425 divákov.

D. Streda B - Lučenec 0:2 (0:1). Góly: 21. Kamendy, 82. Očovan, ŽK: Lendvay (Lučenec), ČK: 13. Egri (D. Streda) za tvrdý faul, rozhodoval Chmura, 360 divákov.