Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Bardejov zakopol s predposledným

Jesenným kráľom Moldava, Šaca-Brekov bez víťazstvaV záverečnom 15. kole jesennej časti najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa zrodilo

Jesenným kráľom Moldava, Šaca-Brekov bez víťazstva

V záverečnom 15. kole jesennej časti najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa zrodilo prekvapenie, keď druhý Bardejov prehral v Topoľanoch. Zverenci trénera Martina Melnika dlhých desať kôl čakali na víťazstvo, ktoré získali v súboji s jedným z favoritov súťaže. Na druhej strane rolu favorita potvrdila Moldava, ktorá hladkým víťazstvom vo Veľkom Šariši potvrdila svoju suverenitu v lige a získal titul jesenného kráľa. Na opačnom póle tabuľky je celok Šaca-Brekov, ktorý získal iba chudobné dva body a stále čaká na prvé víťazstvo. Sériu bez víťazstva prerušila aj Barca, ktorá zdolala v dôležitom stretnutí zlepšujúci sa Stropkov.

PROGRAM 16. KOLA

Sobotaa 8.11. o 13.30 hod.: Lok. Košice Svidník. 9.11. o 13.30 hod.: Giraltovce V. Tatry, Sabinov Moldava, V. Šariš Sobrance, Šaca-Brekov Bardejov, Topoľany Krásna, N. Hrušov Stropkov, Barca Sp. Podhradie.

NAJLEPŠÍ STRELCI

18 GÓLOV: Jurko (Moldava)

14 GÓLOV: Pisárik (Bardejov)

10 GÓLOV: Horňák (N. Hrušov)

8 GÓLOV: Kaňuch (Sp. Podhradie)

7 GÓLOV: Uhrín (Giraltovce), Andraščík (Moldava)

6 GÓLOV: Kurinčák, Zajac (obaja Lokomotíva), Pokrivčák (Sp. Podhradie), Buc (V. Tatry)

5 GÓLOV: Kakaščík (V. Tatry)

4 GÓLY: Kuhajdík (Bardejov), Gedeon (Lokomotíva), Dupkala (Moldava), Gombita (N. Hrušov), J. Dlugoš, Martaus (obaja Sabinov), Vachaľ, Fečko (obaja Stropkov), Kandala, Smoľák (obaja Topoľany), Vyravec, Cendker (obaja Svidník)

3 GÓLY: Pastor (KE- Barca), M. Bellák, Bučko (všetci Bardejov), Digoň (Giraltovce), Lesniak (KE - Barca), Matia, Človečko (obaja KE-Krásna), Chmelo (Lokomotíva), Urban (Moldava), M. Mamaj (N. Hrušov), Komara, Murgáč, Smoľák (obaja Sobrance), Papcún (Sp. Podhradie), Petro (Topoľany), Kubánka (V. Šariš), Fabuľa (V. Tatry)

2 GÓLY: Durbák, Vagaš, Giba (všetci KE - Barca), Kundra, Kendra (obaja Bardejov), E. Partila, P. Partila (obaja Giraltovce), Bálint, L. Surgent (obaja KE - Krásna), Kakaščík, Borza, Jurek, Mišenčík (všetci Lokomotíva), Majoroš G., Z. Balog (obaja Moldava), Palko (N. Hrušov), Lupták, Murgáč, Komár (všetci Sabinov), Fedorina, Simčík, Gutič (všetci Sobrance), Glevický, Haničák (obaja Sp. Podhradie), Seman, Vasiliak, Jusko, Bellák (všetci Svidník), Otu, Tačár, Domanič (všetci Šaca-Brekov), Marjov, Bodnár, Geroč (všetci Topoľany), Ma. Palguta, Renner (obaja V. Tatry), Bandžuch (V. Šariš)

1 GÓL: Duplinský, Voroňák, Brunovský, Markovič (všetci KE - Barca), Adamišin, Carasec, Hanuščák, Petráš, Brodský (všetci Bardejov), Čabala, Vojta, Varga, Blaško, Puhák, , Mižák (všetci Giraltovce), Harda, Mičák, Chitava, Turčík, Beregsási, Kičura, Korfanta (všetci KE - Krásna), Grünvaldský, Kováč, Molnár, Gazda (všetci Lokomotíva), Drogba, Březina, Šrobár, Hritz, Kováč (všetci Moldava), V. Lukáč, L. Lukáč, Peržeľ, (všetci N. Hrušov), Majný, Seman, Do. Dlugoš, Štofaník, Futej, Demko, Bystroň S. Vaňo, Kubánka (všetci Sabinov), Rejta, Praščák, Komár, (všetci Sobrance), Maliňák (Sp. Podhradie), Fiľarský, R. Potoma, Paňko, Reiter, Krochta, Medvec (všetci Stropkov), Kaleja, Ľ. Horochonič, Soušek (všetci Svidník), Grac, Dzureň (všetci Šaca-Brekov), Varga, Kútny, Čomoš, Rebej, (všetci Topoľany), Máthe, Bugoš, P. Beliš, Jaco, Pribiš, Marchevský, Jendruš (všetci V. Šariš), Verešpej, M. Porochnavý, Mi. Palguta (všetci V. Tatry).

Vlastné góly: Gutič (Sobrance), Študenc (Šaca-Brekov), Firda (Topoľany).

(jb)

Barca - Stropkov 2:0 (0:0)

BARCA. Na III. ligu zahanbujúca návšteva videla za nádherného počasia už v 2. min. strelecký pokus Veselého po tráve, no Kováč sa prekvapiť nedal. Ďalšie dve nepríjemné strely Medveca musel gólman domácich s námahou vytlačiť na roh. Až v 15. min. pohrozili prvýkrát Barčania. Akciu Pástora nevyužil Vagaš. Aj po tom Tesla pokračovala v otvorenej útočnej hre. Krochtova jemne tečovaná delovka skončila tesne mimo žrde. Až po polhodine Valkučák prítomným pripomenul, že aj domáci vedia strieľať a jeho utešená lopta tesne minula spojnicu brány. Rovnako skončila aj jeho hlavička. Pred odchodom do šatní mohol skórovať Fečko, avšak aj on o centimetre minul barčiansku sieť. Hneď po prestávke prekvapujúco udreli zverenci I. Balogha. Akciu Durbáka a Gibu parádnym volejom zakončil Pástor. Gólový smer mala aj Gibova hlavička, ale Bujdoš bol proti. Vyrovnať mohol Fečko. Ten si však asi šťastenu riadne pohneval a opäť len tesne minul žrď. A keď to hlavou trafil dobre, bravúrne zasiahol Kováč. Koniec nádejám hostí urobil V 73. min. Vatraľ, ktorý v úniku stiahol rukami Gibu a tak sa mu pred očami začervenalo. A aby toho nebolo málo v nastavenom čase víťazstvo svojich priklincoval.

Góly: 47. Pástor, 90.+ Giba. ŽK: Hudák - Pavlík. ČK: Vatraľ. Divákov: 60. Rozhodca: Špivák. BARCA: Kováč - Hudák, Markovič, Voroňák (79. Pipta), Čižmár - Pástor, Brunovský, Valkučák (46. Kollár), Durbák - Giba, Vagaš (60. Duplinský). STROPKOV: Bujdoš - Vatraľ, Pavlík, Zápotocký, Moriak (58. Paňko) - Medvec, Ličko (67. Potoma), Krochta, Gonos - Fečko, Veselý.

R. RONDZIK

Nižný Hrušov - Krásna 2:1 (1:0)

NIŽNÝ HRUŠOV. Domáci si od úvodu vytvorili optickú prevahu, Krásna sa spoliehala na rýchle protiútoky. Prvú gólovú šancu mali domáci v 37. min., kedy center Tkáča krásnou hlavičkou usmernil do brány kapitán Horňák. V 42. min. zahrávali domáci rohový kop, ktorý Gombita predĺžil na zadnú žrď, pri ktorej stál domáci útočník, ten však loptu netrafil a obranu ju poslala do bezpečia. Na druhý polčas nastúpili hostitelia s väčším nasadením, ktoré mohli korunovať v 47. min. Matúšom Mamajom a Horňákom. Hosťujúci brankár však svojich podržal. V 58. min. sa opäť zaskvel pekným sólom Horňák, ale jeho strela skončila vedľa brány. V 60. min. sa po prieniku presadil Matúš Mamaj a zvýšil skóre na 2:0. Od tohto momentu sa začal kvalitný treťoligový futbal. V 67. min. sa krížnou strelou predviedol hosťujúci Matia, ktorá skončila v sieti domáceho brankára. Domáci aj naďalej útočili, no ich akcie končili na dobre organizovanej obrane a výborne chytajúcom brankárovi. V 90. min. mal ešte čistú šancu domáci Gombita, ale z 5 metrov netrafil bránu.

Góly: 37. Horňák, 60. M. Mamaj - 67. Matia. ŽK: Miklóš, Tkáč - Kičura, Surgent. Rozhodca: Bochnovič. Divákov: 400. N. HRUŠOV: Klamár - Duda, Polák, Miklóš, Lukáč (75. Š. Mamaj), M. Mamaj (90. Svetlík), Palko, Gombita, Babjak (32. Ďurian), Horňák, Tkáč. - Tkáč - Hanzuš, Korfanta, Kičura (46. Chitava), Estočin, Matia, Beregsási, Surgent, Golenya (46. Krajcár), Bálint, Harda.

P. GOGA

Lok. Košice - Sp. Podhradie 1:0 (1:0)

KOŠICE. Súboj o tretiu priečku veľa futbalovej krásy nepriniesol a bol to skôr boj o každý meter ihriska. Aj keď železničiari mali optickú prevahu, boli to hostia ktorí sa snažili ohroziť bránku Papcúnom. Na druhej strane sa nepresadil Molnár ani Chmelo a Kurinčák z niekoľkých metrov hlavičkoval vedľa. Až po štvrťhodine hry trafil do priestoru bránky Borza. Podhradčania v prvom polčase nedokázali dlhšie podržať loptu v strede poľa a tak domáci mali aj ďalšie príležitosti. Skúšal to Chmelo, A. Mišenčík a dvakrát Borza. Prvú vyrazil Ďurica na roh a druhá išla tesne nad. Po treťom rohu sa lopta dostala k ľavému obrancovi Lokomotívy Grünvaldskému, ktorý volejom prestrelil všetko. Po zmene strán začali aktívnejšie hostia a Haničák pohrozil z prvého útoku. O niekoľko minút neskôr opäť ten istý hráč mieril nad. Hostia si za druhý polčas zaslúžili streliť gól, avšak nebolo im to súdené. Vyrovnane mal na hlave Kaňuch, ale mieril iba do rúk Repovského a tak železničiari udržali jednogólový náskok.

Gól: 39. Grünvaldský. Bez kariet. Rozhodca: Gonos. Divákov 150. LOKOMOTÍVA: Repovský - Grünvaldský, Chalúpka, Borza, Hriško - Molnár (83. Kováč), A. Mišenčík, Chmelo, Jurek (66. Fejerčák) - Kurinčák (79. Gedeon), Zajac. SPIŠSKÉ PODHRADIE: Ďurica - Onofrej, Soták, V. Mišenčík (89. Hritz), Babej - Vaško, Papcún (89. Zavacký), Komara (71. Maliňák), Haničák - Glevický, Kaňuch.

J. GLOVIČKO

Sabinov - V. Tatry 1:1 (1:0)

SABINOV. Domáci využili chybu hostí v strede poľa už v 6. min., keď Jačišin vysunul Kubánku, ktorý nájazd na brankára premenil gólom na 1:0. Po góle sa hostia väčšinou bránili, sporadicky využívali protiútoky, ale len po 16-tku domácich. V 26. min. po chybe hosťujúceho obrancu sa Kubánka dostal do dobrej pozície, ale zbrklo vystrelil vedľa brány Hájovského. V 33. min. už mohlo byť 2:0, keď hosťujúci brankár zle rozohral, k lopte sa dostal Kubánka, ktorý vystrelil, ale vracajúci sa brankár loptu s námahou vyrazil. Aj druhý polčas domáci začali s náporom. V 48. min. Kubánka sám postupoval na brankára hostí, ale hosťujúci obranca mu loptu vypichol. Hostia sa viac osmeľovali na polovicu domácich, ale bez výraznejších šancí. Hralo sa väčšinou v strede ihriska, ale v 70. min. hostia vyrovnali po dobre zahranom rohovom kope, z ktorého skóroval hosťujúci Šefc. V 81. min. striedajúci Dominik Dlugoš pekne zahral rohový kop, ale Bystroň zo 6 metrov hlavičkoval vedľa brány. Domáci posledných 10 minút hrali vabank, ale nedokázali už nie vymyslieť na brániacich hostí s deviatimi hráčmi.

Góly: 6. Kubánka - 70. Šefc. ŽK: Kubánka, Andraščík - M. Porochnavý, Verešpej, Zorský. Rozhodca: Ivanov. Divákov: 200. SABINOV: Eliáš - Kubánka (59. Turák), Bystroň, Demko, Jačišin (81. D. Dlugoš) - Kontroš, Martaus (70. Futej), Lupták, Andraščík - J. Dlugoš, J. Sokovič. V. TATRY: Hájovský - Šefc, Cehuľa, Buc, Fabuľa - Palguta (61. Zorský), M. Porochnavý (68. Renner), Kakaščík, Šimšaj - Verešpej, Regitko (76. T. Porochnavý).

P. PLAVČAN

Veľký Šariš - Moldava n/Bodvou 0:5 (0:3)

VEĽKÝ ŠARIŠ. Úvodné "oťukávanie" sa súperov prerušil už 8. minúte ľavý obranca hostí Majný. Svoj dlhý prienik zakončil utešenou prízemnou krížnou strelou, na ktorú bol domáci brankár Lukáč krátky. Líder tabuľky mal navrch, ale aj preto, že domáci, hlavne v útočnej fáze, mu prejavovali až príliš veľký rešpekt. V 24. min. výborný Seman potiahol loptu po pravom krídle, Marchevský ho nedokázal ubrániť a center zužitkoval Jurko na druhý gól. O desať minút hostia predviedli ešte krajšiu akciu. Lopta lietala v trojuholníku Seman - Majoroš - Jurko, ktorý ju hravo z priestoru pokutového kopu dorazil do siete domácich. Skvelú šancu na ďalší gól mal pred prestávkou ešte Andraščík a po ňom Jurko. Po zmene strán bolo vidieť, že hostia hrajú už len na polovičný plyn. V útočnej fáze domácich sa začal presadzovať robustný Macák a zvlášť jeho hlavička v 64. minúte veľmi zaváňala gólom. O štyri minúty neskôr domáci Bandžuch prestrelil v páde vo výhodnej pozícii bránku. Hostia zužitkovali dva sporadické útoky. Najprv Maďarik po pravom krídle unikol a jeho nezištnú prihrávku dorazil ľavou nohou Jurko a napokon Seman korunoval svoj dobrý výkon. V samom závere mal ešte dve príležitosti Bandžuch, ale nevedel z nich dať gól. Domáci sa snažili, ale súper bol "z inej kategórie".

Góly: 24., 34., 77. Jurko, 8. Majný, 86. Seman. ŽK: Marchevský (V. Šariš). Rozhodca: Mikloš. Divákov: 250. V. ŠARIŠ: Lukáč - Macák (87. Gaľa), Pribiš, M. Beliš, Juraško - P. Beliš, Marchevský, Lacko, Hricov (84. Halčák) - Jendruš (46. Máthe), Bandžuch. MOLDAVA: Novák - Jurčo, Kováč, Urban, Majný - Andraščík (81. Z. Balogh), Majoroš, Seman, Šrobár (67. Maďarik) - Jurko, Hritz (87. P. Balog).

J. JURČIŠIN

Svidník Giraltovce 0:0

SVIDNÍK. Po opatrnom úvode sa mohli ujať vedenia domáci v 15. min., ale Horochoničova strela preletela nad bránou súpera. Rovnako nepresne mieril o desať minút aj Vasiliak. Hostia sa spoliehali na pozorný výkon v defenzíve s cieľom využiť rýchlosť Uhrína s Digoňom pri kontrách, ale Hvozda mal prácu iba s priamym kopom Čabalu. Po zmene strán sa Štefaník predviedol pri strele Horochoniča a keď už Jusko obišiel každého, kto mu stál v ceste, poslal loptu mimo brány. Najväčšiu príležitosť hostí v druhom polčase mal Vojta, no Hvozda svoj tím podržal. V závere hlavičkoval Vyravec a Štefaníka musel na brankovej čiare zastúpiť spoluhráč. Bodku za stretnutím dal priamy kop Belláka, ktorý pohladil brvno.

ŽK: Vasiliak, Adamišin, Vyravec, Fečanin Dubovecký. Rozhodca: Kováčová. Divákov: 400. SVIDNÍK: Hvozda Soušek, Vyravec, Kočiš, Fečanin - Harakaľ, Adamišin, Jusko, Vasiliak - Horochonič, Bellák. GIRALTOVCE: Štefaník P. Partila (90. Kočiš), Mižák, Varga, Dubecký - Digoň (88. Mitaľ), Blaško, Čabala (86. Hudák) - Vojta, Uhrín.

I. MAKÓ

Šaca-Brekov - Sobrance 2:5 (0:1)

ŠACA. Šaca si týmto zápasom viac-menej potvrdila štvrtoligovú definitívu. Prvý polčas bol z oboch strán chudobný na šance. Sobrance sa ujali 2 minúty pred koncom polčasu vedenia po chybnom verdikte rozhodcu. Druhý polčas začal pre domácich úplne absurdne. Hádam v 5. sekunde druhého polčasu už bolo 2:0, keď chyboval domáci Šproch. Šacu vrátil do hry pekným gólom z priameho kopu Michal Dzureň. Hostia odpovedali tretím gólom. Spoluhráči nepodržali mladučkého brankára, ktorý má so seniorskou súťažou minimálne skúsenosti. Domáci doplatili tradične na hrubé chyby, pretože Sobrance aspoň v tomto zápase kvalitatívne veľmi neodskakovali. Navyše v mužstve domácich naďalej pretrvávajú problémy so šírkou a kvalitou kádra.

Góly: 51. Dzureň, 81. Grác - 44. a 69. Komar, 63. a 86. Murgáč, 46. Smoľak. ŽK: Uhliarik. Rozhodca: Zubka. Divákov: 100. ŠACA-BREKOV: Majchrovič - Uhliarik, Petrík (72. Feč), Tačár, Dzureň - Sabol, Grác, Frajkor, Leško (33. Rot) - Domanič, Šproch (72. Bajzecer). SOBRANCE: Polomský - Klamo (76. Trelo), Gutič, Pavlina, Roško - Simčík, Murgáč, Komár (72. Surmaj), Rejta - Smoľak, Praščák.

M. REŠTEI

Topoľany - Bardejov 3:2 (1:1)

TOPOĽANY. V prvej polhodine hry to mužstvá skúšali na brankárov hlavne z diaľky, no Komenda ani Molčan sa nenechali prekvapiť. Otvárací gól zápasu padol v 33. minúte, keď Brodský našiel Pisárika a ten popri brankárovi skóroval. Hostia sa z vedenia tešili sotva dve minúty, pretože vzápätí na opačnej strane Koscelník netakticky a zbytočne vrazil do Geroča, nasledoval pokutový kop, ktorý domáci Petro premenil a bolo vyrovnané. Ešte do prestávky mali výborné možnosti domáci Kandala a Bardejovčania Pisárik s Kuhajdíkom, ale neboli úspešní. Po prestávke prišiel na rad tlak Bardejova, z ktorého však nezapršalo. Agilný Pisárik sa dočkal svojho druhého gólu v 57. minúte, kedy z otočky parádnym angličákom vrátil Bardejovu vedenie. To však opäť netrvalo dlho, pretože o 5 minút ušiel Kandala po prihrávke Rebeja a strelou k žrdi vyrovnal. Prekvapenie kola začalo naberať reálnejšie kontúry v 71. minúte, center Marjova brankár Molčan neudržal a odrazenú loptu poslal Smolák do siete - 3:2. O dve minúty mohol domáce víťazstvo poistiť Kandala, z úniku však Molčana už neprekonal. Keďže záverečný nápor Bardejova zmenu skóre nepriniesol z nečakaného, ale zaslúženého víťazstva sa radovali Topoľany.

Góly: 35. Petro (11 m), 57. Kandala, 71. Smolák - 33. a 52. Pisárik. ŽK: Csomos, Kandala - Kuhajdík, Adamišin. Rozhodca: Koňar. Divákov: 250. TOPOĽANY: Komenda - Kútny, Firda, Petro, Marjov - Smolák (90. Horňák), Sobek, Rebej, Csomos (81. Surmin) - Geroč (68. Kopka), Kandala. BARDEJOV: Molčan - Javorský, Kerbčár (76. P.Kozák), Adamišin, Koscelník - Kendra, Kuhajdík, Brodský, Carasec (65. Bučko) - Pisárik, Bellák.