Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Kluknava to valcuje ďalej

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY SPIŠ. Trinástka bola nešťastným číslom viaceré mužstvá. Predovšetkým pre Hnilčík a Markušovce. Päťgólové

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY

SPIŠ. Trinástka bola nešťastným číslom viaceré mužstvá. Predovšetkým pre Hnilčík a Markušovce. Päťgólové nádielky inkasovali Iliašovce a Poráč. Vo víťaznom ťažení pokračujú rozbehnutí Kluknavčania, ktorí brali všetky body z Mníška n/H.

Predohrávka 1. jarného kola: Hnilčík - Odorín. Markušovce - Chrasť n/H. Bystrany - Poráč. Gelnica - Iliašovce. Olcnava - Kluknava. Mníšek n/H - Jamník.

Jamník - Sp. Hrušov 1:0 (0:0)

V domácom prostredí nastupujú v ostatných zápasoch Jamníčania proti dvom súperom - tým druhým je terén. V susedskom derby za ideálneho počasia videla početná diváka kulisa dobrý futbal. Už v úvode najväčšiu šancu zápasu v podaní hostí zahodil Lukáš Kunzo, keď sám sa rútil na domácu bránu, ale v koncovke zlyhal. Na druhej strane mali Jamníčania dve dobré príležitostí, ale v koncovke neboli dôrazní.

Po zmene strán hrali domáci na suchšej polovičke, zlepšili kombináciu a v 60. min. padol rozhodujúci gól po dorážke striedajúceho Farkašovského. Jamník si vynútil tlak, nastrelil ešte dve brvná, ale skóre kvalitného derby sa už nezmenilo. Pred 200 divákmi rozhodoval O. Zmij. JAMNÍK: Ruman - Grzyb, J. Čuj, Pavlík - Kavulič, Jančár, M. Čuj, M. Farkašovský, Matúš Farkašovský - Koňak, S. Čuj, striedal: Farkašovský. SP. HRUŠOV: Tatarko - B. Kunzo, M. Filip, Švač - Olejník, Š. Kunzo, L. Kunzo, Kočiš, Slamený - Halula, Repaský.

Mníšek n/H - Kluknava 0:3 (0:0)

Od začiatku to bol nervózny zápas vo vypätej atmosfére. Na oboch stranách lietali žlté karty a gólových šancí bolo pomenej. V závere polčasu mali Kluknavčania dve dobré príležitostí. Desať minút pred koncom bolo ešte stále 0:0. V 80. min. hostia po spornom spracovaní lopty Richnavský (reklamovaná ruka) sa ujali vedenia - 0:1. Domáci otvorili hru, nastrelili žrď, ale na druhej strane z priameho kopu presne trafil P. Belej - 0:2. V 88. min. po vyšachovaní obrany do prázdnej brány pečatil víťazstvo striedajúci Maras - 0:3. Domáci majú výhrady voči výkonu rozhodcu a aj záver sa niesol v nervóznej atmosfére. Pred 130 divákmi rozhodoval Legát. MNÍŠEK n/H: Gajdoš - O. Plachetka, Opremčák, Štrompf - Grega, P. Gajdoš, Svitana, Malík, Köhler - Imrich, Žiga, striedali: F. Plachetka, Rešovský. KLUKNAVA: Kožar - Glova, Hoppej, Lisý - Hvizdoš, Cifra, Kľučár, Hadry, Richnavský - P. Belej, M. Belej, striedali: Zahuranec, Maras, Macuh.

Olcnava - Iliašovce 5:2 (4:0)

Úvodný hvizd hlavného rozhodcu lopta na dva dotyky - Kováč 1:0. To všetko sa odohralo za 10 (!!!) sekúnd. V 10. minúte Lesňák zvýšil na 2:0. Po polhodine hry už domáci viedli rozdielom štyroch gólov, keď do listiny strelcov sa najprv zapísal Gonda a po ňom M. Rusnák. Po zmene strán v 53. min. na hrozivých 5:0 upravil Pastucha a potom sa domáci gólostroj zasekol. Hostia Kolcunom a Merkovský korigovali vysokú prehru. Pred 100 divákmi rozhodoval Jasečko. OLCNAVA: Rusnák - Salaj, Gajdoš, Pavlík - D. Rusnák, Uhrin, Kaščák, M. Rusnák, Gonda - Lesňák, Kováč, striedali: Pastucha, Svetkovský, Melega. ILIAŠOVCE: Farkašovský - Soták, Bilák, Franko - Gonda, Frankovič, Kľučár, Kolcun, Merkovský - Liška, Kočiš, striedal: Bdžoch.

Gelnica - Poráč 5:0 (2:0)

Gólové hody odštartoval v 16. min. Mikluš a z pokutového kopu na 2:0 upravil Tomaško. Z pohľadu konečného skóre to vyzeralo na jasnú prevahu domácich, ale hostia hrali vyrovnanú partiu, s tým rozdielom, že domáci dávali góly. V druhom polčase sa gólovo presadili Demčák, z pokutového kopu Tomaško a gólovú bodku dal Beluško. Pred 100 spokojnými divákmi rozhodoval Rusnák. GELNICA: Pavlovič - Tomaško, Mikluš, Wolf - Petko, Kuchár, Drajna, Petrík, Kisel - Demčák, Vantruba, striedal: Beluško. PORÁČ: Hrebenár - Šteiner, Širilla, Dunka - Z. Šteiner, Šaula, Macala, Chovanec, Šmelko - Liška, Kukič, striedal: Gabriš.

Bystrany - Chrasť n/H 0:0

Od úvodu domáci, ktorí nastúpili v pozmenenej zostave, zatlačili hostí. Do polčasu však šance ostali nevyužité. Aj po zmene strán to bol boj domácich s jedenástimi brániacimi hráčmi hostí. Znova dobré príležitostí neskončili gólom a tak stovka divákov gól nevidela. BYSTRANY: Pavol - Hamrák, Brajerčík, J. Pavol - Jochman, Chlebovec, Klešč, Šefčík, Mikula - Jozef Suchý, Smik, striedali: Lipovský. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Jančár, L. Jančár - Celec, Filip, Sopkovič, Chovanec, Vojtila - Šefčík, Tokarčík, striedal: J. Dirda.

Markušovce - Odorín 2:3 (1:2)

Výborné susedské derby. Kto prišiel v nedeľu popoludní do Markušoviec, neoľutoval. Videl kvalitný futbal. V 33. min. hostia Kočikom išli do vedenia. Z gólu sa neradovali dlho a o dve minúty kanonier Igor Dunka vyrovnal. V 44. min. sa lopta v šestnástke dostala ku Krajňákovi, ktorý parádnou strelou znova dostal Odorín do vedenia. Z tohto gólu sa hostia radovali o niečo dlhšie (plus polčasová prestávka), no na začiatku druhého polčasu Jarab vyrovnal. Rozhodnutie mal vo svojej moci v 60. min. Stoličný, ktorý loptu z pokutového kopu poslal len do žrde. Nedáš - dostaneš. V 72. min. opäť po pohotovom zakončení striedajúci Liška naklonil misky váh na stranu Odorína. Záverečný tlak domácich už vyrovnanie nepriniesol. Bolo to veľmi kvalitné susedské derby. Obaja aktéri si zaslúžia za predvedený výkon pochvalu. Takýto futbal už v 1. triede vidieť málokedy. Pred 200 divákmi rozhodoval Petruška. MARKUŠOVCE: Duľa - Kozak, Hozza, Jarab - Šteiner, Stoličný, Antony, Holub, Jozef Andraši - Dunka, Hodnický, striedali: Ján Andraši, Jánošík. ODORÍN: Maľák - M. Majko, Fabian, Ľ. Majko - Kavulič, Krajňák, Boroš, Kacvinský, Maďar - Čuj, Kočik, striedali: Mikolaj, Liška.

Hnilčík - Letanovce 2:3 (1:2)

Úvodný hvizd hlavného rozhodcu lopta na zopár dotykov - Fabian 1:0. To všetko sa odohralo za 18 sekúnd!!!

Radosť z rekordne rýchleho gólu netrvala dlho - 9. min. Slamený 1:1 a v 12. min. Longa dokonca dostal hostí do vedenia. Od 62. min. sa začínalo odznova, keď vyrovnal Opäť Fabian. Šesť minút pred koncom sa o prekvapenie kola postaral Olejník. Letanovce si z Hnilčíka odniesli všetky body. HNILČÍK: Novotta - Kubus, Loja, Turčan - Varga, Fabian, Matiašovský, Džerenga, Repaský - Soveľ, Černický. LETANOVCE: Jochman - R. Pecha, Marko, Kubičár - Olejník, Longa, Žoldák, Slamený, D. Pecha - Gavalier, Toporcer, striedali: Engeľ, Šefčík, Klembara.