Ingles: Mám rád tento tím

Sportnet|3. nov 2008 o 00:00

Nesmierne dôležité víťazstvo si na svoje konto pripísali basketbalisti Chemosvitu Poprad, keď v podtatranskom derby zdolali na svojej palubovke

Spišskú Novú Ves 81:78.

POPRAD. Od začiatku sa obaja súperi striedali vo vedení a hoci v úvode poslednej štvrtiny viedli domáci o 11 bodov, nakoniec sa predsa len rozhodovalo v dramatickom závere. V ňom desať sekúnd pred koncom za stavu 79:78 premenil domáci kapitán Sedmák dva trestné hody, čím spečatil zaslúžené víťazstvo svojho družstva.

"Myslím si, že tak tesne, ako sme tento zápas prehrali, sme ho mohli aj vyhrať. Tretia štvrtina i úvod tej poslednej bola z našej strany katastrofálna. V obrane sme hrali bez komunikácie a urobili sme v nej strašne veľa chýb. Nepadlo nám nič zvonku, nemali sme doskok v útoku. Rozhodlo aj to, že sa nám vyfauloval Pešta a ďalší hráči mali po štyri osobné chyby," konštatoval hosťujúci tréner Krunoslav Krajnovič.

Famózny Ingles

Najvýraznejšou mierou sa pod víťazstvo Popradu podpísal Američan Zachary Ingles. S 27-bodmi najlepší strelec duelu svojimi ďalekonosnými trojkami opäť ukázal, prečo je pre tento tím nenahraditeľný.

"Hrali sme veľmi dobre a toto víťazstvo sme veľmi potrebovali. Je pre nás nesmierne dôležité. Takéto tesné výhry sú najcennejšie pre nás i pre našich fanúšikov. O tom je basketbal. Dreli sme 40 minút a dočkali sme sa odmeny. Musíme v tom pokračovať. Presvedčili sme sa, že vieme vyhrávať, verím, že sa od toho odrazíme a budeme sa už len zlepšovať. Mám rád tento tím. Začiatok sezóny nám nevyšiel podľa predstáv, je tu niekoľko nových hráčov, s ktorými sa potrebujeme zohrať ako Peter Práznovský, Roman Findura, Saša Zhuzha. Ja som prišiel v polovičke septembra, potrebuje to trochu času. Keď to všetko zladíme, budeme ťažko poraziteľní," povedal nám Z. Ingles.

Domov»Sportnet na východe»Ingles: Mám rád tento tím