V prestížnom derby úspešnejšia Teplička

Sportnet|4. nov 2008 o 00:00

Rožňava - Krompachy 4:2 (2:0)Tak ako hostia začali jeseň, tak aj skončili - prehrou. V zápase slabšej úrovne sa domáci dostali do dvojgólového

Rožňava - Krompachy 4:2 (2:0)

Tak ako hostia začali jeseň, tak aj skončili - prehrou. V zápase slabšej úrovne sa domáci dostali do dvojgólového vedenia a hostia pritom prišli o brankára Maixnera, ktorý po nepresnej malej domov zabránil len faulom, po ktorom videl červenú kartu. S Krompašanmi to vyzeralo veľmi zle, ale v druhom polčase zabojovali a zdvihli hlavy. Hneď bolo 2:2. V ďalšom priebehu mali hostia aj na vedenie, no svoje šance nepremenili. Výbornú príležitosť nevyužil hlavne I. Košč. V závere zápasu prišli už skoro tradičné hrubé chyby v obrane a Krompašania sa nakoniec netešili ani z bodu. Domáci za väčšiu bojovnosť si víťazstvo zaslúžili. KROMPACHY: Maixner - Kuriško, Tomašov, M. Košč - Šmida, I. Košč, Glova, Ľ. Ontko, Mišura - Kukura, Biľ, striedali: Vojtek, Bohor, Horváth.

P. HORVÁTH

V. Folkmar - Haniska 2:3 (2:2)

Viac informácií o stretnutí prinesieme v zajtrašom vydaní.

Rudňany - Sečovce 3:1 (1:1)

Kto prišiel na štadión do Rudnian len o minútku neskôr, nevidel prvý gól hostí, ktorý dosiahli hneď z prvého útoku - 0:1. Táto studená sprcha zanechala na domácich následky skoro celý prvý polčas. Hostia aj keď neoslnili výkonom, mohli za 20 minút vyhrávať 0:4 a nikto by sa nečudoval, lebo Franko chytil tri samostatné nájazdy a jedno zakončenie z piatich metrov do prázdnej brány. Hostia sa musia hnevať sami na seba a Rudňanci ďakovať Frankovi. Od 30. minúty prevzali iniciatívu domáci a začali si vytvárať aj dobré príležitosti. Po jednej dorazil odrazenú loptu za Poľackého chrbát jeden z najlepších na ihrisku Slanina 1:1. Ako sa ukázalo, prestávka lepšie prospela domácim, ktorí v druhom polčase zatlačili hostí na svoju polovicu. Dokázali postupne streliť dva góly - 2:1 Balúch, 3:1 Slanina. Hostia rezignovali a nakoniec mohli, aj keď prvý polčas tomu nenasvedčoval, prehrať aj vyšším rozdielom. Domácim druhý polčas vyšiel, hlavne prevýšili hostí bojovnosťou a túžbou po víťazstve, ale aj mnohé akcie domácich boli ocenené potleskom. Za výkon z nedele si viacerí hráči zaslúžia pochvalu za predvedený výkon a treba len veriť, že ho zopakujú aj v nasledujúcom kole doma proti Veľkým Kapušanom. RUDŇANY: Franko - Farkašovský Neuvirth, Čuj - Stašík, Červeňák, Slanina, Baluch, Polkabla - Sabanoš, Klembara.

P. FISCHER

Žakarovce - Veľké Kapušany 2:1 (2:0)

V. LIGA

Margecany - Jaklovce 4:1 (2:0)

Harichovce - Kr. Podhradie 5:3 (3:2)

Po dvoch týždňoch sme opäť privítali v Harichovciach súpera z "dolniakov" a bolo sa veru na čo pozerať. Už v 3. min. zahrávali hostia priamy kop Barnom, domáci stopéri neustáli jednoduchú situáciu, lopta sa dokotúľala k Šomšákovi a ten zavesil - 0:1. V 7. min. opäť závar v domácej šestnástke hostia tentoraz nevyužili. V 9. min. zahral hráč hostí Erdofalvi v pokutovom území rukou a Dano Hrušovský z penalty vyrovnal na 1:1.

V 15. min. sa najprv domáci dostali do náznaku šance a z protiútoku pohrozili hostia, keď najprv Lazár strelou po zemi k žrdi poriadne natiahol domáceho brankára a ten vzápätí likvidoval dorážku Šándora. V tomto časovom úseku hostia boli aktívnejší, často zamestnávali domácu obranu, kde najmä stred a ľavá strana nepôsobili najistejším dojmom, čo vyustilo po dlhom aute do ďalšej chyby, ktorú potrestal dobre postavený Šomšák a v 17. min. bolo 1:2. Hostia boli aj naďalej aktívní, domácich prestrieľali v počte streleckých pokusov, ale domáci boli efektívnejší. V 32. min. napriahol k strele Ľudo Hrušovský, obrancom zblokovaná strela poslala do šance Dana Hrušovského, ten zoči-voči brankárovi síce neuspel, ale na vyrazenú loptu najrýchlejšie zareagoval dobre postavený Ambrózy a vyrovnal na 2:2. Domáci herný prejav zlepšili a hnaní svojimi fanúšikmi začali do súpera viac búšiť. V 45. min. dostal do behu prihrávku Pukluš, šikovne sa vyhol dvom obrancom, zacentroval na zadnú žrď, kde si nabehol Slivoš a hlavou uzavrel polčasové skore na 3:2. Do druhého polčasu vstúpili domáci oveľa aktívnejšie oproti hosťom, ktorí ostali zaskočení vývojom stretnutia, a to sa prejavilo na ich spávaní. V 47. min. Ambrózyho krížna strela poriadne narovnala brankárovi hostí stavce, keď sa po nej naťahoval a v 50. min. sa opäť dostával do šance D. Hrušovský, ale lopta mu odskočila. V 55. min. vycvičil obranu hostí Pukluš a jeho spätnú prihrávku efektne pätičkou zužitkoval Slivoš na 4:2. Potom domáci poľavili, a to sa im mohlo vypomstiť. Hostia útočili viac po krídlach, ale krajní obrancovia, domáci matador Hric a mladý Jakubovič, ich prieniky v zárodku likvidovali. Do šance sa dostali v 62. min. po priamom kope, ale Šandor hlavou mieril tesne vedľa. V 68. min. po akcii, ktorá zaváňala ofsajdom, sa lopta odrazila k Breuerovi a ten ju nechytateľne umiestnil k žrdi a znížil na 4:3. Hostia vycítili určitú neistotu v hre domácich, lenže sami sa zbytočným rečnením a nadávkami na rozhodcu, ktorý nebol ich krvnou skupinou, oberali o pokoj na kopačkách. A nechutná bola aj ich poľovačka na nohy domáceho Pukluša, ktorému väčšinou dýchali na chrbát. U hostí bol nebezpečný po svojom príchode na ihrisko mladý Breuer, ktorý však neuniesol, podobne ako pred ním v 75. min. Piater, vývoj zápasu a po dvoch ŽK sa porúčal z ihriska. V 85.min zabrnkal na nervy domácim hráčom aj fanúšikom , svojím ľahkovážnym zákrokom brankar Karchňák. V 88. min. strela hostí tesne minula ľavú žrď domácej brány. V nadstavenom čase domácim útočníkom lobovaný nákop našiel v 16-ke Bohuša Hudáčka a ten akrobaticky hlavou uzavrel skóre na 5:3. Bol to dobrý 5-ligový zápas a nebyť niekoľkých nefér zákrokov a vykecávania sa hosťujúcich hráčov, nemuselo sa na ihrisku toľko žltnúť a červenať.

HARICHOVCE: Karchňák - Hric, Kaščák, Urban, Suchý - Pukluš, Hrušovský D., Ambrózy, Jakubovič, Hrušovský D., Slivoš, striedali - Staroň, Hudáček, Štofko.

J. HRUŠOVSKÝ

Teplička - Smižany 1:0 (1:0)

Pred najpočetnejšou diváckou kulisou v jesennej časti sa začal pestížny derby zápas. Ako je už zvykom pre domáce mužstvo - začiatok zápasu bol z jeho strany veľmi opatrný a prvé šance si začali vytvárať hostia. Najväčšou aktivitou hýril Kapusta, ktorý sa snažil zakončovať akcie z každej ponúknutej príležitosti, ale jeho strely väčšinou míňali priestor brány, avšak v 20. min. ho vychytal Tekáč, ktorý stál na správnom mieste. V 32. min. sa ďalšou nebezpečnou delovkou zviditeľnil kanonier Klubert, ale opäť dobre chytajúci mladý gólman loptu vyrazil mimo brány. V 35. min. z ojedinelej akcie domáceho mužstva prišlo k otvoreniu skóre, keď pekný center od Dolnačka našiel hlavu Marcinčáka, a ten potvrdil, že sa v takýchto situáciách nezvykne mýliť - 1:0. Hneď po zmene strán mal veľkú gólovú šancu Vojtko, ale nedal. Najväčší tlak hostí prišiel v 48. min. a trval až do 56. min., keď Bdžoch vyslal jedovatú strelu, ale chýbali jej centimetre. Dobrým výkonom sa prezentoval po značnej hernej odmlke Melega. Záver zápasu si domáci aj taktickým striedaním ustrážili, a tak sa mohli tešiť z dôležitého víťazstva. Vo veľmi slušnom zápase si hostia za predvedenú hru aspoň bod zaslúžili, ale aj tu platí staré známe, že derby nemá favorita. Poďakovanie patrí aj rozhodcovskej trojici, ktorá zápas zvládla s prehľadom.

TEPLIČKA: Tekáč - Baldovský M., Uhrinovský, Laško, Biacovský P. - Hamrák L., Dolnačko M., Melega, Marcinčák - Lesnický, Hasaj , striedali: Vanda , Biacovský Š., Odziomek. SMIŽANY: Duľa - Regút, Hrušovský, Šebest, Bdžoch - Klubert, Bobko, Kľučar, Kapusta - Vojtko, Labanc, striedali: Gajdoš, Balanean.

MAREK KOŇAK

Helcmanovce - Hrabušice 2:0 (1:0)

Úvod patril domácim a už v 3. min. Hudák z dobrej pozície mieril do brvna. Šance Piska a Ferenca brankár hostí zlikvidoval. V 35. min. Maliňák mieril tesne vedľa šibenice. V 38. min. Ferenc nastrelil brvno. V 41. min. Hudákovu šancu vyrazil brankár hostí na žrď. V 43. min. domáci jasali, po centri J. Piska Tokár pohotovo poslal Helcmanovce do vedenia. V závere ešte mal dobrú príležitosť Ferenc, ale jeho dorážku brankár reflexívne zneškodnil.

Druhý polčas začali lepšie hostia. Oravec z 5 metrov neprekonal Kohuta. V 72. min. Kluknavského strelu dorazil J. Pisko 2:0. Záver patril opäť hosťom, dvakrát gólman domácich vyrážal loptu na roh, po skrumáži mu pomohla v jednom prípade žrď. Veľkú šancu zahodil Popadič, keď išiel sám na brankára, no ten ho vychytal. Stopäťdesiat divákov videlo kvalitný futbal, na oboch stranách boli najlepším hráčmi brankári. HELCMANOVCE: Kohut - Lapšanský, M. Marcinko, Kuchár - Ľ. Zmij, Hudák, R. Maliňák, Kluknavský, Ferenc - Pisko, Tokár, striedali: Verba, Š. Zmij, Kuchár. HRABUŠICE: Gura - Michalák, Hanzely, Babik - Tkáč, Chripko, Oravec, Priehoda, Kukura - Popadič, Melničuk, striedali: Tkáč, Hudák.

T. THEIS

Sp. Vlachy - Nálepkovo 2:1 (1:0)

Posledný tím tabuľky prišiel bez náhradníkov. Od začiatku pôsobil odovzdaným a neškodným dojmom. Tieto fakty domáci nedokázali využiť. Vytvorili si síce územnú prevahu, no hrali v nepochopiteľnom útlme. Vlašanom chýbala herná myšlienka, pohyb bez lopty a najmä presné zakončenie. Diváci tak boli svedkami nezáživného, dušičkového futbalu, ktorý sa zo strany favorizovaných hostiteľov nečakal.

Už v 2. minúte preteky v zahadzovaní šancí odštartoval Biroščák. Prekvapený z piatich metrov poslal loptu len do rúk brankára. Ten istý hráč ani o minútu neskôr nevyužil ďalšiu šancu a následne ho dvakrát napodobnil Tomajko. Až v 11. min. si Gardošíkova prízemná krížna strela našla cestu do siete - 1:0. Ďalší pokus o skórovanie nevyužil v 14. min. Gonda. Na opačnej strane v 32. min. Opremčák vyskúšal pozornosť Ferenčuhu. V 40. min. Gardošíkovu strelu z priameho kopu za pomoci žrde s námahou kryl brankár hostí. Aj po prestávke mala prevaha hostiteľov platonický charakter. V 49. min. hlavičkoval Legát vedľa a potom Dunka poslal loptu len do rúk brankára. Najkrajšia akcia Vlašanov sa zrodila v 59. min. Gardošík zbehol po pravej strane a jeho ideálny center poslal hlavou do bránky Gonda - 2:0. O desať minút Jež po samostatnom úniku trafil len do bočnej siete. V 70. min. hostia využili zmätok v domácej obrane a hrajúci brankár a kapitán mužstva Novotný znížil na 2:1. Hostia ožili. V 78. min. Jánoš z priameho kopu vtipne obstrelil domáci múr, ale presne netrafil. V 80. min. sólu Fabiniho chýbala presná koncovka. V záverečnej minúte mohli Nálepkovčania dokonca vyrovnať, ale lopta po strele Opremčáka len opečiatkovala brvno prekvapeného Ferenčuhu. SP. VLACHY: Ferenčuha - Novák, Legát, Jež, Šefčík - Tomajko, Biroščák (77. Pikla), Fabini, Dunka - Gardošík, Gonda. NÁLEPKOVO: Pacák - Lapšanský, Gobl, Jánoš, B. Gobl - Rusnák, Opremčák, Šveda, Novotný - Podolinský, Geletka.