Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Rezerva po obrátke nadeľovala

V. liga - S-ZV. Ružbachy - Uzovce 5:2 (2:0)Domáci nastúpili s jasným cieľom bodovať naplno a už od samého začiatku zatlačili svojho súpera do

V. liga - S-Z

V. Ružbachy - Uzovce 5:2 (2:0)

Domáci nastúpili s jasným cieľom bodovať naplno a už od samého začiatku zatlačili svojho súpera do obrany. V 10. minúte pohrozil prudkou strelou V. Diňa, no brankár hostí jeho pokus zneškodnil. O päť minút na to sa pred gólmanom hostí ocitol znova V. Diňa, no tentoraz jeho pokus zmaril jeden z obrancov súpera, keď loptu odvrátil z bránkovej čiary do bezpečia. Po ďalšej nevyužitej sľubnej príležitosti Sakáča sa Ružbašania v 24. minúte predsa len dočkali, keď po umnej kombinačnej akcii bratov Hebanovcov sa po spätnej prihrávke M. Hebana dostal k lopte Sakáč a bez problémov rozvlnil sieť. O tri minúty však mohlo byť vyrovnané po ďalekonosnej strele jedného z hosťujúcich hráčov, ktorú však pozorný Mašlej vytlačil nad brvno. V 32. minúte sa podarilo domácemu kolektívu zvýšiť svoj náskok, keď po rýchlom úniku V. Diňu a jeho následnej prihrávke dotlačil loptu do brány M. Heban. Po zmene strán s pribúdajúcimi minútami mali viac z hry hostia a už v 47. minúte skončila nepríjemná strela jedného z ich hráčov na brvne. V 56. minúte sa im podarilo prekonať Mašleja, keď sa po dobre zahranom rohovom kope umiestnenou hlavičkou presadil Harinica. Domáci však neponechali nič na náhodu a v 66. minúte znova zvýšili stav zápasu, keď po rohovom kope Martineka sa k strele odhodlal Krull a zásluhou teču jedného zo zadákov hostí skončila lopta v bráne. V 72. minúte Uzovčania ďalším kontaktným gólom znova zdramatizovali stretnutie, keď zaváhanie domácej defenzívy a gólmana potrestal Ferko. Záverečná štvrťhodina sa už niesla jasne v réžii Ružbašanov, ktorí zatlačili svojho súpera do obrany. V 75. minúte mohol pridať štvrtý gól po Leščinského ideálnom centri M. Heban, no jeho hlavičku gólman hostí zneškodnil. O tri minúty na to sa už domáci tešili, keď dôrazný Krull potrestal hrubú chybu brankára hostí. Bodku za stretnutím dal v 84. minúte V. Diňa, ktorý po priamom kope Hanečáka prehlavičkoval hosťujúceho brankára a potvrdil tak zaslúžené víťazstvo rozdielom triedy.

Góly: 66. a 78. Krull, 24. Sakáč, 32. M. Heban, 84. V. Diňa - 56. Harinica, 72. Ferko. Pred 120 divákmi rozhodoval Feckanin, ŽK: Martinek, Hanečák - Bochnovič, Keresteš. V. RUŽBACHY: Mašlej - Hanečák, L. Pardus, Ščensný, E. Heban - Sakáč (58. Leščinský), M. Diňa (18. Martinek), V. Diňa, Krull - Zima (75. Virostek), M. Heban.

(mdc)

Bard. N. Ves - Plavnica 3:0 (0:0)

Plavničania sa predstavili na pôde lídra súťaže ako veľmi zdatný tím, s ktorým mal nováčik neľahkú prácu. Hostia už od úvodných minút zaskočili svojho súpera aktívnou hrou a v 10. minúte sa mohli prekvapujúco dostať do vedenia po priamej strele z rohového kopu z kopačky Chovanca, ktorú domáci gólman s námahou vyrazil do bezpečia. O päť minút na to boli hostia znova veľmi blízko vedúceho gólu, keď prudkú strelu Vargu tečoval jeden z domácich obrancov iba pred vlastného brankára, ktorý ju v poslednej chvíli zastavil na bránkovej čiare. Po prvej štvrťhodine prebrali iniciatívu na svoje kopačky hostitelia a kolmými prihrávkami do pokutového územia sa snažili prekvapiť brankára Dulína, no ten ich úmysel stále vystihol a zlikvidoval. Po polhodine zápasu po vylúčení Turlíka domáci zvýšili tempo hry ešte viac a neustále dobýjali hosťujúcu bránu. V 40. minúte sa im naskytla jedinečná príležitosť zaznamenať vedúci gól, no pozorný Dulín strelu jedného z domácich hráčov z bezprostrednej blízkosti vyrazil na rohový kop. Po zmene strán nastúpili hostia s cieľom neinkasovať rýchly gól, čomu podriadili aj taktiku. Tá im dokonale vychádzala až do 71. minúty, keď sa domáci po množstve nevyužitých štandartných situácií predsa len dostali do vedenia po presnej strele Pagora. Ako sa ukázalo, inkasovaný gól nalomil psychiku hostí a v 74. minúte prehrávali už o dva góly, keď nikým neatakovaný Bombík prekonal bezmocného Dulína. V pohode hrajúci domáci tím v 82. minúte ešte dokázal zvýrazniť svoje víťazstvo, keď zaváhanie v zadných radoch hostí potrestal Uhrín. Vzhľadom na celkový priebeh stretnutia je však prehra rozdielom triedy pre Plavničanov príliš krutá.

Góly: 71. Pagor, 74. Bombík, 82. Uhrín. Pred 250 divákmi rozhodoval Torkoš, ŽK: V. Šott - Turlík 2, Kušnír, ČK: Turlík. PLAVNICA: Dulín (78. Pristač) - Sivuľka, Hricko, Firta, Pavlišin - Turlík, Varga, Chovanec, Pristaš, Iľčišák (75. Štupák) - Kušnír.

(mdc)

Levoča - Š. Dravce 2:0 (2:0)

Favorizované domáce mužstvo sa od samého začiatku pustilo do svojho súpera s útočným náporom a už v 7. minúte mohol otvoriť skóre M. Kašper, no vo vyloženej príležitosti netrafil prázdnu bránu. O minútu na to sa domáci predsa len dočkali vedúceho gólu, keď po rohovom kope Miňďaša sa pekne umiestnenou hlavičkou presadil Kubus. Levočanov tento moment vyburcoval k ešte väčšej ofenzívnej aktivite, vďaka ktorej si vytvorili viacero vyložených príležitostí, no tie ostali nevyužité. V 20. minúte sa hostiteľom už podarilo prekonať hosťujúceho gólmana po druhýkrát, keď po individuálnom prieniku Miňďaša po pravej strane nekompromisnou prudkou strelou asi z 11 metrov napol sieť P. Kašper. Domáci aj naďalej nepríjemne zatápali hosťujúcej defenzíve a po polhodine mohli viesť už rozdielom triedy, no po podobnej akcii spomínanej dvojice hráčov tentoraz P. Kašper nedokázal umiestniť loptu do odkrytej brány. Tesne pred prestávkou sa v ojedinelej príležitosti ocitli aj Dravčania, no vo finálnej fáze zlyhali. Po zmene strán domáci, vedomí si svojho náskoku, herne poľavili a na dostrel súperovej brány sa dostávali už iba sporadicky. V 50. minúte unikol po krídle Vojtuš a aj keď sa mu podarilo prekonať hosťujúceho brankára, jeden z obrancov odvrátil loptu z bránkovej čiary do bezpečia. V 70. minúte mali hostitelia ďalšiu vhodnú príležitosť na zvýšenie svojho náskoku, ale Jakubec hlavou poslal loptu mimo bránu. V záverečnej štvrťhodine už tempo hry výrazne upadlo a hlavne domáci sa do ofenzívy príliš nehrnuli. Hostia, ktorí na ihrisku pôsobili malátnym dojmom, to nedokázali zužitkovať na strelenie aspoň kontaktného gólu, takže na konečnom výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: 8. Kubus, 20. P. Kašper. Pred 250 divákmi rozhodoval Leferovič. Bez kariet. LEVOČA: Lipták - Janík, Kubus, Jakubec, Dunčko ml. - Miňďaš (70. Riš), Vojtuš, Michalík, Kramarčík - P. Kašper (75. Eliáš), M. Kašper (80. Dravecký).

(mdc)

Sp. Bystré - Záborské 1:1 (0:0)

Beznádejne posledný celok tabuľky privítal na svojom ihrisku Záborské a do stretnutia nastúpil s cieľom pokúsiť sa zabodovať naplno. Hoci mali domáci od začiatku výraznú hernú prevahu, odohrali dosť nešťastný zápas. V prvom polčase to bolo dobýjanie hosťujúcej svätyne, no bez gólovej koncovky. Hralo sa prakticky na jednu bránu. Už v 7. minúte mohol otvoriť skóre P. Pitoňák, ale sieť nerozvlnil. Následne po centri Karkošku nastrelil Šuster žrď a zahadzovanie šancí z domácej strany pokračovalo. Hostia sa za celú prvú polovicu duelu k ohrozeniu Bendikovej bránky nedostali. Naopak, gólové príležitosti mali opäť P. Pitoňák a po ňom aj Šuster, ale skóre sa stále nemenilo. Ani začiatok do druhého polčasu nepriniesol zmenu. V jeho úvode mali šance iba "Kubašania", avšak bez úspechu. Až v 65. minúte sa po centri do šestnástky dostal k lopte Šuster a krížnou strelou prekonal hosťujúceho brankára - 1:0. Paradoxne však tento okamih domácim viac poškodil, ako pomohol. Postupne prestali hrať a iniciatívu prenechali svojmu súperovi. Veľkú šancu na vyrovnanie zmaril v poslednom okamihu Šeleng, ktorý z bránkovej čiary odkopol loptu do bezpečia. Domáci sa však nepoučili a po chybe v záložnej formácii ponechali príliš veľa priestoru Čelovskému, ktorého zrazená strela skončila za chrbtom bezmocného Bendika. V závere mohli domáci i prehrať, ale deľba bodov už ostala v platnosti.

Góly: 65. Šuster - 77. Čelovský. Pred 150 divákmi rozhodoval Kunzo, ŽK: Olexa, Kubičko - Kakaščík, Semančík. SP. BYSTRÉ: Bendik - Poracký, Šeleng, Olexa, Orolin - Rumančík (46. Kubičko), Šuster, Lopuch, Budaj (77. Jakubčo) - P. Pitoňák, Karkoška.

(riso)

Zborov - Poprad B 0:6 (0:0)

Popradská rezerva mala celý zápas vo svojej réžii, ale čo sa týka výsledku, bolo to stretnutie dvoch diametrálne odlišných polčasov. Ako prvý pohrozil hosťujúci Maník, avšak z dobrej pozície prekopol. Popradčania mali viac z hry, ale po polhodine Žemba namiesto hlavičky zvolil v šestnástke efektné zakončenie nožničkami, ktoré však efektívne nebolo a lopta skončila vedľa. Domáci sa spoliehali iba na nakopávané lopty a táto taktika im úspech nepriniesla. Naopak, do šatní mohol skórovať Kubus, ale ani ten sa nepresadil. Po zmene strán už hostia zúročili svoj tlak a v 55. minúte odštartovali svoj gólostroj. Brankárom vyrazenú loptu dokopol do siete Žemba a Popradčania sa upokojili. Druhý gól padol po rohovom kope, keď Sluka z piatich metrov nezaváhal. To už boli Podtatranci pri chuti, čo potvrdil Žemba po individuálnej akcii svojím druhým presným zásahom v stretnutí. Onedlho zavŕšil svoj hetrik, keď po faule na Sluku v pokutovom území premenil jedenástku. V 82. minúte predviedli hostia rýchlu akciu po pravej strane, ktorú gólom do prázdnej bránky zakončil Kšenzakovič. Jednoznačné víťazstvo favorita spečatil o tri minúty neskôr po samostatnom nájazde Dulovič.

Góly: 55., 72. a 78. Žemba (tretí z 11 m), 67. Sluka, 82. Kšenzakovič, 85. Dulovič. Pred 250 divákmi rozhodoval Dubovský, ŽK: Šivec, P. Gezent, Kotuľák - Compeľ. POPRAD B: Daniš - Pisarčík, Compeľ, Dulovič, Oravec - Kubus, Žemba, Tropp, Kšenzakovič - Maník, Sluka.

(riso)

Kendice - Štrba 1:0 (1:0)

Hostia pricestovali až bez štyroch hráčov základnej zostavy, a to výrazne poznačilo ich herný prejav v tomto stretnutí. Zápas to príliš pohľadný pre oko diváka nebol, lebo hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska. Brankári mali prácu iba po rohových kopoch a štandartných situáciách. Domáci sa snažili presadiť nakopávanými loptami do pokutového územia súpera, ale ten bez väčších ťažkostí odolával. Naopak, Podtatranci pohrozili v prvom polčase 3-4 strelami, ale ani jedna z nich si nenašla cestu do domácej siete. V 35. minúte hostia trestuhodne otvorili obranu a rýchlonohý Beliš po brejku zakončil svoju individuálnu akciu z polovičky ihriska gólom, keď obrana Štrby nezareagovala. Po obrátke mali väčšie šance na zmenu skóre hostia, ale Garaj v 60. minúte v tutovke z piatich metrov nepochodil. V 78. minúte mal ďalšiu vyloženú gólovú príležitosť hosťujúci Macko, ale jeho hlavičku vyškriabal domáci brankár do bezpečia. Ten istý hráč neuspel ani o päť minút neskôr. Vzápätí mohli domáci rozhodnúť, ale Sasák udržal svoje mužstvo v hre. Štrbania bojovali až do konca, ale remízu, ktorú by si určite zaslúžili, sa im už vydolovať nepodarilo.

Gól: 35. Beliš. Pred 150 divákmi rozhodoval Volčko, ŽK: Dirda, P. Čuha - Hurajt, Lajčák, Ľ. Levocký. ŠTRBA: Sasák - Ľ. Levocký, Pamula, Ma. Macko, Milan - Lajčák, Garaj (68. Hončar), Hurajt, Giblák (59. Gemza) - Tvaružek (76. Jurčo), Badzik.