Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Štítnik K.T. uzatvára vedúce trio

Futbalisti Štítnika K.T., ktorým päťzápasovú víťaznú sériu prerušili pred týždňom Veľké Kapušany, sa v poslednom jesennom kole podarilo pred domácim

publikom zdolať extreťoligistu z Turne, čím poskočili na tretiu priečku.

KUNOVÁ TEPLICA. Domáci si dlho nedokázali vytvoriť vážnejšiu šancu na skórovanie, a preto sa diváci vedúceho gólu dočkali takmer až po polhodine hry. Po priamom kope Miloša Galla gólman hostí Poľa vyrazil loptu do brvna. Odrazenú loptu dokázal Varga ešte poslať pred nabiehajúceho Čižmára, ktorý následne pohotovou strelou z blízka otvoril skóre. Vedenie mohol poistiť tesne pred polčasovým hvizdom opäť Čižmár, ale po ďalšej štandardke Mil. Galla hlavou z päťky mieril tesne vedľa hosťujúcej brány.

Poistka až v závere

Po prestávke sa domáci snažili čo najskôr streliť druhý gól, ale ten padol až v záverečnej štvrťhodine. Po rýchlej akcii Feckov center našiel v šestnástke nekrytého Mil. Galla, ktorý po strele z uhla poslal loptu do vinkla Balázsovej svätyne. Ten musel v úvode druhej časti hry nahradil zraneného gólmana hostí Poľu. Extreťoligisti počas celého stretnutia vážnejšie domáceho brankára Rodáka neohrozili a skóre sa už nezmenilo.

Po malom derby spokojnosť

"Stretnutie bolo vlastne malým derby, pretože súper nie je zďaleka a jeho kvality či už z prípravných alebo pohárových zápasov poznáme. I keď cieľ zvíťaziť sme splnili, mal som tak trochu obavy, lebo hráči hostí takmer na všetkých postoch hrávali vyššiu súťaž a majú bohaté skúsenosti. Napriek tomu, že šancí bolo pomenej, sme mali hru pod kontrolou a bolo iba otázkou času, kedy padne gól. Škoda, že Čižmár v závere polčasu vynechal tutovku, keď mohol vedenie poistiť a rozhodnúť prakticky zápas v náš prospech o niečo skôr. Samozrejme, bolo dôležité zodpovedne brániť a neinkasovať, čo sa taktiež podarilo. Výpadok Juhásza, ktorý maróduje po zranení, bol citeľný, ale ďalší hráči ho dokázali nahradiť a svoje posty si zastali všetci k spokojnosti. V sobotu nás v predohrávke jarného kola čaká ťažký súper z Buzice, ale verím, že zodpovedný výkon potvrdíme a stretnutie dovedieme do víťazného konca," uviedol tréner TJ Baník Štítnik K.T. Ján Fatľa.

KAROL CSOBÁDI

FAKTY

n Štítnik K.T. - Turňa n/Bodvou 2:0 (1:0) G: Čižmár, Mil. Gallo, ŽK: Zdechovan, Konček, Mil. Gallo, Mészner - Poľa, Derjan, R: Uhlár, D: 200, Štítnik K.T.: Rodák - Zdechovan, Varga, Bábeľa, Konček, Čižmár, Fecko, Greško, Mar. Gallo, Mil. Gallo, Mészner, striedali Vrškovi, D. Fatľa, M. Leng