Potešil skôr zisk bodov ako hra

Sportnet|6. nov 2008 o 00:00

V značne pozmenenej zostave nastúpila košická Lokomotíva do súboja o tretiu priečku so Spišským Podhradím, keď pre zranenia chýbali viacerí hráči.

Železničiarom chýbali v stredovej formácii zranení Lipnický s Ivanon, v obrane Gazda a pre karty stál aj Kakaščík.

KOŠICE. Neúčasť spomínaných hráčov v základe bolo na ihrisku cítiť, keď viazla súhra a viaceré akcie boli skôr dielom náhody, ako peknej kombinácie. Podhradčania, ktorí pricestovali v pozícii tretieho celku v prvom polčase trocha zaistali za očakávaním, ale v druhom ukázali, že ich postavenie v tabuľke nie je náhodné.

Stálo ich viac úsilia

Veľa futbalovej krásy domáci neukázali a zrejme si mysleli, že súper, ktorý im v ostatných troch dueloch nedal ani gól sa porazí sám. V útoku toho veľa neukázali hoci sa snažili do ofenzívy zapájať aj obrancovia. Aj preto mali hostia viac priestoru v otvorenej obrane, ktorý však nedokázali využiť. Podhradčania, pri lepšej a presnejšej koncovke mohli streliť gól a uchmatnúť Lokomotíve aspoň bod, lebo za výkon v druhom polčase by si remízu zaslúžili. O trojbodovom zisku rozhodol presným volejom obranca Grünvaldský, ktorý dosiahol premiérový gól v tejto sezóne. Po stretnutí bol domáci kormidelník spokojný a priznal, že ani na chvíľu nepochyboval o víťazstve. Hráčov to stálo oveľa viac síl ako si predstavovali, lebo súper nechcel predať svoju kožu veľmi lacno. "Po prehre v Stropkove som sa snažil hráčov počas týždňa prebudiť a naladiť na víťaznú nôtu, lebo teraz nás čakajú tri stretnutia doma. Dve ešte v tomto roku a tretie na budúci. Dôležité bolo sa dať dohromady po psychickej stránke, lebo pre zranenia chýbali Lipnický, Ivan a so sebazaprením nastúpil Jurek. Nič iné ako víťazstvo som si nepripúštal, hoci sme vedeli, že Spišské Podhradie v tomto súboji nemá čo stratiťV hre sa vyskytlo niekoľko nedostatkov, ale tie sme dokázali nahradiť bojovnosťou a udržať jednogólový náskok. Súper v druhom polčase sa dostal na dostrel aj preto, že obrana sa snažila podporovať stredovú formáciu a Borza s Chalúpkom sa často tlačili dopredu. Sú aj také stretnutia a stále sa nevyhráva troj či štvorgólovým rozdielom," povedal na margo stretnutia tréner Lokomotívy Jozef Knapík. Lokomotíva sa po tesnom víťazstve opäť vrátila na tretiu priečku za dvojicu Moldava- Bardejov, na ktorú stráca 13 a 10 bodov.