Podhradčania dohrávali deviati

Sportnet|7. nov 2008 o 00:00

V Harichovciach videli diváci osem gólov, desať žltých kariet a boli svedkami dvoch vylúčení. Za kratší koniec v každej štatistike ťahali hostia z

Krásnohorského Podhradia.

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Piatoligisti spod hradu Krásna Hôrka, ktorí sa postupne z dolnej časti tabuľky prepracovali na horné poschodia, mali v Harichovciach blízko k bodovému zápisu a domácim cestu k víťazstvu neuľahčili.

Dvakrát viedli

Už v úvode sa hostia ujali vedenia, keď Šomšák odrazenú loptu dopravil do siete. Domáci vyrovnali skóre z nariadeného pokutového kopu, ale hostia opäť zásluhou Šomšáka šli do vedenia. Po chybe v obrannej činnosti sa domácim po druhýkrát podarilo jednogólové manko zmazať a v závere polčasu gólom do šatne otočili stav vo svoj prospech. "Po penalte, ktorú arbiter nariadil za údajnú ruku, sme prevzali iniciatívu a vytvorili si viac streleckých príležitostí, ktoré však útočníci dotiahli do gólového efektu iba raz. Mrzí hlavne inkasovaný gól v závere, ktorý vlastne domácich postavil na nohy," konštatoval tréner FK Krh. Podhradie Zoltán Breuer.

Dvojnásobné vylúčenie

Po prestávke domáci po dorážke skórovali a odskočili na rozdiel dvoch gólov. Hostia ešte dosiahli kontaktný gól po strele striedajúceho Breuera a záver mohli zdramatizovať. Šomšák však nedokázal loptu dotlačiť z blízka do siete a o chvíľu sa Barnova strela obtrela o tyč domácej brány. V poslednej minúte domáci piatym gólom pečatili víťazstvo. "V závere sme už dohrávali deviati, keď nám arbiter v priebehu niekoľkých minút vylúčil po druhej žltej karte dvoch hráčov. Tie udelil za kritiku, ktorá však miestami bola opodstatnená. Súper podľa môjho názoru patril do kategórie slabších a bol zdolateľný. Ak nie víťazstvo, tak aspoň remízu sme si za predvedený výkon zaslúžili," dodal na margo druhej časti hry Z. Breuer.

FAKTY

Harichovce - Krh. Podhradie 5:3 (3:2) G: Slivoš 2, D. Hrušovský (z 11 m), Ambrózy, Hudaček - Šomšák 2, Breuer, ŽK: Ľ. Hrušovský, Staroň - Piater 2, Breuer 2, Barna, Kún, Lázar, ČK: Piater, Breuer (obaja Krh. Podhradie), Krh. Podhradie: Zakhar - Jurini, Harhovský, Kún, Barna, Piater, Erdöfalvi, Búlik, Lázar, Šomšák, Šándor, striedali Breuer, Pavlík.