Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

ŠTK vylúčila Ml. Brzotín zo súťaže

Kazom posledného jesenného kola v II. triede bola inzultácia hlavného rozhodcu hráčom Ml. Brzotín. Najviac sa strelecky darilo Slavošovciam, ktoré

nastrieľali Bohúňovu takmer poltucet gólov. Dvanásťzápasovú víťaznú šnúru Drnavy prerušila Nižná Slaná.

ROŽŇAVA. Šlágrom kola bolo bezpochyby stretnutie medzi Drnavou a Nižnou Slanou. Domáci doposiaľ ešte neprehrali, ale tentoraz museli kvitovať kvality súpera. Hostia sa ujali vedenia po penalte Drábikom, ale domácim sa podarilo v krátkom čase vyrovnať skóre Mázikom. Po prestávke však v priebehu štvrťhodiny inkasovali trikrát a hostia sa tak mohli radovať z víťazstva. Skóre mohol ešte korigovať F. Kovács, ale nepremenil ani nariadený pokutový kop.

Tesné víťazstvá

Čoltovo po nerozhodnom polčase, keď muselo doťahovať jednogólové manko dokázalo otočiť skóre vo svoj prospech a vytvorilo si dvojgólové vedenie. Hostia z Hrhova dvadsať minút pred záverom dosiahli kontaktný gól, ale zápas už nedokázali zdramatizovať. Kovstaváci odchádzali do šatní s jednogólovým náskokom, ktorý po prestávke ešte poistili dvoma gólmi. Joviciam sa podobne ako Hrhovu podarili znížiť na rozdiel gólu, ale naviac sa už nezmohli.

Nováčikovská daň

Posledné Bohúňovo už trinásť kôl platí nováčikovskú daň a nemá na konte ani bod. V zápase proti Slavošovciam inkasovalo takmer poltucet, keď pri druhom góle hostí asistoval vlastencom aj A. Mázik.

Predposledná Kružná vybojovala tretie víťazstvo v duely s Rakovnicou. Domáci už viedli rozdielom triedy, ale hostí ešte do polčasu vrátil do hry Lörinc s Čapóm, ktorí dvakrát skórovali. Po zmene strán však domáci prejavili väčšiu túžbu po víťazstve, odpovedali dvoma gólmi a zaslúžene bodovali naplno.

Domáci hrali vonku

Aktuálny líder z Honiec opäť upravuje hraciu plochu a preto odohral stretnutie na pôde súpera v Rož. Bystrom. Polčasové vedenie stanovil Hajdu, ale po prestávke sa domácim - hosťom podarilo už v úvodnej minúte stav vyrovnať. Futbalisti Honiec však nezaváhali, dvakrát skórovali a zotrvajú na čele pelotónu z dvojgólovým náskokom pred Nižnou Slanou.

Po druhej inzultácii vylúčenie

Na posledné jesenné kolo cestovali futbalisti Ml. Brzotín do Kečova. Už v piatej minúte otvoril skóre po ďalekonosnej strele O. Vavrek, čím sa ujali aktívnejší hostia vedenia. Po polhodine sa domácim, ktorým citeľne chýbal kanonier Zoller podarilo vyrovnať stav T. Lörincom, ktorý obstrelil hosťujúceho gólmana. Po prestávke prevzali iniciatívu domáci a šli do vedenia R. Lörincom. Hostia reklamovali postavenie mimo hry a postupne znervózneli. V 60. min. došlo pri súboji k zraneniu hráča hostí A. Samka, ktorého rozhodca nechal ošetriť. Ten ho následne inzultoval a rozhodca stretnutie ukončil. ŠTK na podnet disciplinárky mužstvo Ml. Brzotín vylúčilo zo súťaže pre porušenie čl. 15 odst. 8 Rozpisu súťaže, v ktorom sa hovorí "Mužstvo je po dvojnásobnej inzultácii automaticky vylúčené zo súťaže a preradené do nižšej.". Futbalisti Ml. Brzotín už rozhodcu v tejto sezóne inzultovali v stretnutí na Kovstave. Zhodou náhod bol aj v prvom prípade poškodeným arbitrom J. Palacko.

FAKTY

n Výsledkový servis 13. kola: Drnava - Nižná Slaná 1:4 (1:1) G: Mázik - Drábik 2 (1 z 11 m), R. Hajči, Karas, ŽK: bez, R. Ször, DZ: Šmelko, D: 150, Čoltovo - Hrhov 3:2 (1:1) G: G. Káras, G. Molnár, Cs. Jonás - Červený, T. Šimko, ŽK: 0 - Viszlay, Kardoš, R: Lucza, DZ: Nagy, D: 80, Kovstav - Jovice 4:3 (2:1) G: K. Chomjak 2, Motyka, Adamec - Grecmacher 2, Rigó, ŽK: Adamec - Grecmacher, R: Macko, DZ: Gašpár, D: 40, Bohúňovo - Slavošovce 0:5 (0:1) G: Skurka, A. Mázik (vlastný), Valentík (z 11 m), Sklenár, I. Karalo, ŽK bez, R: K. Chomjak, DZ: Šalamon. D: 100, Kružná - Rakovnica 5:2 (3:2) G: R. Polyák 2, J. Szöllös 2, E. Fabián - Lörincz, Čapó, ŽK: Drenko - Rabas, Kudela, J. Fabián, R: Jonás, DZ: Danko, D: 40, Honce - Rož. Bystré (v Rož. Bystrom) 3:1 (1:0) G: Strelka st., Hajdu, Ján Gallo - Ra. Šimko, ŽK: Strelka st., V. Gallo, Mil. Gallo - Valent, Urban, Leng, R: Repaský, DZ: Hadar, D: 150, Kečovo - Ml. Brzotín 2:1 (1:1) G: T. Lörinc, R. Lörinc - O. Vavrek 3:0 kont., R: Palacko, DZ: Heveši, D: 60

n Poradie najlepších strelcov: 17 gólov - Ladislav Lörinc (Rakovnica), 16 gólov Roman Lörinc (Kečovo), 14 gólov Jaroslav Strelka ml. (Honce), 13 gólov - Gabriel Zoller (Kečovo), 12 gólov - František Čapó (Rakovnica), 11 gólov - Jaroslav Strelka st. (Honce)