Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Prvé tri celky nezakopli

Stropkovčania nevyzreli na nováčikaV predohrávanom 16. kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa lepšie darilo hostiteľom, ktorí vyhrali päť

Stropkovčania nevyzreli na nováčika

V predohrávanom 16. kole najvyššej regionálnej futbalovej súťaže sa lepšie darilo hostiteľom, ktorí vyhrali päť z ôsmich stretnutí. Podľa predpokladov nezakopli prvé tri celky tabuľky, keď druhý Bardejov hral na trávniku posledného a druhú prehru za sebou si nepripustil. Doma sa darilo aj železničiarom, ktorí si schuti zastrieľali v súboji so Svidníkom. Líder cestoval do Sabinova, ktorého hráči sa snažili mu oplatiť prehru z prvého kola, a hoci viedli tesný náskok neudržali. Moldava neprehrala už štrnásty zápas v rade a so šesťbodovým náskokom zimuje na čele treťoligového peletónu. Druhý nováčik súťaže - N. Hrušov podobne ako v prvom aj druhom stretnutí vyhral nad Stropkovom, ktorý sa opäť posunul na predposlednú priečku. V posledných kolách sa prebudili hráči Barce a získali sedem bodov a razom sa dostali do stredu tabuľky. Cenné body zaknihovali aj pivovarníci z Veľkého Šariša a udržali si mierny odstup od dvojice Topoľany a Stropkov.

N. Hrušov - Stropkov 2:1 (1:1)

NIŽNÝ HRUŠOV. V poslednom tohtoročnom zápase sa hral rýchly útočný futbal. Prvú gólovú šancu mali hostia, ale Potoma z 11 metrov prestrelil bránu. V 33. min. mali domáci výhodu priameho kopu, ktorú využil domáci Ďurian a strelil úvodný gól stretnutia. Hostia o minútu nato vyrovnali, keď Potoma prehlavičkoval domáceho brankára. V 44. min. kopal opäť domáci Ďurian priamy kop po faule na Tkáča, ale jeho strela skončila tesne nad bránou. Na začiatku druhého polčasu domáci zatlačili hostí na vlastnú polovicu, no gólové príležitosti Mamaja, Tkáča a Lukáča ostali nevyužité. Domáci aj naďalej útočili, no ich akcie končili na dobrej organizovanej obrane hostí na čele so stopérom Veselým. Svoj deň mal domáci Ďurian, keď v 85. min. rozhodol zápas opäť z priameho kopu.

Góly: 33. Ďurian, 85. Ďurian - 34. Potoma. ŽK: Mikloš, Mamaj, Polák, Horňák - Potoma, Fečko. Diváci: 300. Rozhodoval: Kozák. N. HRUŠOV: Klamár - Duda, Ďurian, Mikloš, Lukáč, Mamaj M. (89. Svetlík), Palko (86. Mamaj Š.), Gombta (88. Babjak), Polák, Horňák, Tkáč. STROPKOV: Bujdoš - Medvec, Zápotocký, Potoma (70. Panko), Parilák (60. Porkolab), Gonos, Moriak, Krochta, Ličko, Fečko, Veselý.

P. GOGA

* * *

Šaca-Brekov - Bardejov 0:2 (0:1)

ŠACA. Domáci nastúpili na posledný domáci zápas v tomto kalendárnom roku značne v pozliepanej zostave. Chýbalo viacero hráčov zo základnej jedenástky. Napriek tomu proti vyspelému mužstvu Bardejova podali veľmi zdatný výkon. Do polčasu mali hostia viacero príležitostí, ale len jedna ostala využitá. Gól strelil po pekom páse v 13. min. legionár Čiech Josef Brocký. Druhý polčas bol identický s prvým. Hostia mali niekoľko šancí na strelenie gólu, ale koncovka nebola ich silnou stránkou. Veľkou prekážkou bol pre hosťujúcich hráčov výborne chytajúci domáci brankár Šimon Smetanka, ktorý zneškodnil niekoľko tutoviek bardejovských hráčov. V samom závere zápasu, keď sa už zdalo, že na výsledku sa nič nezmení a Bardejov odíde zo Šace s chudobným výsledkom 0:1, hostia udreli v poslednej minúte druhým gólom, ktorý strelil kapitán Juraj Kuhajdík.

Góly: 13. Brocký, 90. Kuhajdík. ŽK: Domanič - Pisárik. Rozhodoval: Kotrády. Diváci: 100. ŠACA-BREKOV: Smetanka - Bajzecer, Uhliarik, Sabol, Tačár - Dzureň, Frajkor, Feč, Piga - Domanič, Šproch. BARDEJOV: Molčan - Javorský, Kostelník, Adamišin (87. Bučko), Carafec - Kendra, Brocký, Kundra (74. Kozák), Bellák (59. Petráš) - Pisárik, Kuhajdík.

M. REŠTEI

* * *

Lok. Košice - Svidník 5:1 (1:0)

KOŠICE. Z úvodného tlaku Lokomotíva veľa nevyťažila a odmenou za ich snahu im bola až pekná strela Borzu v 10. min. Do dobrej pozície dostal prihrávku v 20. min. Miščeník, no loptu netrafil ideálne a tá letela vysoko ponad brvno. Ani Kurinčákova hlavička si svoj cieľ nenašla. Rovnako tak aj Kakaščíkova. Až Kurinčák Hvozdu poriadne vystrašil, ale ten loptu spod brvna vytlačil na roh. Po jeho rozohratí v 26. min. sa však už Chalupka tešil, keď hlavou otvoril skóre zápasu. Hostia sa na súperovu polovicu dostávali sporadicky a náhodne a celý čas boli stiahnutí do hlbokej defenzívy. No, po prestávke nečakane udreli. Z prvej priamej strely striedajúci Kurilec vyrovnal. V 55. min. sa na dostrel preštrikoval Zajac, ale koncovka mu nevyšla. V 68. min. sa železničiari znovu radovali. Kurinčák dotlačil do siete Hvozdom vyrazenú strelu Kakaščíka. Tomu napokon vyšla až hlavička z takmer nemožného uhla. To, však ešte nebol koniec. Zajac najprv nádherným volejom v páde zakončil Gedeonov únik a center a tesne pred záverečným hvizdom rozhodcu dokonal dielo skazy na Svidníčanoch, keď zavŕšil ich debakel.

Góly: 76. a 89. Zajac, 26. Chalupka, 68. Kurinčák, 74. Kakaščík - 48. Kurilec. Bez kariet. Rozhaodca: Hepka. Divákov: 200.

LOKOMOTÍVA: Repovský - Hriško (83. Bodnár), Chalupka, Borza, Grünvaldský - Fejerčák (62. Gedeon), Chmelo (80. Fečko), Mišenčík, Kakaščík - Kurinčák, Zajac.

SVIDNÍK: Hvozda - Mulík, Kočiš, Horochonič, Fečanin (70. Kurilec) - Palenčár, Jusko, Harakaľ, Bochin - Bellák, Soušek.

R. RONDZIK

* * *

Sabinov - Moldava 1:2 (1:0)

SABINOV. Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán. Domáci hrali zo zabezpečenej obrany, hostia viac kombinovali, ale do vážnejšej šance sa nedostali. Až v 21. min. mohlo byť 0:1, keď po rohovom kope hosťujúci Hritz hlavičkoval vedľa domácej brány. O osem minút domáci po kombinačnej akcii mohli dať gól, ale centrovanú loptu na Jána Dlugoša hosťujúci brankár Novák s prehľadom kryl. Domáci sa viac osmeľovali, ohrozovali bránku Nováka, ale bez vážnejšieho zakončenia. Až v 45. min. domáci Ižarik prekvapil hosťujúceho brankára a z 30 metrov ho ukážkovo prehodil. Gól do šante vyburcoval skôr hostí. Druhý polčas začali lepšie, keď v 50. min. gólom Majného vyrovnali na 1:1. O tri minúty už bolo 1:2, keď Majoroš premenil pokutový kop po faule domáceho brankára Eliáša na Jurka. Domáci sa po góle pustili do hostí, ale nemali športové šťastie. Ižarik mohol v 58. min. vyrovnať, ale zo 6 metrov prestrelil bránku. V 65. min. Majoroš z 20 metrov pekne vystrelil, ale gólu zabránil domáci brankár Eliáš efektným zákrokom. To už domáci hrali ofenzívne, chceli vyrovnať skóre, ale hostia umným bránením a brejkmi stále ohrozovali bránku domácich. Aj napriek veľkej snahe už nedošlo k zvratu v zápase.

Góly: 45. Ižarik - 50. Majný, 53. Majoroš (z 11 m). ŽK: Dlugoš - Majný, Seman, Hritz. Rozhodca: Alexa. Divákov: 350. SABINOV: Eliáš - Ižarik (67. Štofanik). Bystroň, Demko, Kontroš, Martaus, Lupták, Andraščík, Ján Dlugoš, Sochovič (75. D. Dlugoš), Futej. MOLDAVA: Novák - Jurčo, Urban, Kováč, Majný, V. Andraščík, Maďarik (Z. Balogh), Seman (89. P. Balog), Majoroš, Hritz (63. Dupkala), Jurko.

P. PLAVČAN

* * *

Veľký Šariš - Sobrance 1:0 (1:0)

VEĽKÝ ŠARIŠ. Kandidáti na zostup neukázali nijaký oslnivý výkon a v nervóznom zápase nepôsobil najlepším dojmom ani rozhodca, ktorý riešil mnoho situácií sporne a nadmieru si pomáhal žltými kartami, z ktorých niektoré vôbec nemuseli byť. Domáci mali prvú šancu v 7. minúte, ale robustný Macák, ktorý je pôvodne obrancom, no nastúpil na hrote útoku, ju nedokázal zužitkovať. Hostia sa k bránke domácich priblížili až v 14. minúte, no strela Murgača letela mimo. Nezáživný futbal prerušila až 33. minúta, v ktorej po prvej peknej útočnej kombinácii domácich Macák hlavičkoval nad. V 35. minúte prenikol po ďalšej podobnej kombinácii do 16-tky hostí hrajúci tréner domácich Vasiľ, za dres ho stiahol Komár a z nariadeného pokutového kopu prízemnou strelou Lacko bez problémov získal domácim vedenie. Domáci ešte pohrozili do prestávky strelami Vasiľa (nad) a Macáka, no brankár hostí Polomský ju vyrazil. Po zemne strán v 58. minúte Lacko bombou z trestného kopu trafil brvno. Domáci mali ešte ďalšie dve príležitosti bratmi Belišovcami v 67. a v 72. minúte. Hostia až v 78. minúte, keď už hrali oslabení vážne pohrozili Praščákom. Po tom, čo rozhodca vylúčil domáceho Marchevského mal šancu aj hosťujúci Smoľák.

Gól: 36. Lacko. ŽK: Marchevský, Máthe, Lukáč, Macák, Pribiš - Gutič, Smoľák, Klamo, Praščák, Komár, Murgač, Pavlina. ČK: 80. Marchevský - 68. Murgač. Rozhodca: Ivanov. Divákov: 100. V. ŠARIŠ: Lukáč - Máthe, Pribiš, M. Beliš, Juraško - P. Beliš (89. Hricov), Marchevský, Lacko, Vasiľ - Macák(82. Halčák), Bandžuch. SOBRANCE: Polomský - Rejta (79. Surmaj), Gutič, Pavlina, Roško - Komár, Simčík, Klamo (84. Trelo), Praščák - Murgač, Smoľák.

J. JURČIŠIN

* * *

Giraltovce - V. Tatry 0:0

GIRALTOVCE. Futbalisti oboch mužstiev predviedli dobrý futbal, ktorému chýbali len góly. Hra bola dramatická až do úplného konca. Už v 5. min. domáci Blaško nevyťažil skvelú prihrávku Čabalu a na druhej strane v 9. min. Renner zblízka prestrelil. Domáci boli útočnejší a v 24. min. P. Partila tesne minul. V 38. min. nastal vzruch, keď domáci Dubecký bol faulovaný v pokutovom území, ale píšťala rozhodcu Čitáka ostala nemá. V druhom polčase Giraltovčania ešte zvýšili tlak a boli lepším mužstvom, avšak v koncovke nemali dosť kľudu a šťastia. V 47. min. Hajovský vyrazil strelu Uhrína a v 58. min. skvelo zlikvidoval hlavičku Dubeckého. V 60. min. sa nedal Štefánik prekvapiť Rennerovi. Potom prišli veľké šance Slovana, keď v 64. min. prudká Vojtova lopta trafila len Fabuľu a potom v rozpätí piatich minút bežal dvakrát sám na Hajovského, no ten ho v oboch prípadoch vychytal. Hostia mohli skórovať v 71. min., ale Kakaščík z čistej pozície prestrelil. Domácim nebolo súdené vyhrať, keď v nadstavenom čase Vojtovu hlavičku vykopával z bránkovej čiary Buc a následnú opakovanú delovku Vargu zázračne vyrazil Hajovský. Bola to prvá bodová strata na domácej pôde, ale tentoraz s veľmi dobrým súperom.

ŽK: Čabala, Hudák - Fabuľa. Rozhodca: Čiták. Diváci: 200. GIRALTOVCE: Štefánik - Hudák, Varga, Dubecký, Harčár, Vojta, P. Partila, Čabala (73. Kočiš), Mižák (79. Mitaľ), Uhrín, Blaško. V. TATRY: Hajovský - Šimšaj, Fabuľa, Cehula, Šefc (67. Porochnavý), Malinovský (70. Verešpej), Buc, Regitko, Kakaščík - Renner (60. M. Palguta), Zorský.

M. DEUTSCH

* * *

Barca - Sp. Podhradie 2:0 (1:0)

BARCA. Úvod vyšiel domácim nad očakávania. Už v 4. min. poslal loptu do siete Giba, keď využil perfektné uvoľnenie Voroňákom cez stred obrany. Pástor, Giba i Voroňák mohli zvýšiť náskok Barce, ale stále im k tomu niečo chýbalo. Najmä Gibovej hlavičke do brvna, naozaj iba centimetre. Hostia sa však rýchlo otriasli , hru vyrovnali a tá dostala patričný spád. Vaško a Biscák sa pokúsili ohroziť Kováčovu bránu, ale ich prudké pokusy tesne minuli žrde. Dianie na ihrisku sa v rýchlom slede prelievalo z jednej na druhú stranu a držalo v napätí žiaľ opäť slabú návštevu. Ani po prestávke tempo neochablo, avšak v koncovke sa opäť zadarilo Barci. Krížny center Pástora pozdĺž celej brány našiel hlavu Durbáka a ten v páde prekonal Ďuricu. Spišské Podhradie v bojovnosti neustálo a prakticky v protiútoku mohol znížiť Vaško. Osobné súboje naberali na intenzite, no halvný arbitér Mišenčík držal liace poriadne v rukách a jeho píšťalka znela v správnych tóninách. Obrovskú šancu na zníženie zahodil Kaňúch, avšak netrafil prázdnu bránu. V závere Spišiaci vystupňovali nápor, no paradoxne úspešnejší mohol byť Pipta, no jeho hlavičku z bránkovej čiary odvrátil Vaško.

Góly: 4. Giba, 56. Durbák. ŽK: 0 - Mišenčík, Papcún, Glevický. Diváci: 80. Rozhodoval: Mišenčík. BARCA: Kováč - Hudák, Markovič, Kollár, Čižmár - Pástor, A. Brunovský (86. Pipta), R. Brunovský, Durbák - Voroňák (43. Duplinský), Giba. SP. PODHRADIE: Ďurica - Soták, Mišenčík (69. Hritz), Papcú, Babej - Vaško, Biscák, Komara, Závacký (61. Maliňák) - Kaňúch (80. Gonda), Glevický.

R. RONDZÍK

* * *

Topoľany - Krásna 3:2 (0:1)

Topoľany. V I.polčase na ihrisku dominovala viditeľne futbalovejšia Krásna n/H. V 3.minúte Bálint vyskúšal Komendovu pozornosť. O šesť minút rýchlonohý Hanzuš prefrčal cez polovicu ihriska, nestačil mu ani Kútny, pred bránou našiel Matiu, ktorý si hľadal priestor na streľbu, no napokon vypálil ponad bránu.

Zjavne lepší hosťujúci celok sa dočkal gólovej radosti v 19.min., Korfanta po vyšachovaní domácej obrany strelou po zemi rozvlnil sieť - 0:1. Aj v ďalších minútach mali hostia šance, ale skóre sa nezmenilo. Po obrátke však predsa len udrelo. Chitava centrom uvoľnil Matiu, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal- 0:2. Snažili sa aj Zemplínčania, lenže Petro, Csomos a Kandala neboli úspešní. V úvode II.dejstva mohli zmeniť stav hostia od Košíc, ibaže Matia sa "dloubákom" nepresadil a Chitava tiež nebol presný. Na druhej strane zmárnili možnosti Geroč a Csomos. V 78.min. Kopka bez akejkoľvek prípravy znížil - 1:2. O tri minúty nebojácny Kandala nastrelil brvno, Kopka však dorážku využil a vyrovnal na 2:2. Pať minút pred koncom Krásna n/H. zahrala rukou a skúsený Petro penaltu premenil - 3:2.Tým pečatil stav dramatického duelu.

Góly: 78. a 81.Kopka, 85.Petro (z 11 m) - 19.Korfanta, 49.Matia, pred 200 divákmi rozhodoval Svat, ŽK: Rebej - Matia, Kaššai, TOPOĽANY: Komenda - Petro, Kopka, Firda, Sobek - Smolák (63.Surmin), Rebej (75.Čornej), Kútny (46.Marjov), Csomos - Geroč, Kandala, KRÁSNA: Tkáč - Kaššai, Eštočin, Hanzuš, Balint - Korfanta, Surgent, Harda, Beregsási - Chitava (72.Golenya), Matia.

10 GÓLOV: Horňák (N. Hrušov)

8 GÓLOV: Zajac (Lokomotíva), Kaňuch (Sp. Podhradie)

7 GÓLOV: Uhrín (Giraltovce), Kurinčák(Lokomotíva), Andraščík (Moldava)

6 GÓLOV: Pokrivčák (Sp. Podhradie), Buc (V. Tatry)

5 GÓLOV: Kuhajdík (Bardejov), Kakaščík (V. Tatry)

4 GÓLY: Gedeon (Lokomotíva), Dupkala (Moldava), Matia (KE-Krásna), Gombita (N. Hrušov), J. Dlugoš, Martaus (obaja Sabinov), Vachaľ, Fečko (obaja Stropkov), Kandala, Smoľák (obaja Topoľany), Vyravec, Cendker (obaja Svidník)

3 GÓLY: Pastor, Giba, Durbák (všetci KE- Barca), M. Bellák, Bučko (všetci Bardejov), Digoň (Giraltovce), Lesniak (KE - Barca), Človečko (KE-Krásna), Chmelo, Kakaščík (obaja Lokomotíva), Urban, Majoroš G.(obaja Moldava), M. Mamaj (N. Hrušov), Komara, Murgáč, Smoľák (obaja Sobrance), Papcún (Sp. Podhradie), Petro (Topoľany), Kubánka (V. Šariš), Fabuľa (V. Tatry)

2 GÓLY: Vagaš (KE - Barca), Kundra, Kendra, Brodský (všetci Bardejov), E. Partila, P. Partila (obaja Giraltovce), Bálint, L. Surgent, Korfanta (všetci KE - Krásna), Borza, Jurek, Mišenčík (všetci Lokomotíva), Z. Balog (Moldava), Palko, Ďurian (obaja N. Hrušov), Lupták, Murgáč, Komár (všetci Sabinov), Fedorina, Simčík, Gutič (všetci Sobrance), Glevický, Haničák (obaja Sp. Podhradie),R. Potoma (Stropkov), Seman, Vasiliak, Jusko, Bellák (všetci Svidník), Otu, Tačár, Domanič (všetci Šaca-Brekov), Kopka, Marjov, Bodnár, Geroč (všetci Topoľany), Ma. Palguta, Renner (obaja V. Tatry), Bandžuch (V. Šariš)

1 GÓL: Duplinský, Voroňák, Brunovský, Markovič (všetci KE - Barca), Adamišin, Carasec, Hanuščák, Petráš, (všetci Bardejov), Čabala, Vojta, Varga, Blaško, Puhák, Mižák (všetci Giraltovce), Harda, Mičák, Chitava, Turčík, Beregsási, Kičura (všetci KE - Krásna), Chalupka, Grünvaldský, Kováč, Molnár, Gazda (všetci Lokomotíva), Majný, Drogba, Březina, Šrobár, Hritz, Kováč (všetci Moldava), V. Lukáč, L. Lukáč, Peržeľ, (všetci N. Hrušov), Ižárik, Majný, Seman, Do. Dlugoš, Štofaník, Futej, Demko, Bystroň S. Vaňo, Kubánka (všetci Sabinov), Rejta, Praščák, Komár, (všetci Sobrance), Maliňák (Sp. Podhradie), Fiľarský, Paňko, Reiter, Krochta, Medvec (všetci Stropkov), Kurilec, Kaleja, Ľ. Horochonič, Soušek (všetci Svidník), Grac, Dzureň (všetci Šaca-Brekov), Varga, Kútny, Čomoš, Rebej, Sobek (všetci Topoľany), Máthe, Bugoš, P. Beliš, Jaco, Pribiš, Marchevský, Jendruš, Lacko (všetci V. Šariš), Verešpej, M. Porochnavý, Mi. Palguta (všetci V. Tatry).

Vlastné góly: Gutič (Sobrance), Študenc (Šaca-Brekov), Firda (Topoľany).