Kravany zimujú na čele, Lučivná na chvoste

Sportnet|10. nov 2008 o 00:00

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.skPOPRAD. Najvyššia okresná futbalová súťaž PFZ pokračovala včera zápasmi 16. kola.I. TRIEDASp. Belá -

RICHARD HUDEČEK, richard.hudecekkorzar.sk

POPRAD. Najvyššia okresná futbalová súťaž PFZ pokračovala včera zápasmi 16. kola.

I. TRIEDA

Sp. Belá - Žakovce 5:1 (2:1)

Od úvodu sa šance striedali na oboch stranách. Ako prví sa k slovu dostali domáci, keď v 21. minúte otvorili skóre. Odpoveď hostí však prišla už o päť minút, keď po faule na Kopčáka vyrovnal z bieleho bodu K. Jankura. Do kabín však predsa len išli spokojnejší Beľania, keď v 38. minúte taktiež z jedenástky rozvlnil sieť Podolinský. Po obrátke začali domáci náporom a keď poistili svoj náskok, kontrolovali hru. Hostia sa mohli vrátiť do zápasu po šanciach Heutschyho, ale ten neznížil ani z troch sľubných pozícií. Naopak, v závere hostitelia ešte prikrášlili svoje zaslúžené víťazstvo ďalšími dvoma presnými zásahmi.

Góly: Podolinský 3 (1 z 11 m), Maliňák, Klokoč - K. Jankura (z 11 m). Pred 150 divákmi rozhodoval Skladan, ŽK: Podolinský (Sp. Belá).

V. Slavkov - Mlynčeky 7:1 (2:0)

Domáci boli od začiatku jasne lepším mužstvom a preto bolo jasné, že to bude len otázka výšky skóre. V úvodnej dvadsaťminútovke síce spálili hostitelia štyri gólové príležitosti, ale napriek tomu išli do kabín s dvojgólovým náskokom. Hostia boli úplne odovzdaným súperom a po obrátke už duel akoby iba dohrávali. Domáci si schuti zahrali i zastrieľali a svojich divákov potešili siedmimi presnými zásahmi. Až v závere sa dočkali aj Mlynčeky, keď čestným gólom uzavreli skóre jednoznačného duelu.

Góly: Szücs 4, M. Stankovič, Z. Stankovič, Gaj - Česelka. Pred 100 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Barabas (V. Slavkov).

V. Lomnica - Batizovce 4:4 (3:1)

Celý prvý polčas udávali tón stretnutia domáci a už v 4. minúte išli do vedenia. Aj keď sa Batizovčanom podarilo v 29. minúte vyrovnať, Lomničanmi to neotriaslo a v 35. a 37. minúte odskočili svojmu súperovi do kabín na dvojgólový rozdiel. Po zmene strán však hostitelia nepochopiteľne poľavili. Hostí posadili na koňa obrovskými chybami v obrane, po ktorých dovolili hosťujúcemu L. Štrbkovi zaznamenať čistý hetrik a otočiť skóre na 3:4. Po vylúčení hosťujúceho Varholíka bola hra v 88. minúte na desať minút prerušená. V dohrávanom závere potom domáci po enormnom tlaku v poslednej minúte vyrovnali z pokutového kopu.

Góly: Bojňanský a Tribula (1 z 11 m) po 2 - L. Štrbka 3, Šalata. Pred 150 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: Jankura, Beller - P. Štrbka, Benko, Hudák, ČK: Varholík (Batizovce).

Vikartovce - Stráže 2:0 (1:0)

Bližšie informácie sa nám od hlavného rozhodcu získať nepodarilo. Rozhodoval Kočiš.

Jánovce - Hranovnica 1:2 (0:1)

Od začiatku boli hostia lepším a futbalovejším mužstvom. Umnou hrou sa dostávali do nebezpečných brejkov a v 18. minúte po jednom z nich ich Palguta dostal do vedenia. Až ku koncu polčasu sa prebrali aj domáci a niekoľkokrát pohrozili, najmä Richvalský bol blízko vyrovnania, ale z piatich metrov napálil loptu iba do brankára. Druhý polčas začal veľkým náporom Jánoviec a v 60. minúte sa im zásluhou Gajdoša podarilo vyrovnať. Aj keď v závere mali domáci viac z hry, v 76. minúte nešťastným vlastným gólom po odkope Marcela Brunovského inkasovali a nezaslúžene prehrali. Ešte predtým v 70. minúte pri ich šanci po rohovom kope poskakovala lopta po bránkovej čiare, ale nikto ju za ňu nedoklepol.

Góly: Gajdoš - Palguta, Marcel Brunovský (vlastný). Pred 100 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: Marek Brunovský, Danišovský - Petruľa, Olejár.

Sp. Štvrtok - T. Lomnica 2:0 (1:0)

Na Spiši na seba narazili dve technické mužstvá, ale napriek tomu sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, no prvú veľkú šancu v 19. minúte nevyužili. Naopak, v 28. minúte vysunuli domáci Neuwirtha a ten strelou k žrdi otvoril skóre. Lomničania potom prevzali iniciatívu, ale málo strieľali. V 43. minúte opečiatkovali žrď domácej bránky. Aj druhý polčas začali hostia lepšie. V 59. minúte však vyšiel Spišiakom ďalší rýchly brejk, po ktorom Kukura zvýšil na 2:0. Tatranci sa snažili až do konca, ale kontaktný gól nedali. Naopak, v závere ešte mohol zvýšiť vedenie domácich Neuwirth, ale dvakrát neuspel.

Góly: Neuwirth, Kukura. Pred 80 divákmi rozhodoval Gandžala, ŽK: Javorský, Kukura - Kester, Leštianský.

Sp. St. Ves - Lučivná 0:1 (0:0)

Oba celky nastúpili do zápasu so zámerom bodovať a bolo to vidieť od úvodných minút. Po nie príliš záživnej úvodnej polhodine mohli ísť do vedenia domáci v 32. a 38. minúte, ale gól nedali. Aj po zmene strán to bol obojstranne bojovný zápas. Oba kolektívy prejavovali enormné úsilie a bodový zisk v závere jesennej časti súťaže. O všetkom sa rozhodlo v 69. minúte, keď hosťujúci Michalík zabezpečil Lučivnej plný bodový zisk. Húževnatý prístup hostí slávil úspech, aj keď Zamagurčania bojovali až do konca a remíza by bola spravodlivejším vyjadrením síl na hracej ploche.

Gól: Michalík. Pred 70 divákmi rozhodoval Spielmann, ŽK: Jankura - Kečka, Meleky.

Kravany - Vernár 1:2 (1:1)

Favorit mal od začiatku územnú prevahu a už v 8. minúte ju zúročil, keď Gajan obohral dvoch hosťujúcich obrancov a Lešundák rozvlnil sieť. Po štvrťhodine odcentroval Šimonovič, ale Michlík hlavou tesne minul. Hostia pohrozili v 18. minúte Šifrom, ktorý však po rohovom kope tiež nemieril presne. Všetky ďalšie strelecké pokusy domácich smerovali vedľa. V 30. minúte trafil Dragoš žrď. Hostia po druhom protiútoku v zápase strelou z 25 metrov pod brvno nečakane vyrovnali. Aj v druhom polčase to bola hra mačky s myšou a neustále dobíjanie hosťujúcej brány. Vernár však vyťažil z minima maximum a išiel do vedenia. Kravanci si vypili kalich horkosti až do dna, keď ešte štyrikrát nastrelili žrď a nezaslúžene prehrali.

Góly: Lešundák - Černák, Kunoš. Pred 120 divákmi rozhodoval Zacher, ŽK: Michlík, Jarabák, Kovalčík - Šifra, Alexa, Černák.