Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Topoľany získali dôležité body

V predohrávanom jarnom kole III.futbalovej ligy Východ Topoľany zo spodku tabuľky dosiahli cenné víťazstvo nad Krásnou (3:2). TOPOĽANY. Gólový

TOPOĽANY. Gólový klinec do rakvy hostí zatĺkol všestranný Bartolomej Petro.

Vydreté víťazstvo

Šesť minút pred koncom rozhodol o topolianskom víťazstve skúsený 30-ročný dlhoročný hráč druholigového vranovského mužstva - obranca Bartolomej Petro. "Sú to fantastické pocity, pretože je to ťažko vydreté víťazstvo. Veď ešte pätnásť minút pred koncom sme prehrávali 0:2," súkal zo seba pre Korzár slová po zápase skúsený bek. Ani za tejto situácie neklesal na duchu a veril vo výsledkový obrat, čo sa mu vyplatilo.

Dokonalý obrat

"Súper hral veľmi dobre. Nám sa však v II.polčase podarilo znížiť na 1:2 po druhopolčasovom tlaku a vtedy som začal veriť v minimálne remízu," odkryl svoje myšlienkové pochody. Topoľany dokonca aj vyrovnali. Pravda je však aj taká, že necelú štvrťhodinu pred koncom stále prehrávali (1:2). Šesť minút pred koncom Zemplínčania práve po Petrovej premenenej penalte stanovili na konečných 3:2. "Základ úspechu spočíval v tom, že som kopanie penalty až tak nevnímal a počas príchodu k bielemu bodu som si povedal, že to určite premením. Som rád, že mi to vyšlo," vyznal sa.

Nevydarená jeseň

"Jesenná časť nám nevyšla, sme v horšej časti tabuľky. Ambície vedenia klubu siahali k umiestneniu v lepšej časti pelotónu," prezradil predsezónne ambície. Preto B.Petra mrzia hlavne zbabrané domáce duely proti Barci (0:2) a Šaci-Brekovu (3:3). "Nevyužili sme vyložené šance," dodal. Aj preto Topoľany nevyhrali v deviatich zápasoch za sebou. Navyše, vonku takmer vôbec nebodovali. "Vplývali na nás neúspešné domáce výsledky. Ak by boli lepšie, možno aj vonku by sme naplno zabodovali," uzavrel najlepší hráč topolianskeho mužstva v jesennej časti.