Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Na prvom mieste bude zimovať Kluknava

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY SPIŠ. Predohrávka prvého jarného kola dala definitívnu bodku za jesennou časťou súťažného ročníka 2008/2009.

JOZEF PETRUŠKA, MATEJ A LUKÁŠ KOTRADY

SPIŠ. Predohrávka prvého jarného kola dala definitívnu bodku za jesennou časťou súťažného ročníka 2008/2009. Jesenným majstrom sa stala Kluknava aj napriek druhej prehre v súťaži v Olcnave. Poriadna tlačenica je na konci tabuľky, kde to bude na jar veľmi zaujímavé.

Sp. Hrušov - Letanovce 3:2 (1:0)

Dobrý futbal na koniec sezóny. Hostia od začiatku hrali vyrovnanú partiu a boli to oni, ktorí mali prvú veľkú šancu. Domáce mužstvo podržal brankár Tatarko. V 27. min. vyšla Hrušovčanom výborná rýchla akcia stredom ihriska a Halula povedľa vybiehajúceho Jochmana šikovne zakončil - 1:0. Po zmene strán v 50. min. sa lopta dostala ku kapitánovi domácich Slamenému a ten delovkou zvýšil na 2:0. Ani za tohto stavu sa Letanovčania nevzdávali, prestriedali a všetko vrhli do útoku. Hostia mali vo svojich radoch narodeninového oslávenca Gavaliera, ktorý v 72. min. znížil na rozdiel gólu a hrá dostala ešte väčší spád. V 88. min. však striedajúci Hockicko gólom na 3:1 priniesol pokoj a rozvahu na domáce kopačky. Už v nadstavenom čase oslávenec Gavalier len korigoval výsledok, keď hneď po rozohraní rozhodca Minďáš kvalitný zápas ukončil. SP. HRUŠOV: Tatarko - B. Kunzo, Butvin, Švač - Kunzo, M. Filip, Repaský, Mudry, Slamený - Halula, Š. Filip, striedali: Hrobák, Hockicko. LETANOVCE: Jochman - B. Kubičár, I. Kubičár, Engeľ - Pecha, Longa, Žoldák, Slamený, Šefčík - Gavalier, Klembara.

Hnilčík - Odorín 1:4 (1:1)

Domáci sa ujali vedenia gólom Džerengu a zdalo sa, že doma sa rozlúčia s jeseňou dobrým výsledkom. Do polčasu z pokutového kopu M. Majko vyrovnal. V druhom polčase prišiel gólový uragán hostí - únik Zekuciu 2:1 pre Odorín, po rohovom kope Boroš 3:1 a znova Zekucia po vyšachovaní obrany na konečných 4:1. Najväčší podiel na víťazstve Odorína má však brankár Maľak, ktorý podal fantastický životný výkon. Pred 100 divákmi rozhodoval Rusnák. HNILČÍK: nehlásili. ODORÍN: Maľak - M. Majko, Baluch, Ľ. Majko - Kavulič, Krajňák, Boroš, Kacvinský, Maďar - Zekucia, Čuj, striedal: Mikolaj.

Markušovce - Chrasť n/H 2:0 (0:0)

Nemastný - neslaný futbal, hráči po diskotékach nevyspatí. O čom je futbal v dopoludňajších hodinách bez divákov?? SOFZ by sa mal zamyslieť, či mužstvo v jesennej časti môže hrať šesť zápasov so začiatkom o 10:30, keď poznáme prísptup mladých hráčov k futbalovým zápasom. Domáci sa v 47. minúte ujali vedenia gólom Dunku, v 78. minúte Antony zvýšil na 2:0. Rozhodca Šofranko, skoro bez divákov. Markušovce: Duľa - Kozák, Hozza, Olekšák, Steiner, Stoličný, Jarab, Holub, Antony,Dunka, Hodnický, striedali: Andraši, Jánošík, Kalafut. CHRASŤ n/H: M. Šefčík - P. Šefčík, Ľ. Jančár, L. Jančár, Celec, Šefčík, Sopkovič, Gonda, Vojtila, Dirda, Tokarčík, striedal: Bady.

Bystrany - Poráč 5:2 (3:0)

Od začiatku mali domáci územnú prevahu a v 20. min. unikol obrane Ján Suchý - 1:0. V 40. minúte autor prvého gólu nezištne prihral Brajerčíkovi a bolo 2:0. Po ideálne prihrávke Chlebovca na polčasových 3:0 upravil opäť Ján Suchý. Do druhého polčasu nastúpili domáci ospalo, čo využil Líška - 3:1. V 50. min. prišiel poriadny budíček, keď za hostí skóroval nestarnúci starosta Volčko - 3:2. Bystrianci však drámu nepripustili Peter Mikula - 4:2 a v 80. min. po úniku pečatil víťazstvo Patrik Mikula. Pred 80 divákmi rozhodoval Šoltés. BYSTRANY: Pavol - Forgač, Šefčík, J. Pavol - Jochman, Chlebovec, Klešč, Brajerčík, Mikula - Ján Suchý, Jozef Suchý, striedali: Mikula, Gonda. PORÁČ: Hrebenár - Gabriš, Kandráč, Volčko - Širila, Šaula, Macala, Šmelko, Dunka - Liška, Kukič, striedali: Hardoň.

Gelnica - Iliašovce 1:1 (1:1)

Vo vyrovnanom stretnutí sa ako prví ujali vedenia hostia, ale ešte do polčasu stihli Gelničania Tomaškom vyrovnať. Po zmene strán už stovka divákov gól nevidela a tak sa Iliašovčania postarali o menšiu senzáciu kola. Pred 100 divákmi rozhodoval Jasečko. GELNICA: Pavlovič - Tomaško, Hamrák, Drajna - Wolf, Hudák, Demčák, Petko, Kisel - Vantruba, Kropko, striedal: Beluško. ILIAŠOVCE: nehlásili.

Olcnava - Kluknava 2:1 (1:0)

Zo začiatku to bolo vyrovnané stretnutie, no postupne réžiu prevzali domáci hráči. Ako sa premieňajú šance ukázal v 40. min. obrovský talent futbalu v Olcnave, ale aj na Spiši, mladučký Pollák - 1:0, keď strelou spoza šestnástky prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Po zmene strán v 53. min. obrovská príležitosť hostí a výborný zákrok domáceho brankára. V 57. min. bol v šestnástke faulovaný Lesňák a po dlhých dohadoch penaltu premenil Pavlík. Na prekvapenie po góle prevzali iniciatívu hostia, ktorí sa vytúženého gólu dočkali až v tretej minúte nadstaveného času Kolčárom. Pred 150 divákmi rozhodoval Regec. OLCNAVA: Rusnák - Salaj, Pollák, Pavlík - Gardošík, D. Rusnák, Kaščák, M. Rusnák, Gonda - Lesňák, Pastucha, striedali: Kožár, Melega, P. Rusnák. KLUKNAVA: Kožár - Glova, Hoppej, Lisý - Hvizdoš, Nehyla, Kolčar, Hadry, Richnavský - Pribičko, Belej, striedal: Piok.

Mníšek n/H - Jamník 2:3 (0:0)

Pozorne čítajte. Do 70. min. bolo 0:0. Do 77 min. bolo 2:0 pre domácich po dvoch góloch Malíka. Ešte aj deväť minút pred koncom domáci viedli 2:1, keď za hostí skóroval v 81. min. M. Čuj. Následne si domáci strelili Köhlerom "vlastenca" - 2:2. A už v nadstavenom čase Jamníčania zásluhou vydarenej strely M. Farkašovského strhli vedenie na svoju stranu. Pred 100 divákmi rozhodoval Rusnák. MNÍŠEK n/H: Gajdoš - O. Plachetka, Opremčák, Štrompf - Rešovský, Gajdoš, F. Plachetka, Malik, Köhler - Imrich, Kluknavský. JAMNÍK: Ruman - Grzyb, Čuj, Pavlík - Kavulič, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, M. Farkašovský, Kočiš - Koňak, S. Čuj, striedali: Kuchár, P. Farkašovský.