Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Svit i Kežmarok vyhrali

ĽUBICI ZÁVER JESENNEJ ČASTI NEVYŠIELIV. liga - severKežmarok - Fintice 2:0 (1:0)V poslednom jesennom stretnutí chcel domáci tím odčiniť stratu

ĽUBICI ZÁVER JESENNEJ ČASTI NEVYŠIEL

IV. liga - sever

Kežmarok - Fintice 2:0 (1:0)

V poslednom jesennom stretnutí chcel domáci tím odčiniť stratu bodov spred týždňa, čomu od úvodu podriadil aj ofenzívnu taktiku. Vďaka nej si vytvoril už v prvej štvrťhodine vyložené príležitosti po štandartných situáciách, ktoré však Kubičko hlavou zakončil nepresne. V 18. minúte mal gól na kopačke Bača, no vo finálnej fáze sa taktiež nepresadil. V 22. minúte sa Kežmarčanom predsa len podarilo streliť zaslúžený vedúci gól, keď Rams vybojoval loptu pre Precáka, ktorý ju následne posunul Bednárovi a ten prehodil bezmocného gólmana hostí. Po tomto okamihu domáci útočný tlak vystupňovali ešte viac, no z neustálej prevahy sa im do prestávky svoj náskok nepodarilo zvýrazniť. Po zmene strán Kežmarčania naďalej diktovali tempo hry a aj po prestriedaní, kedy svoju hru navyše ešte viac spresnili, si vytvárali jednu šancu za druhou. Za zmienku stojí najmä prudká strela R. Nováka, ktorá si cestu do brány nenašla a tutovka Podolského, ktorá taktiež neskončila gólom. V 72. minúte sa však už hostiteľom podarilo zvýšiť svoje vedenie, keď po ideálnej spätnej prihrávke od Šupalu prestrelil klbko hráčov v pokutovom území Šavel. Po tomto okamihu v záverečnej štvrťhodine domáci svoje cenné víťazstvo už len kontrolovali a odovzdaného súpera na vlastnú polovicu vôbec nepustili. Vzhľadom na priebeh zápasu je prehra pre súpera zo Šariša veľmi prijateľná.

Góly: 22. Bednár, 70. Šavel. Pred 300 divákmi rozhodoval Pekár, ŽK: Precák - J. Heger. KEŽMAROK: Tokarčík - Kubičko, Šupala, Rams, Andráš - M. Novák (55. Podolský), Šavel, Precák (80. Vida), Gáborčík (65. R. Novák) - Bača, Bednár.

(mdc)

Kľušov - Svit 1:3 (1:1)

Okrem dlhodobo zraneného Fridmana chýbala hosťom aj stabilná trojica Hudač, Pekarčík a Budzák, no napriek tomu podali Sviťania na ihrisku súpera kvalitný výkon. Domáci nastúpili povzbudení cenným víťazstvom spred týždňa zvonku a to chceli potvrdiť aj pred svojimi divákmi. Za chladného počasia sa hralo na dobre upravenej hracej ploche. Podtatranci sa snažili o kombinačnú hru, ale proti hostiteľom sa ťažko presadzovali. Naopak, v 25. minúte po dlhom výkope domáceho brankára sa k lopte dostal Guliga a dostal svoje mužstvo do vedenia. Už o minútu pohrozili hráči Kľušova znova a len málo chýbalo, aby poistili svoj náskok. Svitom to však neotriaslo a už v 31. minúte našiel Krišanda presnou prihrávkou Handzuša a ten s prehľadom vyrovnal. Do konca polčasu potom hostia tlačili a hoci šance mali oba tímy, skóre sa už do prestávky nezmenilo. Po obrátke hrali s vetrom v chrbte Sviťania a od začiatku boli iniciatívnejší. V 53. minúte však ušiel jeden z domácich hráčov, pred ktorým zachránil hostí od pohromy ich brankár Marušák. V 67. minúte sa Svitu podarilo dostať do vedenia, keď po rohovom kope Turcsányiho sa do vzduchu zavesil Tropp a hlavou rozvlnil sieť. Potom mali šance Jambor i Turcsányi, ale ešte nerozhodli. Domáci chceli vyrovnať, ale to sa im nepodarilo. Naopak, v poslednej minúte po dlhom výkope Marušáka unikol striedajúci Diabelko a tretím gólom spečatil zaslúžené víťazstvo favorita.

Góly: 25. Guliga - 31. Handzuš, 67. Tropp, 90. Diabelko. Pred 250 divákmi rozhodoval Hudák, ŽK: Sališ - Jarkuliš, Rataj. SVIT: Marušák - Kostolník, Rataj (55. Diabelko), Polakovič, Jarkuliš - Krišanda, Jambor, Turcsányi, Jina - Handzuš (88. Ferjanček), Tropp.

(riso)

Bystré - Ľubica 3:0 (1:0)

Po remíze v uplynulom kole zo susedského derby v Kežmarku chceli Ľubičania ukončiť jesennú časť súťaže bodovým ziskom aj v Bystrom. Od začiatku sa ale hralo prevažne medzi šestnástkami a futbal to bol veľmi nezáživný. Podtatranci navyše nastúpili v značne oklieštenej zostave kvôli veľkej maródke. Po opatrnej štvrťhodine sa po dlhom pase a chybe hostí dostal k lopte domáci Štefko a svoj samostatný únik zakončil vedúcim presným zásahom. Hra bola až príliš často kúskovaná hlavným rozhodcom a viac sa rečnilo ako hralo. Aj preto bolo šancí ako šafranu a do prestávky sa už nič mimoriadneho neudialo. Za zmienku stojí iba chyba hosťujúceho brankára, po ktorej v 35. minúte vykopával loptu z bránkovej čiary L. Kaprál. Úvod do druhého polčasu mali lepší hostia a v 47. minúte po trestnom kope J. Sovu vyrazil domáci gólman loptu len pred seba, ale Kurta z ôsmich metrov prestrelil. O tri minúty neskôr po spornom momente mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý Nagy premenil. V 70. minúte prehrávali Ľubičania už rozdielom triedy, keď po chybe v strede obrany skóroval Tirč. Až v záverečnej štvrťhodine sa k slovu dostali aj hostia, no kontaktný gól nezaznamenali. V 75. minúte uvoľnil Kurta J. Sovu, ale ten neuspel. O päť minút neskôr rovnako nepochodil M. Kaprál a hoci sa hostia snažili skorigovať nepriaznivý stav až do konca, na ich prehre to už nič nezmenilo.

Góly: 15. Štefko, 50. Nagy (z 11 m), 70. Tirč. Pred 150 divákmi rozhodoval Vasilenko, ŽK: Tirč - Vojtánek, J. Sova. ĽUBICA: Kriššák - Oravec, Sklenár, J. Sova, Vojtánek - Lach, L. Kaprál, M. Kaprál, K. Zavacký - M. Sova (70. Kovalčík), Kurta.