Na zimný spánok sa ukladajú ako prví Helcmanovčania

Sportnet|11. nov 2008 o 00:00

Strelecké hody v Harichovciach IV.LIGARudňany V. Kapušany 2:1 (0:1)Predohrávka v Rudňanoch priniesla zaujímavý futbal. Domáci nastúpili z

Strelecké hody v Harichovciach

IV.LIGA

Rudňany V. Kapušany 2:1 (0:1)

Predohrávka v Rudňanoch priniesla zaujímavý futbal. Domáci nastúpili z jednoznačným cieľom bodovať a konečne s a dostať z posledného miesta v tabuľke a nadviazať na posledný úspešný výsledok z miniúlého týždňa.Domáci hráči od prvej minúty hrali nátlakovo a v priebehu prvého polčasu si vypracovali niekoľko sľubných možností, snáď najväčšiu spálil Sabanoš, ktorý hlavou nastrelil brvno hosťujúcej brány. Keď sa zdalo ,že sa prvý polčas skončí bez gólov, hostia sa dostali prvý krát poriadne k domácej bráne a z prvej strely na bránu bol gól vo Frankovej bráne.Druhý polčas začal náporom domácich ,no boli to hostia, ktorí mali veľkú možnosť, no Franko vytiahol znova jeden zo svojich zákrokov. Od tejto chvíle mali hostia problém dostať sa zo svojej polovice a tlak priniesol gól Farkašovského z priameho kopu po faule na Neuvirtha. Gól ešte viac povzbudil domácich a tí nesmiernou bojovnosťou dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu po góle Klembaru z priameho kopu. Oba góly domácich boli hodné kandidovať o Gól mesiaca. Domáci si víťaztvo plne zaslúžili, lebo ukázali veľkú túžbu po víťazstve a bojovali aj za nepriaznivého stavu. Záver zápasu priniesol dramatický futbal ,no oduševnene hrajúci domáci už umnou taktickou hrou zápas doviedli do víťazného konca. Menovať jednotlivcov je ťažké pochvalu si zaslúžia všetci hráči. RUDŇANY: Franko Stašík, Čuj, Neuvirth Farkašovský, Pamula, Klembara, Slanina, Polkabla Sabanoš, Horváth.

P. Fischer

Žakarovce - Turňa 4:0 (3:0)

V. Opátske - Krompachy 3:0 (2:0)

Na ihrisku nebolo badať, že hrá prvé mužstvo s jedenástym celkom tabuľky. Hostia boli v poli vyrovnaným súperom a vypracovali si aj gólové príležitostí. Tradičné chyby však znamenali, že stretnutie skončilo ich vysokou prehrou. V prvom polčase sa domáci dvakrát dostali pred bránu a bolo 2:0. Krompašania dreli a boli lepším mužstvom, ale ich bezzubosť v šestnástke domácich sa podpísala pod prehru. Hlavne v druhom polčase mali Krompšania prevahu, ale futbal sa hrá na góly. Nasleduje zimná prestávka a čas na premýšľanie nad jeseňou a príprava na jarnú časť. KROMPACHY: Vojtek Kuriško, Ľ. Ontko, Tomašov Richnavský, Mišura, I. Košč, Glova, Šmida Kukura, Biľ, striedal: D. Richnavský.

P. HORVÁTH

Moldava B - Veľký Folkmar 5:0 (1:0)

V prvom polčase dokázali hostia aj napriek inkasovanému gólu držať krok s domácimi. Lenže po zmene strán prišiel gólový uragán Moldavy, na ktorý hostia nedokázali odpovedať. V. FOLKMAR: Šebestyen - Sasák, R. Ďorď, Hrobko - M. Ďorď, Andrejco, Hamrák, Hudák, Kaľavský - Toth, Lapšanský.

I. GREGA

V.LIGA

Sp. Vlachy - Hrabušice 2:1 (2:0)

Rozlúčka Vlašanov s futbalovým rokom 2008 mala víťaznú podobu. Už v 7. minúte Gonda trafil loptu do ľavej žrde, od ktorej sa odrazila do siete brankára Guru a domáci viedli 1:0. V 23. min. Priehoda a opäť minút neskôr kanonier hostí Popadič z priamych kopov mierili nad bránku Frenčuhu. Podobne presnú mušku nemal ani Gardošík z priameho kopu v 34. min.. Úspešný nebol ani strelecký pokus Piklu v 37. min.. Štyri minúty pred prestávkou priamy kop z ľavej strany zahrával Gardošík a krížna strela z jeho pravačky trafila ľavý kút hrabušickej brány 2:0.

Po zmene strán odštartovali domáci festival zahodených príležitostí. S chuťou hrajúci dorastenec Pikla po centri Fabíniho prestrelil a potom v 54. min. po sóle trafil len náruč gólmana hostí. Zmenu skóre nepriniesla ani oku lahodiaca akcia Vlašanov po osi Fabíni, Gonda, Biroščák v 56. minúte. O dve minúty prihrávku Piklu nezúžitkoval Gonda, ktorý následne z ďalšej šance neuspel v snahe prelobovať brankára Guru. A do tretice zase Gonda v 63. min. obišiel všetko čo mu stálo v ceste, len nie gólmana Hrabušíc. Tlak domácich pokračoval, no ani hlavička Šefčíka v 71. min. ho nepretavila do výraznejšieho skóre. Na opačnej strane v 76. min. lopta z hlavy PRiehodu opečiatkovala žrď domácej brány. Štyri minúty pred koncom došlo na hracej ploche k nechutnej vzájomnej strkanici, ktorá vyústila vylúčením domáceho Fabíniho a Priehodu z Hrabušíc. V 90. min. stanovil definitívnu podobu konečného výsledku Oravec. SP. VLACHY: Ferenčuha Novák, Dunka, Jež, Šefčík Tomajko, Biroščák, Fabíni, Pikla Gardošík, Gonda (90. Bendík). HRABUŠICE: Gura Michalák, Hanzely, Babik, Bajtoš (63. Tkáč) Chripko (46. Kukura), Oravec, PRiehoda, Dičák Popadič, Melničuk.

D. GIRBA

Jaklovce Lok. Košice B 3:4 (1:2)

Prakovce - Nálepkovo 4:0 (1:0)

Helcmanovce G. Hôrka 4:1 (2:1)

Informácie z tohto stretnutie prinesieme v zajtrajšom vydaní Spišského KORZÁRA.

Teplička Kr. Podhradie 3:2(0:0)

V predohrávanom stretnutí privítala Teplička na domácom ihrisku Krásnohorské Podrhradie na ktoré po prvom kole nemala najlepšie spomienky. Úvod opäť vyšiel lepšie hosťom a už v 2.min zápasu sa mohli radovať z gólu, keď Šándor krásnou strelou z hranice šestnástky poriadne natiahol Gorbára . Domáci si po tejto šanci začali dávať väčší pozor na súperove rýchle kontry. Prvýkrát sa dostali k slovu v 28. min, keď Biacovský presným prenesením hry na ľavú stranu našiel voľného Hasaja, ktorému pred zakončením prudkú strelu v poslednej chvíli tečoval Barna. Hralo sa vo veľkom nasadení a diváci videli množstvo pekných kombinačných akcií, jednú z nich v 34. min zakončoval Lapoš , ale jeho strela išla tesne okolo pravej žrde. V 37.min zahrával Biacovský P. rohový kop a Marcinčák trafil hlavou , len žrď Juriniho brány . Hneď po zmene strán sa do čistej gólovej šance dostal Lesnický, ale bránu minul . Domáce mužstvo pritlačilo súpera na jeho polovici , ale hostia čakali na vhodný brejk, ktorý im ukážkovo vyšiel v 52.min a Erdöfalvi otvoril skóre zápasu 0: 1 . Neubehla ani ďalšia štrťhodina zápasu a po rýchlom zahratí rohového kopu z prvej Šomšák zvyšoval už na hrozivých 0:2 . Domáci ostali poriadne zaskočení vývojom zápasu, avšak o necelé 3.min vrátil mužstvo do hry exportnou strelou Hamrák 1:2 , keď mu ukážkovo nahrával Uhrinovský. Hostia pod tlakom začali robiť chyby a po faule v pokutovom území na Biacovského P. si loptu na 11m bod postavil Dolnačko 2:2 . Do konca zápasu ostávalo ešte niečo cez 10. min a už málokto veril , že Tepličke sa podarí dokonalý zvrat . Do vedenia ju mohol dostať Lesnický , ale v záklone hlavou zakončoval ponad bránu. V prvej minúte nadstaveného času vypukol veľký aplau , lebo Marcinčák strelil víťazný gól , ktorým zabezpečil domácim ťažko vybojované víťazstvo . Najlepším hráčom zápasu bol domáci brankár Gorbár, bez ktorého vynikajúcich zákrokov by Teplička ťažko dokázala zvrátiť takýto zápas . Jedinou chybičkou tohto najlepšieho domáceho už jarného zápasu bola neúčasť druhého asistenta rozhodcu .

TEPLIČKA : Gorbár, Baldovský M., Uhrinovský, Laško, Biacovský P., Hamrák L., Dolnačko M., Biacovský Š., Marcinčák, Lesnický, Hasaj.

M. KOŇAK

Koš. Nová Ves - Smižany 2:1(1:1)

Harichovce - Margecany 5:0(4:0)

V predohrávanom 14.kole, k nám opäť zavítalo mužstvo z hornej polovice tabuľky ,

a "nesklamalo", výrazne zaostalo za očakávaním. Domáci od začiatku nasadili vysoké tempo, kým hostia pôsobili zakríknuto a po ihrisku sa len hľadali . Po niekoľkých útočných náznakoch, domáci priložili prvú gólovú lopatu do "margecanskej lokomotívy". V 12.min Ambrózy vysunul Staroňa , ktorý potiahol loptu k brankovej čiary, z hranice 16 ky zacentroval, brankár Graban vyrobil svoju prvú hrúbku a ľavý obranca Jakubovič otvoril skóre 1:0 .Hostia rozohrali, ale tak mizerne, že lopta sa dostala k Slivošovi , ktorý napriahol z dobrých 25 m a prízemnou strelou k ľavej žrdi zvýšil na 2:0 .V 24min. sa osmelili aj hostia a Papcún propagačnou strelou z 30 m pozdravil domáceho brankára V 26min. zahrával Dano Hrušovský priamy kop, loptu smerujúcu k ľavej žrdi Slivoš lišiacky prekročil, brankár hosti ostal zmrazený, hoci bolo 14 stupňov, a bolo 3:0 . V 27 min. Staroň z ľavej strany centroval a Ambrózy tesne minul. V 40 min. Urbanova strela z diaľky vystrašila Grabana v bránke hostí .42 min. uzavrela gólový účet prvého polčasu, keď Dano Hrušovský z priameho kopu "angličákom" do pravého vinkla zvýšil na 4:0 . Druhý polčas začali domáci opäť aktívne .Na bránu hosti sa valili lavínovite útoky, 47.min šanca Ľuda Hrušovského,o minútu strelu Staroňa brankár s námahou vyrazil a v 49 min. po Urbanovom centri pred Slivošom hasil Graban horúcu situáciu . Domáca záloha vedená Ambrózym dominovala , veľký zápas hral Bohuš Hudaček, neúnavne pendlujúci hore-dole, odviedol veľa tzv.špinavej roboty .

Staroň so Slivošom nedali neistej obrane hostí dýchať. O veľkej prevahe domácich svedčia aj šance obrancov Jakuboviča a Ľuda Hrušovského , ktorí si veselo podnikali výlety za obranu hostí. V 63 min. sa konečne prejavili aj útočníci hostí , keď po rohovom kope Suslov hlavičkoval vedľa V 66 min. sa pekne uvoľnil Kaščák a jeho falšovanú strelu brankár vyrazil na roh , o minútu zahrávali priamy kop Sokolským hostia a nepríjemnú situáciu pred domácou bránou vyriešil všadebol Hudaček .V 68 min domáci parádnou akciou vyšachovali obranu hostí a Slivošovo zakončenie brankár reflexívne vyrazil . Domáci držali hru vo vysokom tempe , útočil aj stopér Ľ.Hrušovský , záloha výborne režirovala hru .V 76.min sa do svojej jedinej gólovky dostali hostia no Keruľovú delovku z 10 metrov k žrdi Karchňák bravúrne vyrazil .

V 86min. zahrali domáci roh nakrátko a Ambrózy z bránkovej čiary prudkým centrom na prvú žrď nachytal Grabana na hruškách a ten si loptu zrazil do brány 5:0 . Domáci vyhrali zaslúžene, predčili súpera po všetkých stránkach, bolo zjavné, že margecanskej lokomotíve došla para a výborní diváci pripravili svojím hráčom "standing ovation". Harichovce: Karchňák-Hric,Jakubovič,Hudáček Bohuš,Suchý,Urban,Hrušovský Dano,Ambrózy,Staroň,Hrušovský Ľudo,Slivoš, striedali Kaščák,Varga. Margecany: Graban -Jakubišin, Petrov, Keruľ, Čarnoky, Puškaš, Fulajtar, Suslov, Papcún, Sokolský, Ľorko, striedali: Pavúk, Očvar.