Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Plavnica inkasovala poltucet

Levoča - Uzovce 3:2 (1:1)Dramatické stretnutie začali lepšie domáci, ktorí sa v 10. minúte mohli dostať do vedenia, keď po dlhom aute Miňďaša sa

Levoča - Uzovce 3:2 (1:1)

Dramatické stretnutie začali lepšie domáci, ktorí sa v 10. minúte mohli dostať do vedenia, keď po dlhom aute Miňďaša sa sám pred brankárom hostí ocitol Janík, no v koncovke sa nepresadil. V 18. minúte pohrozili Levočania znova, keď Vojtuš poslal ideálny center na Kubusa, no ten hlavou loptu minul. Hostia sa v týchto fázach hry nedokázali vymaniť z vlastnej ulity a v 22. minúte inkasovali prvý gól, keď po úniku Kramarčíka po ľavej strane a následnej spolupráci s M. Kašperom Vojtuš prudkou strelou spoza šestnástky rozvlnil sieť. Hostia však napriek inkasovanému gólu nerezignovali a po polhodine hry sa im podarilo vyrovnať, keď po štandartnej situácii jedného z hráčov Lipták slabú strelu vyrazil iba pred Daňka ml., ktorý dorazil loptu do prázdnej brány. Po zmene strán začali domáci útočným náporom, no proti umnej obrane súpera sa ťažko presadzovali. Až v 65. minúte sa podarilo Levočanom znova nakloniť misky váh na svoju stranu, keď po Draveckého centri do šestnástky sa lopta odrazila k M. Kašperovi, ktorý prekonal bezmocného gólmana hostí. Po tomto okamihu sa hostia zamerali viac-menej na rýchle brejky, ktorými chceli zaskočiť domácu defenzívu. To sa im podarilo v 75. minúte, keď ďalekonosnú strelu Marinicu gólman Lipták podcenil a tá skončila od žrde za jeho chrbtom. V 80. minúte sa mohli dosť nečakane dostať Uzovčania do vedenia, no po rýchlom úniku jedného z ich hráčov domáci gólman tentoraz svoje mužstvo podržal. V hektickom závere sa rozhodli domáci o ofenzívny vabank, čo sa im aj vyplatilo. V 84. minúte rýchlo rozohral Miňďaš loptu na Dunčka st., no jeho kľučku brankár hostí vystihol. V 90. minúte sa Levočania predsa len dočkali víťazného gólu, keď jeden z hosťujúcich hráčov zastavil na hranici pokutového územia nedovoleným zákrokom Miňďaša a z priameho kopu Vojtuš umiestnenou strelou popod brankára zabezpečil domácim tri cenné body.

Góly: 22. a 90. Vojtuš, 65. M. Kašper - 32. Daňko ml., 75. Marinica. Pred 300 divákmi rozhodoval Hegedüš, ŽK: Miňďaš, Michalík, Kramarčík - Vavrek, Kocúrek. LEVOČA: Lipták - Janík, Riš, Jakubec, Kubus - Miňďaš, Vojtuš, Michalík (80. Dunčko st.), Kramarčík - M. Kašper, P. Kašper (60. Dravecký).

(mdc)

Zborov - Plavnica 6:0 (2:0)

Hostia nastúpili v oklieštenej zostave, čo sa viditeľne prejavilo aj na ich predvedenom výkone. Zborovčania od začiatku zatlačili svojho súpera do defenzívy a vytvorili si viacero sľubných príležitostí. Už v 10. minúte sa mohli dostať do vedenia, keď strelu z priameho kopu vyrazil Pristač iba pred nabiehajúceho hráča, no ten nasmeroval loptu len do žrde. V 20. minúte po ďalšej štandartnej situácii boli domáci znova blízko gólu, no tentoraz jeden z ich hráčov mal v zakončení vychýlenú mušku. Plavničania sa k slovu dostali až v 25. minúte, keď po nakopnutej lopte Chovanca poslal Kušnír svoju strelu iba do rúk brankára. V 28. minúte sa však hostitelia dočkali vedúceho gólu, keď po krídle rýchlo unikol jeden z domácich hráčov a jeho center do šestnástky Pristač vyrazil iba pred Jančušeka, ktorý poslal loptu za chrbát hosťujúceho gólmana. V 40. minúte domáci viedli už dvojgólovým rozdielom, keď po strate lopty plavnických zadákov a rýchlej rozohrávke sa v koncovke presadil opäť Jančušek. Po zmene strán domáci vystupňovali tempo hry ešte viac a v 50. minúte viedli už rozdielom triedy, keď z pokutového kopu zavŕšil svoj hetrik Jančušek. Po tomto momente Plavničania pôsobili na ihrisku už odovzdaným dojmom a v 55. minúte inkasovali ďalší úder, keď po prihrávke jedného z hráčov sa presadil Hrišč. Po hodine hry pridali Zborovčania už piaty gól, keď sa technickou strelou presadil kanonier Jančušek. V 80. minúte mohol aspoň čestný úspech hostí zaznamenať Gedra, no zoči-voči domácemu brankárovi sa nedokázal presadiť. V 85. minúte sa podarilo hostiteľom ešte zvýrazniť ich víťazstvo na poltucet, keď sa umiestnenou strelou z priameho kopu presadil Džubin.

Góly: 28., 40., 50. a 60. Jančušek, 55. Hrišč, 85. Džubin. Pred 150 divákmi rozhodoval Tomeček, ŽK: Gutter - Sivuľka, Firta. PLAVNICA: Pristač - Vreselovič, Hricko, Firta, Sivuľka - Rindoš, Chovanec, Gedra, Varga - Štupák, Kušnír.

(mdc)

V. Ružbachy - Miklušovce 3:0 (1:0)

V stretnutí mužstiev zo spodných priečok tabuľky predviedli oba tímy od úvodu iba priemerný futbal s minimom príležitostí. Domácim napriek tomu vďaka enormnej bojovnosti počas celého zápasu a väčšej túžbe po víťazstve sa podarilo získať tri dôležité body a úspešne sa rozlúčiť s prvou polovicou súťaže. Po opatrnom začiatku sa Ružbašanom podarilo v 13. minúte dostať do vedenia, keď po ruke jedného z hráčov v pokutovom území nariadenú penaltu bezpečne premenil M. Diňa. Po tomto momente tempo hry upadlo a tá sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Až po zmene strán domáci zvýšili ofenzívnu aktivitu a pritlačili svojho súpera do obrany. V 55. minúte mohol zvýšiť ich vedenie po prudkej strele Minčík, no tá mierila len tesne nad bránu. V 60. minúte sa v sľubnej šanci ocitol Krull, no jeho pokus po odrazenej lopte brankár kryl. V 68. minúte vážnejšie pohrozili po rohovom kope aj hostia, no hlavička jedného z ich hráčov skončila iba v náručí Mašleja. V 72. minúte sa domácim predsa len podarilo poistiť svoje vedenie, keď Krullovu strelu brankár hostí vyrazil iba pred seba a následnú dorážku usmernil V. Diňa do odkrytej brány. Po tomto momente hostitelia hrali uvoľnene a kontrolovali vývoj zápasu, pričom v 84. minúte sa im podarilo svoje víťazstvo zveľadiť ešte na rozdiel triedy, keď centrovaná lopta Hanečáka skončila so šťastím za chrbtom prekvapeného gólmana hostí.

Góly: 13. M. Diňa (z 11 m), 72. V. Diňa, 84. Hanečák. Pred 200 divákmi rozhodoval Kunzo, ŽK: Krull, L. Pardus, Hanečák, M. Diňa - Prokop, Stachovec, Drožď. V. RUŽBACHY: Mašlej - Hanečák, L. Pardus, Minčík, Krull - Sakáč (69. Leščinský), Ščensný, M. Heban (70. Zima), E. Heban - M. Diňa (85. Horník), V. Diňa.

(mdc)

Pušovce - Štrba 1:1 (0:0)

Hostia pricestovali so zámerom pokúsiť sa rozlúčiť sa s jesennou časťou súťaže bodovým ziskom. V úvode sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Už v 5. minúte sa radovali hráči Štrby z vedúceho presného zásahu, ale regulárny gól im na ich počudovanie rozhodcovia neuznali. Podtatranci si vypracovali päť rohových kopov, ale domáci brankár svoje mužstvo podržal. Rovnako pozorný bol aj pri streleckých pokusoch Badzika a M. Levockého, ktoré zmenu skóre do prestávky nepriniesli. Ani po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Viac z hry mali naďalej hostia a prejavovali väčšiu túžbu po strelení gólu. V 74. minúte sa im to aj podarilo, keď po rohovom kope sa presnou hlavičkou presadil Marián Macko a zaslúžene dostal svoj tím do vedenia. Od tohto momentu mali domáci k dispozícii množstvo štandardných situácií, po ktorých sa snažili čo najskôr vyrovnať. Mohlo sa im to aj podariť tesne pred koncom riadneho hracieho času, ale brankár Sasák svojich spoluhráčov podržal. Hostitelia však stále búšili a v piatej minúte nadstaveného času sa im so šťastím predsa len podarilo zariadiť remízu. Štrba síce získala cenný bod, ale k víťazstvu jej chýbalo strašne málo.

Góly: 90.+ Suslo - 74. Ma. Macko. Pred 100 divákmi rozhodoval Tóth, ŽK: Otčenáš, Ma. Macko, M. Levocký (všetci Štrba). ŠTRBA: Sasák - Otčenáš, M. Levocký, Milan, Ma. Macko - Mi. Macko, Hurajt, Pamula, Polhod (81. Hončar) - Badzik, Ľ. Levocký (52. Giblák).

(riso)

Radatice - Poprad B 0:1 (0:0)

Nováčik začal proti favorizovanému súperovi bez rešpektu a v úvode bol veľmi aktívny. Už v 10. minúte mohol otvoriť skóre, keď po chybe Compeľa musel zachraňovať brankár Daniš. Postupne sa hra vyrovnávala a presťahovala sa do stredu ihriska. V 20. minúte sa do gólovej šance rútili Popradčania, ale postranný rozhodca odmával ofsajd a ich snahu zrušil. V 32. minúte sa prezentoval strelou z hranice šestnástky hosťujúci Sluka, avšak prestrelil. Naďalej sa hral rýchly, bojovný futbal, no do konca polčasu už bez vážnejších šancí na jednej či druhej strane. Nástup do druhého polčasu mali lepší hostia, ale s ich vysokými streleckými pokusmi si domáci gólman poradil. V 70. minúte sa zrodila najkrajšia akcia stretnutia, keď po centri hosťujúci Petruš narazil loptu Kubusovi a ten z voleja exportnou strelou rozvlnil sieť. Radatice po tomto momente otvorili hru, čo bola voda na mlyn súpera. So strelami hostí spoza šestnástky si však domáci brankár poradil. Naopak, v poslednej minúte mohli hostitelia vyrovnať, no po rohovom kope sa im po závare nepodarilo dopraviť loptu za chrbát Daniša. Prehra domáceho mužstva je dosť krutá, ale Popradčania aj v tomto zápase potvrdili svoje kvality.

Gól: 70. Kubus. Pred 100 divákmi rozhodoval Kovalčín, ŽK: Compeľ, Petruš (obaja Poprad B). POPRAD B: Daniš - Oravec (73. Maník), Compeľ, Dulovič (15. Petruš), Miženko - Pisarčík, Žemba, Kšenzakovič, Kubus - Jagerský, Sluka.

(riso)

Sp. Bystré - Šiba 2:3 (0:1)

Ani posledný zápas prvej polovice súťaže poslednému mužstvu tabuľky nevyšiel a opäť vyšlo bodovo naprázdno. Úvodná štvrťhodina sa niesla v réžii hostí, ktorí boli rýchlejším a lepším celkom. Už v 5. minúte mohli Šibania rozvlnil sieť, ale strela jedného z ich hráčov letela tesne vedľa domácej bránky. Z úvodného tlaku sa domáci postupne vymanili a vyrovnávali hru. V 32. minúte však ušiel po pravej strane jeden zo Šibanov, presným centrom našiel svojho spoluhráča a ten otvoril gólový účet duelu. Blízko vyrovnania bol P. Pitoňák, ale po jeho koncovke sa lopta od brvna odrazila späť do ihriska. Po obrátke začali lepšie domáci a už v 55. minúte sa im podarilo skórovať, keď P. Pitoňák z priameho kopu z 20 metrov trafil excelentne. Od tejto chvíle mali "Kubašania" viac z hry, ale v čase ich najväčšieho tlaku podnikli hostia protiútok a po ruke jedného z domácich hráčov v pokutovom území išli z jedenástky do vedenia. Domáci sa však rýchlo otriasli a už o päť minút po faule na Karkošku rovnako z pokutového kopu po druhýkrát vyrovnali. V záverečnej desaťminútovke sa šťastie usmialo na hostí. Najprv hlavný rozhodca neuznal domácemu P. Pitoňákovi gól pre údajný ofsajd a v 83. minúte nevyšiel ofsajd systém Podtatrancom a osamotený Počurek rozhodol o víťazstve Šiby.

Góly: 55. a 67. P. Pitoňák (druhý z 11 m) - 32. a 62. Stachura (druhý z 11 m), 83. Počurek. Pred 80 divákmi rozhodoval Haviarik, ŽK: Karkoška - Rančík. SP. BYSTRÉ: Bendik - Poracký, Šimonovič, Šeleng, Orolin - Rumančík, Šuster, Lopuch, J. Pitoňák (78. Jakubčo) - P. Pitoňák, Karkoška.