Starší dorast vrátil Lokomotíve požičané

Po nevydarenom poslednom jesennom zápase seniorov na domácej pôde s Teplicami odchádzali fanúšikovia futbalu skleslí a nahnevaní. Všetci čakali

jednoznačné víťazstvo, nestalo sa tak.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Starší a mladší dorast cestovali na preložené jarné kolo na Lokomotívu Košice a hlavne tréner a jeho mužstvo chceli vrátiť domácu jesennú prehru na domácom ihrisku. Podarilo sa im to a tým si potvrdili umiestnenie v tabuľke v jesennej časti druhej ligy. V druhej lige žiakov ŠFT v poslednom zápase jesene pricestovalo do Spišskej Novej Vsi vedúce družstvo tabuľky KAC Košice (Košický atletický klub). Napriek tomu, že hostia mali v zostave aj starších chlapcov, domáci uhrali slušný výsledok a pri troške šťastia mohli aj remizovať.

Výsledky - II. liga - starší dorast: Lokomotíva Košice - Spišská Nová Ves 1:2 (1:0), Kiššak 2.

Ostatné výsledky kola: Banská Bystrica B - Lipany 8:0, Vranov - Trebišov 2:0, Ružomberok B - Rimavská Sobota 3:0, Rakytovce - Poprad 1:2, Žiar - Košice B 1:6, Prešov B - Lučenec 1:0, Žilina B - Podlavice 4:0.

Vladimír Hudáček - tréner Spišskej Novej Vsi:

"Prvé kolo jarnej časti súťaže druhej ligy staršieho dorastu sme odohrali v dobrom počasí na Lokomotíve Košice. Bol to veľmi dobrý zápas s kvalitným súperom, ktorému sme doma podľahli. Chceli sme v odvete na ihrisku súpera vyhrať a to sa nám aj podarilo. Vzali sme si to, čo sme súperovi požičali v jesennej časti. Bojovali sme o prvé miesto mužstiev mimo bečiek. V prvom polčase sme hrali dosť ustráchane, v obrane sme sa nedopustili žiadnej chyby, ale v útoku sme neohrozili bránu súpera. Súper z pološance po chybe nášho brankára dokázal streliť vedúci gól. Do druhého polčasu nastúpili chlapci ako vymenení, súpera zatlačili na jeho polovicu a podarilo sa nám vyrovnať. Zápas nabral na obrátkach, domáci chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, my sme veľmi nebezpečne kontrovali a nakoniec ovocie sme si zobrali my, pretože sme dali rozhodujúci gól. Umnou hrou v závere zápasu sme súpera nepustili do šance a zaslúžene sme zvíťazili. Chlapcom ďakujem za dobrý výkon a dobrú reprezentáciu klubu a mesta."

16.Lipany16301314:549

Mladší dorast: Lokomotíva Košice - Spišská Nová Ves 3:0 (1:0)- Ostatné výsledky kola: Banská Bystrica B - Lipany 5:0, Vranov - Trebišov 2:1, Ružomberok B - Rimavská Sobota 2:0 , Rakytovce - Poprad 4:2, Žiar - Košice B 3:3, Prešov B - Lučenec 3:0, Žilina B - Podlavice 3:2.

Pavol Duľa - tréner SNV:

"Prvý polčas sme nezačali dobre, súper bol lepší v nasadení aj hernom prejave a zatlačil nás na našu polovicu, z čoho pramenil aj prvý gól, ktorý sme dostali z jedenástky. Po dohovore cez polčas sme druhý polčas začali podstatne lepšie a prevzali sme iniciatívu, mali sme opäť aj šance, no ich premieňanie nám naďalej robí problémy. Nevyvarovali sme sa individuálnych chýb, po ktorých sme inkasovali ešte dva góly. Súper vyhral zaslúžene."

Športové futbalové triedy

Výsledok, II. liga starší žiaci: Spišská Nová Ves B - KAC Košice B 1:2 (0:1), Münnich

Zostávajúce zápasy kola: Michalovce B - Ben Košice 2:5, Trebišov B - Košice B 1:1, Smižany - Moldava 1:5, Čaňa - Sečovce 2:0, Veľké kapušany - Košiská Nová Ves 6:1, Žakarovce - Borša, chýba výsledok.

Alexander Nagy - tréner SNV:

"Vo veľmi dobrom zápase sme proti vedúcemu mužstvu súťaže nesklamali. Chlapci zahrali dobre, škoda, že v závere zápasu sme veľkú šancu nepremenili. Myslím si, že súper mal lepších starších hráčov a v zápase zaslúžene vyhral."