S jeseňou veľká spokojnosť

Sportnet|12. nov 2008 o 00:00

SP. PODHRADIE. V 16. kole dorastenci Spišského Podhradia hostili druhý celok tabuľky družstvo Starej Ľubovne.Výsledok, III. liga, starší dorast -

Výsledok, III. liga, starší dorast - 16. kolo: Sp. Podhradie - Stará Ľubovňa 2:2 (1:0), Robo Hritz, Adam Štofila - Pyda, Révay.

V prvom polčase hlavne hostia dokazovali svoje postavenie v tabuľke peknou kombinačnou hrou. Ani domáci za nimi nezaostávali, ale do vyložených šancí sa mužstvá nedostávali. Až v 24. minúte domáci Robo Hritz po peknej kombinačnej akcii strelou k žrdi otvoril skóre a domáci viedli 1:0, čo bol aj polčasový výsledok. V druhom polčase obidve mužstvá otvorili hru a až do konca zápasu sa hral pekný útočný futbal. Obidve mužstvá si vytvorili nespočetné množstvo vyložených šancí, ale brankári na oboch stranách mužstvá podržali. V 61. minúte centrovaná lopta nešťastne trafila ruku domáceho hráča a rozhodca celkom správne odpískal pokutový kop proti domácim. Kapitán hostí ho bezpečne premenil - 1:1. V 84 minúte po peknej akcii sa hostia ujali vedenia. Domáci si prehru doma nechceli pripustiť a od tejto chvíle až do konca zápasu zatlačili súpera pred jeho bránu. V 86. minúte po peknej akcii Hritza hlavou vyrovnal Adam Štofila. Keďže do konca zápasu už gól nepadol, zápas sa skončil zaslúženou remízou 2:2. Výborným a objektívnym výkonom sa predviedla aj rozhodcovská trojica Pavlovský, Novotný a Kačenga.

16. SAFI Prešov16221210:788

Výsledky, III. liga, mladší dorast - 16. kolo: Sp. Podhradie - Stará Ľubovňa 6:0 (0:0), Ján Sýkora 2, Kacvinský, Dzugas, Dávid Tkáč, Ľuboš Tkáč.

Mladší dorastenci pod vedením Jozefa Komaru chceli v poslednom jesennom zápase potvrdiť výbornú formu a posledné výsledky. Už v 8. minúte otvoril skóre zápasu domáci Sýkora - 1:0. V prvom polčase ešte hostia stačili držať krok s domácimi hráčmi a do konca polčasu udržali pre nich prijateľný výsledok. V druhom polčase sa už hralo len na jednej polovici, a keď v 52. minúte zvýšil nádherným gólom na 2:0 kapitán domácich Kacvinský, bolo už len otázkou času, kedy padnú ďalšie góly. Do konca zápasu sa ešte domáci presadili 4-krát Sýkorom, Dzugasom, Davidom a Ľubom Tkáčom. Jesennú časť ukončili zatiaľ najvyšším víťazstvom 6:0.

16. Koš. N. Ves16121312:825

"Po jesennej časti môžeme v Sp. Podhradí vyjadriť s účinkovaním staršieho a mladšieho dorastu veľkú spokojnosť. Ako nováčik III. ligy sme na začiatku nemali veľké oči a za hlavný cieľ sme si dali udržanie sa v súťaži. Tento cieľ je už teoretický splnený po jesennej časti súťaže. Starší dorast sa v kvalitnej súťaži umiestnil na 6. mieste a mladší dorast atakuje čelo tabuľky. Hlavne výsledky mladšieho dorastu sú veľkou perspektívou do budúcich ročníkov. Ako pozitívum možno hodnotiť aj to, že ani v jednom zápase sme nemali problém s nedostatkom hráčov, a to aj napriek tomu, že sme sa počas jesene museli popasovať s viacerými zraneniami. V mužstve dorastu sa vytvorila perfektná partia ako u starších, tak aj u mladších chlapcov. V mene celého realizačného tímu a to hlavne trénerov Zdenka Sedláčka a Jozefa Komaru chcem týmto všetkým hráčom poďakovať za dosiahnuté výsledky, za perfektný prístup k zápasom a tréningovej dochádzke. Prajeme im veľa chuti do zimnej prípravy, aby v jarnej časti mohli potvrdiť, že výsledky z jesene neboli náhodné," uviedol vedúci mužstva Jozef Pentrák.