Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Bez prehry v Kronospan futbalovej minilige už iba ZŠ Májové námestie

Tretí hrací deň v poradí 6. ročníka Kronospan futbalovej miniligy opäť priniesol zaujímavé a dramatické súboje. Postupne sa kryštalizuje čelo

tabuľky, ktoré je zatiaľ mimoriadne vyrovnané a bez prehry už ostal iba jediný tím.

PREŠOV. Hneď v úvodnom zápase dňa mali obhajcovia víťazstva z predchádzajúcich dvoch sezón - hráči ZŠ Ľubotice - plné ruky práce s tímom zo ZŠ Lesnícka. Tá sa v 1. polčase ujala vedenia zásluhou Okruhľanského, Rusiňák však stihol ešte do prestávky vyrovnať. O troch bodoch pre favorita potom rozhodol po zmene strán najlepší strelec Ľubotíc Jakubek. Stále bez bodu ostávajú aj po 3. hracom dni hráči ZŠ sv. Gorazda, ktorí podľahli ZŠ Májové námestie 3:5, keď o svojom víťazstve rozhodli tromi gólmi v prvom polčase. "Gorazďákom" pritom k prvým bodom nepomohol ani druhopolčasový hetrik Jakuba Kravca.

Zvrat v súboji s favoritom

Napínavý súboj zviedli tímy ZŠ Važecká a ZŠ Ľubotice. Ľubotičania v 1. polčase potvrdzovali úlohu favoritov, ujali sa vedenia 3:0 a zdalo sa, že duel dotiahnu do úspešného konca. Lenže po prestávke sa začalo nevšedné strelecké predstavenie Jobka a vďaka jeho štyrom gólom sa napokon zrodila remíza 4:4. Ľubotičanov môže po strate dvoch bodov potešiť iba fakt, že vďaka trom streleným gólom sa na čelo tabuľky kanonierov prepracoval Jakubek.

"Májovka" zabrala

V priamom súboji o 4. priečku tabuľky potom ZŠ Lesnícka porazila súperov zo Sibírskej 4:2, keď sa pod ich víťazstvo hetrikom podpísal Vojtek. Vyvrcholením dňa bolo stretnutie dvoch doteraz neporazených tímov, ktorý lepšie vyznel v prospech ZŠ Májové námestie. Tej sa v infarktovom zápase proti ZŠ Šrobárova podaril dokonalý druhopolčasový obrat. Kým do prestávky v šlágri jasne dominovali hráči zo "Šrobárky", čo potvrdili gólmi Holingu a Palka, po zmene strán prišli v priebehu piatich minút tri smrteľné kontry "Májovky". Jej hráči dokonale otočili duel vo svoj prospech a dôležité tri body, ktoré ich vyniesli na čelo súťaže po boku ZŠ Ľubotice, si už nenechali ujsť. Naopak pripravili vôbec prvú prehru ZŠ Šrobárova v súťaži.

Výsledky 3. jesenného hracieho dňa Kronospan futbalovej miniligy:

ZŠ Ľubotice - ZŠ Lesnícka 2:1 (1:1), góly: Rusiňák, Jakubek - Okruhľanský, ZŠ sv. Gorazda - ZŠ Májové námestie 3:5 (0:3), J. Kravec 3 - Luterančík a Billý po 2, Marcin, ZŠ Važecká - ZŠ Ľubotice 4:4 (1:3), Jobko 4 - Jakubek 3, P. Kubica, ZŠ Lesnícka - ZŠ Sibírska 4:2 (1:1), Vojtek 3, Okruhľanský - Kovalčík, ZŠ Májové námestie - ZŠ Šrobárova 3:2 (0:2), Popel, Marcin, Luterančík - Holinga, Palko

Poradie strelcov po 3. hracom dni Kronospan futbalovej miniligy:

Jakubek (ZŠ Ľubotice) 11 gólov, 2.-3. Marcinko (ZŠ Sibírska) a Jobko (ZŠ Važecká) po 8 gólov, 4.-7. Kovalčík (ZŠ Sibírska), Balun a Holinga (obaja ZŠ Šrobárova) po 6, J. Kravec (ZŠ sv. Gorazda)