Po pôste sa dočkal bodov Kežmarok

Sportnet|12. nov 2008 o 00:00

Po reprezentačnej prestávke pokračovala hokejová Slovnaft extraliga stretnutiami 18. kola, v ktorých sa viac darilo domácim celkom. Vedúci celok

tabuľky Košice neuspeli pod Pustým hradom, avšak viac radosti mali hráči Kežmarku. Tí po dlhých sedemnástich kolách sa dočkali víťazstvá. V domácom prostredí zdolali Duklu Trenčín a na svoje konto si pripísali tretie víťazstvo v sezóne.

Zvolen - Košice 4:2 (2:0, 0:1, 1:1)

ZVOLEN. Pod Pustým hradom sa hral zaujímavý hokej s množstvom šancí už v prvej tretine. Prvú spálil v 3. min Hvila, no o dve minúty neskôr domáci ťažili z presilovky o dvoch hráčov. Po Dlouhého prihrávke sa presadil Hvila, keď za Lipovským skončila jeho tečovaná strela. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča sa opäť predviedol Hvila, no úspešný už nebol. Zvolenčania však ťažili z ďalšej presilovej hry, v 10. min pred Lipovským dobre zapracoval Cebák a Lipiansky prekonal ležiaceho gólmana hostí. V 16. min mohli Košičania znížiť v oslabení, no Rudolf Huna strelou spoza pravého kruhu trafil hornú žrď. V druhej tretine sa aj hosťom podarilo prekonať J. Laca, keď Gajdoš vysunul Grona, ktorý svoje sólo pretavil do gólovej podoby - 2:1. Na začiatku III. tretiny Košičania zaskočili domácich. Po Miklíkovej prihrávke sa presadil individuálne "dlhou hokejkou" Bartoš. Zvolenčania však odpovedali opäť v presilovke. Chovan z pravej strany Lipovského neprekonal, no puk sa dostal k Hvilovi, ktorý ho poslal do odkrytej časti bránky. V závere sa Košičania dostali do tlaku, odvolali brankára a v presilovke upravil na 4:2 do prázdnej bránky svojim tretím gólom v zápase Hvila.

Góly: 6. Hvila (Dlouhý), 10. Lipiansky (Dlouhý, Cebák), 46. Hvila (Dlouhý, Chovan), 59. Hvila (Dlouhý) - 30. S. Gron (Gajdoš, Jenčík), 42. P. Bartoš (Michel Miklík), vylúčení: 4:9 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Novák, Bundil, 2567 divákov. Zvolen: J. Laco - Cebák, Dlouhý, L. Čierny, Juraško, Valach, Malinský, Kolafa - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, F. Turek, Vrbata - Lipiansky, Markovič, Dubec - T. Tatár, Macejka, Lelkeš - od 20. min M. Jurík. Košice: Lipovský - Šterbák Tabaček, Gajdoš, Kledrowetz, P. Mocek, Špelda, Kozák - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Jenčík, S. Gron, Rudolf Huna - Ščurko, Húževka, Kmiť - J. Kopecký, J. Sýkora, Murajda.

(sita)

Kežmarok - Trenčín 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Od úvodného vhadzovania mali na hokejkách puk častejšie domáci hráči a snažili sa z každej výhodnej pozície strieľať na brankára Dukly Hálu. Blízko ku gólu bol v polovici prvej tretiny kežmarský navrátilec Brincko a o štyri minúty neskôr aj Segľa, Hála však v oboch prípadoch stál na svojom mieste. Trenčania potom nevyužili dve početné výhody v rade. Naopak mohli inkasovať, no na začiatku 19. min Drotár presnú prihrávku Šechného spoza bránky nepretlačil za Hálov chrbát. V 24. min unikol domácej obrane A. Nedorost, ale brankár Klempa v poslednej chvíli nebezpečenstvo odvrátil. V úvode záverečnej tretiny mali domáci možnosť hrať presilovku o dvoch hráčov. Gólový úder Kežmarčanov prišiel až po nej, keď v 43. min presnou strelou takmer od modrej čiary skóroval Pavličko. O minútu neskôr bolo vyrovnané, strelou z diaľky prekonal Klempu Fatyka. Domáci sa však veľmi skoro spamätali a už o 79 sekúnd po skvelej individuálnej akcii Mašlonku opäť vyhrávali. Kežmarok pozornou obrannou hrou už nedovolil Dukle pomyslieť na vyrovnanie ani v záverečnej hre bez brankára a zaknihovali si tak po dlhej sedemnásťzápasovej sérii prehier prvé domáce víťazstvo.

Góly: 43. S. Pavličko (Fedor, J. Hrubý), 45. Mašlonka - 44. Fatyka (M. Trochta), vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Tvrdoň, M. Orolin, 750 divákov. Kežmarok: Klempa - M. Droppa, M. Žemba, D. Brincko, J. Jelínek, J. Hrubý, Gurčík, Sadiki, R. Schneider - Škovira, M. Palovčík, Slaninák - P. Segľa, Šechný, M. Drotár - Bednár, S. Pavličko, Fedor - Mašlonka, V. Žemba, Čížek. Trenčín: Hála - Homer, P. Mikuš, Bobček, Urban, Fatyka, Gábriš, J. Liška, J. Mikuš - Lelenas, Kóňa, V. Nemec - Valčák, A. Nedorost, O. Ďuriš - S. Saliji, M. Trochta, Marek Haščák - T. Radulay, E. Hartmann, L. Ružička.

(sita)

* * *

n Lipt. Mikuláš - Žilina 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). Góly: 7. Róbert Huna (Kriška, D. Rehák), 16. Richard Huna (Kriška), 37. Kriška (Richard Huna, Róbert Huna), vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Varga - Droppa, Hajnik (všteci 10 min. za nešp. správanie), R. Krajčí 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Snášel, T. Orolin, 1920 divákov.

n HK Orange "20" - Martin 3:4 (2:3, 1:1, 0:0). Góly: 4. O. Rusnák, 10. Tybor (Molnár, Deyl), 23. Štajnoch (Deyl) - 7. Marek Hovorka (I. Ďatelinka), 11. I. Ďatelinka (Appel, L. Říha), 13. Babka (M. Beran), 30. Vantroba (L. Říha, J. Polák), vylúčení: 8:14 na 2 min, navyše: I. Dornič (Martin) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:2, rozhodovali: P. Grečko - Korba, Kalina, 621 divákov.

n Skalica - B. Bystrica 6:3 (3:2, 1:0, 2:1). Góly: 6. R. Hartmann (Hranáč, J. Mikúš), 9. Pálffy (J. Mikúš, Hranáč), 20. Pálffy (R. Hartmann), 32. Pašek (M. Ivičič, R. Školiak), 48. Hranáč (Pálffy), 59. Pálffy (R. Harttman, J. Mikúš) - 7. M. Dian (Škvaridlo), 12. Igor Majeský (Ľ. Sabol), 58. Ižvolt (Škvaridlo, Češík), vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: M. Dian (B. Bystrica) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Jankovič, Horínek, 2087 divákov

n Nitra - Slovan 5:3 (0:1, 4:1, 1:1). Góly: 26. Výborný (T. Chrenko, Čaládi), 30. Čaládi (T. Chrenko), 31. Hronský (Baran, Podstavek), 32. Gálik (Kudrna), 45. Rumpel (Čaládi, Ďurkech) - 10. Devečka (Vaic, Lažo), 23. Liščák (Šiffalovič, Baček), 59. Baček (Kukumberg), vylúčení: 3:5 na 2 min, nayvše: Liščák a Kuľha (obaja Slovan) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - Müllner, P. Šefčík, 2896 divákov.

* * *

Program 19. kola

V piatok o 17:00 h Martin - Skalica, Ban. Bystrica - Lipt. Mikuláš, Žilina - Poprad, o 17:30 h Trenčín - Nitra, Košice - HK Orange 20, o 18:00 h Slovan BA - Zvolen.